Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.682
Cevap
102
Favori
477.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sanirim dis hava sensorunu aktiflestirmediniz. U01 degerini 10 yapin. Ana ekranda sanal oda sicakligi gorunur. Yasadiginiz sehrin dis sicakligi, evinizin buyuklugu-cephesi, alt ust komsularinizin kombi kullanip kullanmamasi, termostatik vana varmi, petek uzunluklari, sicak su kullaniminiz ve en onemlisi evin yalitimi. Bunlar tuketimi dogrudan etkileyen faktorler. Yazarsaniz benzer durumda olanlarla kiyaslayabiliriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanal oda ısım 22,ısı eğrim 10,dışarısı 5 derece iken kombimin çıkış suyu 45 derece,
    dışarısı 1 derece iken kombimin çıkış suyu 48 derece oluyor bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi summer40 -- 13 Aralık 2018; 14:26:13 >
  • Merhaba dış hava sensörü aktif ısı eğrisi 11 sanal oda sıcaklığı 24 dış hava sıcakılığı 14

petekler 8 metre artı havlupan

ama ne zaman gözlemlesem 45 derece sabit kazan sıcaklığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolomar

Termostatta yanlışlık yokturda gardaş, u00 degeri mevsim geciş sıcaklığı olarak geçiyor ya. 19 un üzerine çıktıktan bir muddet sonra pompa duruyor. Ilkbahar geldi saniyor kombi enerji tuketmeye gerek yok diyor tabiri caizse :) o yuzden calismiyor kombi. Taaki kullanici mudahale edene kadar. Kullanici ya u00i yukseltiyor ya sanal odayi yukseltince yada kombiyi kapatip acinca tekrar calismaya basliyor. Aksi halde kendi haline birakinca u00 ın 2 yada 3 derece altina dusunce (19 sa 16 olunca) calisiyor. Bu bir sorunsa kombimizin bir sorunu var malesef :)

Gule gule tasarruf ve konforla kullanasin kardesim
    tek öyle algılasın sorun değil abi :) sanal odayı 23 ısı eğrisinide 10 yaptım u00 20 çıkardım günlük ortalama 5m3 tüketim var alt ve üst kat kombi kullanmıyor sanırım onunda etkisi var ama olsun böylede iyi

• yakup1528 Y kullanıcısına yanıt
    Anlasılan eviniz buyuk. Termostatik vana kullanmanizi oneririm. Dahada tasarruflu olsun derseniz oda termostatida kullanin ama oda termostatini sadece geceleri kapatsin uyanmadan oncede acsin diye kullanin.

• İnterStyle kullanıcısına yanıt
    Emin ol alt ust komsunun okadar etkisi varki anlatamam. Keske kullansalar. Bende muzdaripim o konuda.

• Daikkn kombi icin kablosuz onerebileceginiz oda termostati varmi.bi çogu uyum sorunu var diyor.ne kadar dogru acaba.bu konuda tam bilgisi olan biri varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eksper2739 E kullanıcısına yanıt
    On off bir ot ve dış hava sensoruyle mukemmel
    On off olarak Santek, Netatmo, önerebilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • coolomar C kullanıcısına yanıt
    Daikin kombiye en uygun kablosuz oda termostati hangisidir.

• myctapha kullanıcısına yanıt
    Daikin servisi daikin harici termostatlarda kombiden yeterli tasaruf saglayamaSiniz diyor.dogruluk derecesi nedir.bayagi bi kafam karişti.dis ortam sensoru pek anladigim bisey diil.dogrusu hicbirinden anlamam.kim ne serse inaniyorum.benim aradigim kablosuz osa termostati olsun.isi derecesini ayarlayabileyim.ama bunlarin daikin kombide arti tasarruf ozelligine etkisi olmadigini soyluyolar.

Onlar haltetmis. Butcene uygun diledigin on off termostati alabilirsin. En ucuzu mrl200, en islevlisi santek. En pahalisini bosver gerek yok yani. 3 lira tasarruf edecem diye 5 lira harcama. Dis hava sensoruyle beraber kullanirsan ust duzey verim alirsin. Konuyu incelersen detaylar video ve resimlerle anlatildi. Teknik altyapin olmadigi icin termostati servise baglatmayi dusunduğunu sanıyorum. Düşünme diledigini al beni goruntulu ara yardimci olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 14 Aralık 2018; 13:17:23 >
    Onu söyleyen servis halt etmiş çoğu ot nereye takılıyor bilmiyor bile ve bir çoğu otnin gereksiz bişey olduğunu savunur siz inanmayin geçen sene sadece ot ile kullandım arada kazan ayarı yapmak gerekiyordu bu sene dış hava sensörünü de kullanıyorum kombiyi unuttum disarisi kaç derece olursa olsun kombi gereken en düşük sıcaklıkta çalışıp hem evin ısısını koruyor hemde tasarruf ettiriyor.

• Daikin premix 24 ile viessmann vitodens 50 24 arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz?

• entigin E kullanıcısına yanıt
    Daikin forumu burası tabiki Daikin

• myctapha kullanıcısına yanıt
    iyi o zaman bir de viessmann forumunda sorayım.
  • entigin E kullanıcısına yanıt
    İkisi denk cihazlar değil.

Vitodens 1:4 modülasyonlu, Daikin 1:8 modülasyonlu

Vitodens'te Yeni yoğuşmalı kombilerde ilave olan özelliklerden SCOT sistemi mevcut değil. Daikin'da SCOT mevcut.

Daha birçok karşılaştırma yapılabilir ancak ikisi arasında kaldıysanız kesinlikle Daikin.
  • cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Detaylı ve bilgilendirici cevabınız için çok teşekkür ederim.
  • Kullanmadığım bi oda var trv 3 te ayarli. Lan nezaman girsem petek soguk. Farkli birkac gun termostati bir kac saatligine oraya koydum. Oda hic 21 in altina dusmuyormus meger. Şu alt üst komşuların kombi kullanmasındaki önemi nasılda açıklıyor değilmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: coolomar

Kullanmadığım bi oda var trv 3 te ayarli. Lan nezaman girsem petek soguk. Farkli birkac gun termostati bir kac saatligine oraya koydum. Oda hic 21 in altina dusmuyormus meger. Şu alt üst komşuların kombi kullanmasındaki önemi nasılda açıklıyor değilmi.
    abi sende dhs ve trv mi var ot var mı? birde kullanmadığın odalarda açık mı ben kapatmıştım tüketim az olur diye yoksa açık olması daha iyi mi?
    Merhaba ben kablolu rev24 kullanıyorum çok memnunum. Bütçe müsaitse kablosuzu memnun eder. Santek için de hiç olumsuz yorum görmedim kullanıcılar gayet memnun.

• 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.