Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.681
Cevap
102
Favori
477.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: myctapha

Evet standart Aç kapa Oda termostatı ile kullanabiliyorsunuz sıkıntı yok isterseniz dış hava sensörü takip beraber de kullanırsınız.(dış hava sensörüde disarinin sıcaklığına göre kazan sıcaklığını ayarlıyor.)
    Modülasyonlu dediğiniz gibi sizin kazan sıcaklığına müdahale etmenizi engelliyor ihtiyaca göre kendi ayarlıyor.
    teşekkürler
    dış hava sensörü nasıl birşey ?
    ısı müşürleri vardı bizim kümesteki kaloriferde. onlar olur mu acaba?
  • Merhaba arkadaşlar bende bu kombiden almayı düşünüyorum hiç fiyat alan var mı? Paylaşırsa sevinirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Forumda coolomar arkadas var işin uzmanı o aslında 1k ntc alıp kaployla kombi dış hava sensörü bağlantı yerlerine bağlıyorsunuz.

• Daikin kombi için oda termostatı olarak General HT400 mü yoksa Honeywell Y87RFC2090 mi önerirsiniz? General HT400 modülasyonlu mudur?
  • İki modelde Modülasyonlu değil honeywellin sonu 2008 ile biten Modülasyonlu ht400 0.5 gibi yüksek ayar aralığında çalışıyor öğrenme algoritması yok bu iki model arasından honeywell

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 7 Ekim 2018; 12:36:26 >
  • quote:

İki modelde Modülasyonlu değil honeywellin sonu 2008 ile biten Modülasyonlu ht400 0.5 gibi yüksek ayar aralığında çalışıyor öğrenme algoritması yok bu iki model arasından honeywell
    Benim de honeywell'de o aklıma takılmıştı, teşekkürler. O zaman Honeywell akıllı ve modülasyonlu oda termostatı için Y87RF2008 & RFG100 modelini almam gerekiyor. Y87RFC2090 için özelliklerinde TPI kontrol algoritması felan yazınca daha gelişmiş bir model sanmıştım.

General'in modülasyonlusu var mı peki? Modülasyonu kesin istiyorum ama akıllı olması (uzaktan erişim) fiyata bağlı.
  • erosmarcos kullanıcısına yanıt
    Zannedersem yok. Eğer internet olmasın derseniz Santek öneririm ama Modülasyonlu değil öğrenme modu var. geçen sene kullandım memnun kaldim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 7 Ekim 2018; 12:44:36 >
  • quote:

Zannedersem yok. Eğer internet olmasın derseniz Santek öneririm ama Modülasyonlu değil öğrenme modu var. geçen sene kullandım memnun kaldim
    Santek'i duymuştum. Ama modülasyonlu olmasını istiyorum.

Honeywell Y87RF2008+RFG100 fiyatı 1000 TL'ye buldum internette. Sadece Y87RF2008 olursa 600 TL. RFG100 sonradan alınıp adapte edilebilir mi?

Ayrıca haftalık programladıktan sonra uzaktan erişim ne gibi bir artısı olur. Mesai saatlerimiz belli, eve varış saatimiz hafta içi aynı. Eve geliş saatimizim belli olmadığı durumlarda mı işe yarar?
    yahu bir oda termostatına okadar para bayılmak mantıklı değil yazık günah yani kombisini yönetebilen kişi okadar tassaruf filan sağlamaz hepsi fasa fiso adam ekim şubat fix 45-50 derecede kazan yakar hiç kombisine kazan sıcaklığı atamaz havaya gore ha onda ciddi tasaaruf yapar bu tassaruf olayı kişisel dir yani...çakarsın ot ne 24 dereceyi evde kısa kol don dolanmak istiyorum dersen görürsün tassarufu karşımdaki yeni bina simens rf24 kullanıyor 350-500 den aşağı fatura ödemez adam ..ocak ayında evde kısakol dolanıyor bu olaylar %70+ kişisel..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 7 Ekim 2018; 13:48:50 >
    Evet internet Ağ geçidi sonradan dahil edilebiliyor.
    İnternet Ağ geçidi olmadan haftalık programlama yapılamıyor. Manuel olarak sadece elle degistirebiyorsunuz.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Bazı konularda haklısıniz evin durumuna ve kişisel ihtiyaçlara göre ot taksanizda tasarruf yapamazsınız. Ancak benim gibi güney cephe ara kat yalıtımlı bir evde oturuyorsanız kesinlikle ot şart çünkü sizin her dk evin sıcaklığını takip edip kombiye müdahale etmeniz mumkun değil. Ankara gibi soğuk bir şehirde oda sıcaklığı gündüz 23 gece 22.5 ayarlanmış ot ile bir kış sadece 500 TL öduyorsam ot ninde katkısı var. Hakkını vermek lazım.

• myctapha kullanıcısına yanıt
    her dk başı değil onu kimsede yapamaz zaten yani havadurmuna gore hava hafif soğuksa 35 de yakarsın soğukluğuna gore 38-40 giderisn güne gore, mesala ihtiyar çift komşum var kombinin k sından anlamıyorlardı hep aynı derecede kazan eve gidiyorum termometre 26.5 derece550 tl fatura odemişlikleri var, yani kombini yönetebilen bir insansan termostata bayıldığın 1000 tl 10 senede çıkmaz :) o parayı vermeye değmez ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 7 Ekim 2018; 14:12:15 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Bütün kış kombinin yanında yatmaktansa😀 sadece konfor için bile alınır.
    Dediginiz gibi kişisel bir durum.

• quote:

Evet internet Ağ geçidi sonradan dahil edilebiliyor.
    İnternet Ağ geçidi olmadan haftalık programlama yapılamıyor. Manuel olarak sadece elle degistirebiyorsunuz.
    Haftalık programlama, ağ geçidi olmadan manuel ayarlamak ta mu mümkün değil yani? Sadece üzerinden sıcaklık seti mi değiştirebiliyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erosmarcos -- 7 Ekim 2018; 16:37:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Aynen çünkü programlama cep telefonu uygulamasından yapılıyor internet olmayınca olmuyor.

• Arkadaşlar yok mu dijital ekranı sürekli açık kullanabilen, bunun bir yolu olması gerek, düğmesine bastıktan 10 saniye sonra ekranın otomatik kapanma olayı hiç iyi değil her defasında düğmeye bas ekranı aç geri kapansın iyi bir özellik değil
  • arkadaşlar bende kablolu oda termostadı var bunu devreden çıkarıp kombiyi kendi halinde belli bi derecede yakarak aradaki farkı görmek istiyorum bunun için illa kombinin altından termostat kablosunu sökmem mi gerekiyor. yani termostadı nasıl devreden çıkarabilirim ve istediğimde tekrar aktif edebilirim
  • superspeeed S kullanıcısına yanıt
    Termostat onoff mu modülasyonlu mu

• tam olarak bilmiyorum ısı düşünce kombiyi devreye sokuyor sanırım on of.
    bunu tam olarak nasıl anlarım
  • Kazan sıcaklığını degistirebiliyorsaniz on off degismiyorsa Modülasyonlu.
    Birde kablo kombinin içinden geliyorsa on off
    Kablo ışık yanan siyah bolmenin hemen altından bağlıysa Modülasyonlu.
    Veya termostat marka modeli söyleyin belli olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 9 Ekim 2018; 23:27:21 >
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.