Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.681
Cevap
102
Favori
477.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eca proteus premix

107.5 verim

1/4 modülasyon

3 devir pompa

5.6 min. İdil güç

Daikin premix

108.7 verim

1/8 modülasyon

Her devirde çalışır pompa(0-100)

2.8 min. Isil güç

Bu değerlere bakarsan daikin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz ne kadara mâl ettiniz Daikin'ı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

Sevgili @disintegration

ECA Protheus Premix ile Daikin Premix arasında kaldım. Tanıdığım kombi tamiratçısı ECA öneriyor. Daikin ile ECA arasında fiyat farkını karşılayacak, pratikte önemi olan özellikler var mıdır? Bütçenin önemli olmadığını varsayarsak hangisini tercih ederdiniz?

eca proteus premix te 1/4 modülasyon, çelik ana eşanjör ve yeni nesil pompa var
    daikin kombide 1/8 modülasyon,özel tasarımlı daikin alaşımlı eşanjör,yeni nesil pompa,bunların yanında SCOT güvenli yanma teknolojisi var.sıcak su verimi birazcık daha iyi ve biraz daha küçük bir kombi ama iki kombide ufak kombi sınıfına giriyor
  • cglynfrk kullanıcısına yanıt
    montaj dahil 3400 vermiştim (3 ay oldu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 22 Aralık 2017; 17:40:53 >
  • cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Ağustosta 3600tl ye montaj proje vs dahil tam geçişli metal filtre ve vanalarla

• Merhaba,

Bu üründen almaya düşünüyorum, kullanıcı arkadaşlar sıcak kullanım suyu performansı hakkında tecrübelerini paylaşabilirler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pandof P kullanıcısına yanıt
    Ben memnunum kısa süreli musluğu kapatıp acmalar da su soğumuyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap için tşk.ler. duş alırken vs. Sıcaklık dalgalanmaları oluyor mu

Dalgalanma yok. daha öncesinde bosch ve viesman vitopend100 yogusmasiz kombiler kullandım bunların çok üstünde konfora sahip

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevabınız için teşekkürler.

• 1k ntc sensör üzerinden kaç volt elektrik geçecek üstadlar. Kablo tesisatını ayarlayacağımda.

QAC34 Dış Hava Sensörü

NTC tipi bir sensördür.
    -50 ile 70 ºC aralığında çalışabilmektedir.
    +1 / -1 K toleransa sahiptir.
    1,5 mm2 kesitinde ve 7,2 mm çapında bakır kablo ile bağlantılar sağlanmalıdır.
    İzin verilen maks. kablo uzunluğu 120 m’dir.

bu siemens e ait bir dış hava sensörü verisi.

kaç volt geçeceğini bir önemi yok ( 1,5 - 12 volt arasında değişir iletilen sinyaller)

120 metreye kadar 1,5 mm2 kesitinde ve 7,2 mm çapında bir kablo ile doğrudan güneş ve rüzgar görmeyen bir yere sabitleyebilirsin.

ben dış hava sensörünü aktif olarak kullandım. ama baz sıkıntılar yaşadım.

oda termostatı ve dış sensörü birlikte kullandığımda tüketimim 4-5 m3 leri gördü.

oda termostatsız kullandığımda 2-4 m3, ot siz dış hava sensörü ve eco modunda 0,9 m3 leri gördü (çünkü dış sıcaklık 19 ve üzeri olduğunda kombi çalışmıyor (set değeri 19 yapmıştım)) ama evdeki sıcaklık dalgalanması 1-1,5 dereceleri buldu

dış sıcaklık sensörünün faydası 0,1 derecelik bir ot ile kullanılırsa ortaya çıkar ve dış sıcaklık düştüğünde git kombiyi kıs, arttığında git kazan sıcaklığını arttır la uğraşmazasın.

şu an kazan sıcaklığını 50 yaptım ev 23 derecede kullanmadığım odanın peteğini ve havlupanı kapattım. 3 gündür böyle kullanıyorum. sıcak suyuda dahil hatta küvet dahil 2-4 m3 tüketiyorum.

dış hava sensörüyle aynı değer ama ısı dalgalanması o kadar yüksek değil.
    konfor/tüketim performansını böyle yakaladım

• vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.
    evde farklı bir amaç için çekilmiş bir kablo vardı. ama 1,5mm2 değil, mevcutu kullanabilirmiyim diye merak ediyordum. 1,5-12v aralığında ise gerilim, bu kadar kalın bir kablo kullanmaya gerek yok diye düşünüyorum. mevcut olandan devam edeceğim.

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pandof -- 26 Aralık 2017; 19:27:50 >
  • Merhaba arkadaşlar.

Annemlerin kombiden uğultu şeklinde ses gelmeye başladı.

Şöyle ki kombinin yanında pek ses yok ama yan 2 odadan ve alt kattan farkediliyor.

Kulağımı kombiye dayadigimda fan veya sirkülasyon pompasından gelen bir çalışma sesi.

Ama duvardan odaya yankılanıyor.

Yarın servis gelicek bakalım.

Sizlerde varmı böyle bir ses?

• DENİZELİ kullanıcısına yanıt
    Bende yok belki montajla alakalı olabilir

• Kardeşim kulağını kombinin yan tarafına dayayıp kontrol edebilirmisin rica etsem.
    Ama dereceyi arttırman lazım.mesela ben 45 den 55 ve üstüne alınca geliyor.

Herhangibir ses varmı.

Çıt yokmu yada bi çalışma sesi varmı?
    Ben sol taraftan kontrol ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DENİZELİ -- 27 Aralık 2017; 19:37:48 >
  • Dediginiz şekilde ısıyı artırıp sesi dinledim çıt sesleri geliyor önceden de geliyordu zaten ama bu çıt sesi genelde ilk ısıtmada geldiğini gözlemledim yani örnek 40 dereceye ayarladigimda giden su 40 a gelene kadar arada geliyor bu ses sabit 40 da iken gelmiyor. Ben bu çıt sesinin normal olduğunu düşünüyorum.

Isıtma sırasında çalışma sesi var pompa sesi fan sesi alev sesi vs ama anormal bir ses duymadım uğultu gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 27 Aralık 2017; 20:14:48 >
  • Teşekkürler kardeşim.

Çıt ses yokmu dediğim hiç ses yokmu anlamında idi.😉

Çalışma sesi geliyor ama ugultu şeklinde bunu duvara yansıtıyor.

Oradan odalar ve alt komşuya kadar ulaşıyor.

Gece sessizliğinde daha çok duyuluyormuş.

Bu kullanıcı menüsünde A13 paramertesinde fan devri diyor.Fan devri dediği sirkülasyon pompasın devrimi yoksa baca fanımı acaba.

A14 pompa devrini gösterir yüzdelik olarak a13 baca fani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 27 Aralık 2017; 21:59:43 >
    o sorunu daylux kombide yaşamıştım. baca düzgün oturtulmamıştı kombiye. fan sesi o, ilk çalışmada ve ısıyı yükseltince oluyordu servis gelip bacayı çıkarıp yeniden takmış ve düzelmişti sorun. bu kombiyi 75 dereceye kadar denedim yine sessizdi maşallah.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.