Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.682
Cevap
102
Favori
477.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstad hoşgeldin :D

38 derece sıcaklıkta yanan kombi, 24 saatten fazla kapatılmadı 2 m3 tüketmiş sadece.

Sence iyi bir değer mi yoksa bunlar buzdağının görünmeyen tarafları mı :D

Çünkü mersin gibi bir yerde bu kombi, havalar da pek soğuk değil.

Bence havalar soğuyunca 6-7'den aşağı düşmeyecek :D
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam, belki ev 20 derecedir bilemiyorum.

Zaten sıcağı seven bir aile değiliz dediğim gibi. Ben mesela şu an istanbuldayım, dün gece dahi pencere açık uyudum. Kombi falan yanmıyor evde.

İnsanlar şok oluyor pencere açık uyuduğumu duyunca. Halbuki havalar öyle buz gibi soğuk değil, herkes kendisini alıştırmış sıcak havaya. Azıcık soğukta ağlıyorlar. Hiç de sevmem öyle insanları :)

Evde termometre yok malesef ama 1 hafta içinde almış olurum.
  • Nerminator N kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. Bizim üst kattakiler de doğalgaz ile ısınamıyoruz deyip eve tekrar soba kurdular. İlla pişecekler. Sıcak oldu aç kapı, soğuk oldu kapa kapı. Bizim için 20 ve 21 arası yetiyor.
  • ulex kullanıcısına yanıt
    Bir de bunun soğuk havada hemen hasta olacağını düşünenler ve otobüste pencere açınca hasta olacağını sananlar versiyonu var.

Pencereyi kapatır mısınızz, hasta olacağızzz... ağzının üstüne biir tane yapıştırasım geliyor şöyle diyenlerin :D

Geçen gün bir kulak burun boğaz doktoruna gittim, kendisi cerrah üst düzey bir herif.

Adam diyo ki "türklerde soğuk fobisi var. ingiltereye git yeni doğmuş çocukla sokakta gezer insanlar, ama türkiye'de yeni doğan çocuğu aylarca dışarı bile çıkaramazsın, çıkarırsan sana kötü ebeveyn gözüyle bakarlar" :D dedim aynen öyle hocam
  • Gaz dün bağlandı ve Daikin'i cosa oda termostatıyla kullanmaya başladım.
    Sessizliği v.s kombiyi çok beğendim ama bu gün cosayı devreye alınca program set değeriyle 21'den 23'e gelmesi 4 saat sürdü kombi sürekli çalışıyor. Hava çok soğuk değil, ev yalıtımsız, gidiş suyu 55, dönüş suyu 45 derece civarında.

Daha hızlı ısıtma için 65 - 70 dereceye mi çıksam yoksa petekleri mi arttırmak gerekiyor?
    Teşekkürler
  • mogue M kullanıcısına yanıt
    Petek boyunuz az olabilir yalıtım da olmayınca durum bu oluyo

55 üzerine çıkarmanız yoğuşma verimini azaltir.

Bir kaç gün 55 de kullanın set değerlerde iken 45-50 ler fazlasıyla yetecektir
    Tesisatla alakalı sorularınızı formda bulunan disintegration arkadaşa sorabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 18 Aralık 2017; 20:39:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • coolomar C kullanıcısına yanıt
    siz bu kadar memnun olduktan sonra ,bize de güle güle kullanın demek düşer :)
    ancak bu başlığı kış boyunca takip etmek niyetindeyim ,belki ileride lazım olursa aklımızda olacak ilk cihaz olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerminator

Haklısın hocam, belki ev 20 derecedir bilemiyorum.

Zaten sıcağı seven bir aile değiliz dediğim gibi. Ben mesela şu an istanbuldayım, dün gece dahi pencere açık uyudum. Kombi falan yanmıyor evde.

İnsanlar şok oluyor pencere açık uyuduğumu duyunca. Halbuki havalar öyle buz gibi soğuk değil, herkes kendisini alıştırmış sıcak havaya. Azıcık soğukta ağlıyorlar. Hiç de sevmem öyle insanları :)

Evde termometre yok malesef ama 1 hafta içinde almış olurum.

sizin için çok büyük avantaj demektir ,keşke bizde sıcak sevmiyor olsak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulex

Aynen hocam. Bizim üst kattakiler de doğalgaz ile ısınamıyoruz deyip eve tekrar soba kurdular. İlla pişecekler. Sıcak oldu aç kapı, soğuk oldu kapa kapı. Bizim için 20 ve 21 arası yetiyor.

bizimde en alt kat bu durumda ,dış kapıyı açtıkları anda yüzüne fırın gibi sıcak vuruyor
    birde demezler mi ev yalıtımsız o nedenle çok gaz parası ödüyoruz :)
    gaz sayacının yanından ne zaman geçersem tıkır tıkır çalışıyor

gerçi sobadan kalorifere geçilen ilk yıl insan böyle bir şey hissediyor ,çünkü sobayı yaktığınızda içerisi bazen 40 dereceye kadar çıkabiliyor
    hayırlı olsun gardaşım güle güle kullanın. petek boylarınızı yazarsanız iyi olur. 2 derecelik farkı kapatması için 4 saat çok değil ama, 45-50 arası seçin kazan sıcaklığını. sakın 55 üstüne çıkarmayın. ev ısındıkça rayına oturur zaten. 38 de kullananımız var. ben dış hava sensörü kullanıyorum mesela. cihaz dış sıcaklığa göre kazan ısısını kendi belirliyor. sana da tavsiye ederim. 2 lira (1 k ntc sensör)
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim gardaşım. rabbim isteyen herkese nasip etsin. umarım bizde yanılmamış oluruz bu seçimle.
    Teşekkürler yanıtlar için.
    @coolomar Dış hava sensörü ile ilgili yazdıklarınızı okudum benim de aklıma yattı bulursam edinip cosayı da programlama için kullanacağım.
    On/off dan daha iyi sonuç vereceğini düşünüyorum. Servis fark etmez dedi ama 1/8 modülasyonlu aleti aç kapa yaptırmak bana mantıklı gelmedi pek.

ev 150m2 8m petek var merkeziden geçince düşük kaldı petek metrajı sanıyorum.
    evinizin net kullanım alanı 150 m2 ise (ki maşallah) 8m petek boyu evet yetersiz. 1 mt petek 9-12 m2 alanı ısıtabilmektedir. (http://ekotekkazan.com/radyator-petek-boyu-hesaplama/ )
    hesaplamadığınızı, tahmini olarak söylediğinizi varsayarak, odalarınızın metrekarelerini ölçmenizi ve ona göre petekleri değiştirmenizi tavsiye ederim. petek uzunluğu, modülasyonlu ve yoğuşmalı kombilerde önemlidir. petek uzunlukları yeterli ise, düşük kazan sıcaklıklarında oldukça iyi verim alırsınız. petek boyları kısa olursa evi ısıtmak için yüksek kazan sıcaklıkları gerekir. bu da tüketimi kötü etkiler.

• kombinin hemen yanındaki olan petek (yaşam odası), termostatik vana 2 ile 3 arasındayken gayet sıcak oldu yine.

Vay arkadaş ya niye böyle bir şey olur ki :/
  • HappyCyber H kullanıcısına yanıt
    hocam yanlış anladınız galiba.

Termostatik vana görevi olan kapatmayı yapmıyor, yani sizin anladığınızın tam tersi :D

2 ile 3 arasına getirdik ama o petek sıcak. Normal mi sıcak olması? Çok sıcak değil ama sıcak yani :/
    termostat varsa o odanın sıcaklığını bir ölçün. yaşam odası dediğin oda açık mutafak ise gayet normal. değilse üç ihtimal var.
    1 termostatik vana arızalı
    2 kombiden çıkan sıcak su ilk o odanın içinden geçiyorsa bir nevi yerden ısıtmalarda olduğu gibi, gidiş dönüş sıcak su hattı odayı sıtıyor
    3 en yakın olan petek o odaya da yetiyor

ben yatak odasındaki peteği tamamen kapattım koridordaki oldukça yeterli geiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 19 Aralık 2017; 15:59:48 >
    evet yaşam odası ve açık mutfak, hatta ve hatta koridorun peteği de hemen o odanın kapısının karşısında.

yalnız benim sorunum odanın sıcak olması değil, peteğin sıcak olması ::D

termostatik vananın 2 ile 3 arasında olduğu bir peteğin sıcak olması normal mi hocam?
    termostatik vanalardaki

1 12
    2 16
    3 20
    4 24
    5 28
    değerler bu şekildedir.

2-3 arası konumuna göre 17-18-19 olabilir

bu durumda oda 17-18 yada 19 üstü olduğunda vananın kapanması ve içindeki suyun zamanla ılıması ve hatta soğuması gerekir. bu olmuyorsa vana kesinlikle arızalıdır iade yada değişim yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 19 Aralık 2017; 16:20:41 >
  • Oda istenilen sıcaklığa ulastiktan sonra hemen kapanmayabilir termostatik vana. Belli bir algilama süresi var yaklaşık 10-15 dk. Bu süre geçmesine rağmen kapanmiyorsa bozuktur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevgili @disintegration

ECA Protheus Premix ile Daikin Premix arasında kaldım. Tanıdığım kombi tamiratçısı ECA öneriyor. Daikin ile ECA arasında fiyat farkını karşılayacak, pratikte önemi olan özellikler var mıdır? Bütçenin önemli olmadığını varsayarsak hangisini tercih ederdiniz?
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.