Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.681
Cevap
102
Favori
477.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İtiraf edeyim peteklerin soğuyup soğumadığını öğrenmek için hanımın banyoya girmesini istedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MeraklıForumcu M kullanıcısına yanıt

• myctapha kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam

• 20 gunluk ntc sonucu paylasim size..gecen ay 400 bu ay 280 tl gelmis yaklasik yuzde 31 daha az yakmis..dedimki acaba havami isindi diye boyle oldu. Arkadasa gecen ay 300 bu ay 350 gelmis .demkki havada bu ay ile gecen ay arasinda degisim yok tum olay 2 tl lik ntc deymis..ve ntc google hava sicakliyla ayni sonucu veriyor hep.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su gozlemimde soylim evinizde petek metresi azsa ve ev istenilen sicakliga geldiginde kombi modulasyon yaomiyor.suan evi ici 24.5.....donus suyu 39 derecede sabit....kombi 30 saniye calisiyor 4 dakikaya yakin uyku moduna geciyor sadece pompa calisiyor..adamlar nasil yaptilarsa helal olsun

• abdllh.08 A kullanıcısına yanıt
    Aynen

Bana yakın gelmiş faturanız. İyi ntc tasarruf sağlamış belki modülasyonu daha verimli yaptırdığı için olabilir.

Merhabalar hocam. Kombi ile ilgili bir durumu paylaşmak istiyorum.
    Bazen elektrik kesintilerinden sonra kombi çalışmıyor.
    Ayrıca dışarıda hava ısındığı için dhs cihazı kapatıyor, ancak hava tekrar soğuduğunda bazen cihaz çalışmıyor, uykuya devam yani. Bu neden olur acaba? Çözümü nedir sizce?
    Teşekkürler.

Hocam yalitimdan sonra durumlar nasil.neler değişti.saglam yalitim yaptirmistin

• Brüt 198 net 168 m2 evde 10.5 m petek olacak. Birçok yere sordum 24 Kw kombi yeterli diyorlar. Eğer gerçekten yeterliyse 24kw yetmez denirse 28 kw daikin ndj alacağım. Sonradan pişman olmak da istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?
  • hayrullah29 H kullanıcısına yanıt
    10 metre peteğe 24 kW olur ancak 168 m2 evi ısıtmak için 10 metre petek yetmez. Eğer ısıtılacak net alan 168 m2 ise petek metrajını yaklaşık 14-15 metreye çıkartıp 28 kW modelini almalısınız.

• III.ABDÜLHAMİD kullanıcısına yanıt
    Kalibrasyon ayarı yapmıştın galiba öyle hatırlıyorum ama yapmadıysan yap hani demişsin hava ısınınca kombiyi durduruyor diye hava soğuyunca a04 ten dhs ölçüm sıcaklığına birde termometre nin ölçtüğün sıcaklığı karşılaştır senin belirlediğin seviyenin üstğndeyse çalıştırmaz kombiyi.

Panellerin yerleştirme işlemleri bitti şimdi üstüne boya yapılıyor ama gözlemlediğim kadarıyla kombi pek çalışmayacak işleri biten cephelrdeki odalar müthiş derecede sıcak. Hem yazın avantajlı hem kışın.

A04'te sıkıntı yok. Kalibrasyon sorunu da yok. U00'14 yaptım geçenlerde. Akşam eve geldim, petekler soğuk. Kombiye baktım, musluklar için suyu ısıtıyor ama petekler için ısıtmıyor. A04'e baktım 11 derece. U00 da 14 derece. Sigortayı kapatıp açtım su ısıtmaya başladı.
    Aynı durum 2 - 3 gün önce de oldu. O gün elektrik kesintisi olmuş, kesintiden dolayı yapmıştır diye tahmin etmiştim o zaman.

u00 değerinin altındayken çalışmıyorsa, geriye su sıcaklığı kalıyor, eğer pompa çalışmıyor ve su sıcaklığı çalışması için gereken değere düşmemişse çalışmayacaktır.
    Bu durum tekrar başınıza gelirse pompanın çalışıp çalışmadığına bakın
  • myctapha kullanıcısına yanıt
    Olayı şöyle anlatayım:
    1- U00 değerini 14 olarak belirledim. A04 değeri saat 11'de 14'e ulaşıyor. Saat 18'e kadar da 14'ün altına düşmüyor. Saat 11 - 18 arası kombi, doğal olarak çalışmıyor. Ancak saat 18'den sonra, A04 değeri 14'ün altına düştüğü halde kombi çalışmıyor.
    2- Musluklara sıcak su veriyor, bunda sıkıntı yok.
    3- Sigortayı kapatıp açtığımda kombi kalorifer suyunu hemen ısıtmaya başlıyor.
    Bu durum 2 - 3 gündür olmaya başladı, önceden olmuyordu.

U00 ı 16 yapıp gözlemleyin gardaşım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeraklıForumcu -- 21 Şubat 2019; 11:57:29 >
    ECO mod kapalı değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: III.ABDÜLHAMİD

A04'te sıkıntı yok. Kalibrasyon sorunu da yok. U00'14 yaptım geçenlerde. Akşam eve geldim, petekler soğuk. Kombiye baktım, musluklar için suyu ısıtıyor ama petekler için ısıtmıyor. A04'e baktım 11 derece. U00 da 14 derece. Sigortayı kapatıp açtım su ısıtmaya başladı.
    Aynı durum 2 - 3 gün önce de oldu. O gün elektrik kesintisi olmuş, kesintiden dolayı yapmıştır diye tahmin etmiştim o zaman.
    Aynı şey bir kaç defa benimde başıma geldi akşam dısardaydım eve 11 gibi geldim ev soguk kombi çalışmıyor şarteli kapatıp açtım çalıştı. en son 2 gün önce akşam 6 gibi eve geldim kombi çalışmıyor bende u00 19da A04e baktım 15 derece gösteriyor ama kombi çalışmıyor kapatıp açtım kombi çalıştı. dün öğlen kombi hava iyi olduğu için çalışmıyordu akşam geldiğimde baktım çalışıyor yani herzaman yapmıyor bu sorunu arada bir yapıyor

• cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Eco modu hiç açmadım, nasıl açıldığını da bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.