Şimdi Ara

Yeni Dacia Logan Türkiye'de Renault markası altında farklı bir isimle satılacak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
7.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Egea nın bazı dez avantajları var. Yeni 1.0 motoru lpg uyumsuz olacak (bizim memlekette önemli) otomatik vites seçeneği yok (bu saatten sonra buda önemli) ayrıca egeanın fiyat avantajı epey geriledi sağlam zamlar yedi (sembolü fiyatı henüz belli değil) bakalım piyasa nasıl şekillenecek, peşin hüküm vermeyin derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç duyurulduğundan beri takip ediyorum 115-120 bin bandında olursa alırım aracımı değiştiririm diyordum bu haberden sonra sövdüm sadece ve umudumu kestim artık Renault adı altında satılacaksa bu aracın en boşu 140-150 bin civarı olur , geçmiş olsun şimdiden......

• Egea da en azından tip var bunda o da yok, sembolun farlarının güncellenmiş hali resmen, 150 den aşağıda boşunu bile vermez reno kesin

• Iran'a gittiğimde görmüştüm yillar önce logan vs hep renault logosu ile satiliyordu dacia diye bir alt marka bile görmedim orada, bizde de yavaş yavaş böyle olacak herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: radical

Öyle değil işte. Eski sümbül clio 3 altyapısını kullanıyordu bu yeni clio 5 altyapısını kullanıyor. Daha geniş yapıda.

Clio 5 platformu olabilir hocam ben tasarımdan bahsediyorum.

Klasik ucuz b sedan tasarımı, 2021 modasina uygun sekilde süslü sadece biraz.

• Neden çünkü buradaki fiyatı ancak Renault markası altında iş görür diye düşünmüşler :)) şimdi biz buna Dacia dersek algı değişir kimse o parayı vermez demişler :)) tabi ki atlayan sazan vatandaşlarımız çok olacaktır. Zaten bilinçsizler yüzünden bu hale gelmedik mi? Bakmışlar içerde kendi kendimizi güzel kazıklıyoruz Dünya ülkeleri de durur mu bunlara bu yakışır demiş ve bizi kazıklama yarışına girmiş :) Hatırlısı olsun bakalım daha neler göreceğiz...

• lojistisyen kullanıcısına yanıt

Yani artık bu paralara başkada bişey olmuyor. En ucuz araba bunlar artık. Egea halen fiyat konusunda şampiyon (en boşu 123 bin TL) yerli olduğundan olsa gerek, Sembol azda olsa daha pahalı olacaktır ithal olduğun dan. Bunların bir tık üzeri corolla oda 200 bin civarı. Dolu araba isteyen yeni i20 alabilir otomatiği 200 bin civarı. 200 ün altında bu tip boş tenekeler var artık. Piyasa doygunluğa ulaşması için yeterli arz hala yok. Bu pandemi bitmeden araba bolluğu ve ötv hurda indirimi doğru düzgün kampanya filan da olmaz. Bir kaç sene içinde elektrikli araçlar da alternatif olarak türeyecekler. Bunların içindede dacia spring tarzı "ucuz" seçenekler olacak hatta egea nın bile elektrikli versiyonu çıkabilir/çıkmalı. Batarya fiyatları düştükçe maliyet ciddi şekilde inecek o taraftada. Fakat bütün bunlar en az 2 sene ister.

• 300bin liradan başlayan fiyatlarla...durum o kadar kötü ki çerçöpleri bize itelemeye çalışıyorlar.

• TL değersizliği + yüksek vergiler ile netice bu. Hindistan pazarı ayarına iniyoruz adım adım. Orada satılan araçları görsen bunlara şükredersin. Tüm bunlar ülkenin genel ekonomisi ile ilgili durumlar. 2001 de dibe vurup çıktığı gibi bu sene de dibi görüp çıkarız genel beklenti bu yönde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radical -- 23 Aralık 2020; 10:12:4 >
  • Reno değilmi kralınıda yapsa beş para etmez boşuna gelmesin egea nın yerini tutamaz elinizde patlar sembolun kesin aynısıdır koltukta ayar yok koltuk demirleri bir yerlerine batar direksiyon çok ağır arka camlar manüel vites geçişleri sıkıntı araç içine çok ses al döşeme yerin de durmaz

• fiat egea ya rakip, renault akdenizea

egea sevenler bence bunu da sever. fakat 1.5 dizel gelmeyecek olması, egea yı tercih sebebi yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceo-tr -- 23 Aralık 2020; 11:22:35 >
  • Merhaba

Yazacak yer bulamadım. Buraya yazıp sorayım.

2006 dizel Dacia Logan var bende. Dün akşam çalıştırdım. Benzin ışığı sönmedi. Yakıt göstergesi dipte. Yani hiç yakıt yokmuş gibi görünüyor. Ama biliyorum ki, yakıt var. Sorun nedir acaba. Şamandıra'nın ayrı bir sigortası var mı? Sigorta atmış ise 5 TL ile hallolur. Şamandıra bozulmuş olabilir mi?

Dediğim gibi. yakıt göstergesi sürekli yanıyor. benzin göstergesinde hiç çubuk yok. Keşke foto çekseydim.

• quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

Zaten öyle gelecek en pahalı sandero stepway full 15.000 euro tipo baz 20.000 euro 5000x9,5= 50.000Tl daha ucuz üstelik Renault 1.0 ,fabrikasyon LPG li gelecek veya 1.0 LPG ye uygun ,CVT tomatik 1.0 la gelecek ve clio 5 platformu ,tam elektrikli clio 5 direksiyon kutusuyla , 10cm genişlemesiyle , led far ın ,hız sabitlemenin standart olmasıyla bu sefer egea ya rakip olur

Sızan patent resimleri bunlar

Alıntıları Göster
    Yurtdışı fiyatları sizi yanıltmasın. Egea Türkiye'de üretiliyor logan ithal geliyor. Symbol hep pahalı olarak konumlandırıldı ve öyle devam edecek.

Logan Türkiye'de üretilse dediğiniz gibi daha ucuz olur egeadan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yıllardır Dubai'de zaten Duster modelleri fln Renault markasi altında satılıyor. Ben satış politikası olduğunu düşünüyorum. Ekonomik modelde daha güvenilir gelicek marka Renault olunca ??

• Symbol işte.

• Şu teneke araç bile 200 bin civarı olmuş
  • Clio 5 yurtdışı fiyat karşılaştırması da yaptım tutuyor  

Ancak yinede 1.4 boş egea daha ucuz olacaktır en azından makyaj sonrası fiyat değişmezse

Eğer egea bir hata yapar makyaj bahanesiyle zam yaparsa avantaj symbolden yana olur

Çünkü egea da makyaj baz donanımda neredeyse yok en üstte gösterge ve led far farkları var bunun dışında fiyat artıracak durum yok

Egea eğer zam yaparsa vantajı yeni symbol e kaptırır diyorum yoksa 1.4 motor egea fiyatına symbol 1.0 olmaz , daha pahalı kalır ama 1.0 egea dan da ucuz olacaktır.:urda 3 ay içinde belli olur :)

Ben urban egea 1.3 ile 1.0 CVT LPG symbol fiyatlarına bakıcam gönlüm yerli üretim olmasından dolayı egea dan yana  

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Hocam aracın orantısız şişik tasarımı aynen devam ediyor.

Şu anki symbolu de bu renge boyayıp aynı jantları taksan hemen hemen aynı görünür. Bunun çizgileri biraz daha akıcı ve yumuşak sadece. Geneli aynı.

İçi fena değil ama, güzel.

Alıntıları Göster

Bu sefer çizgiler bence daha iyi yani bu sefer düzgün tasarım olmuş canlısı gelsin görelim derim , çünkü symbol ün tüm itici yanları gitmiş ,ağır direksiyon , 2012 audi a3,brodway gibi çekmeli kapı kolları, kaba konsol (bunda daha az kaba :) ) en büyük fark sürüş de olacak diye düşünüyorum yani egea dan geride olduğu tüm konularda düzeltme gelmiş fiyatı da rekabetçi olabilir

Yerli üretim egea yıllardır üretiliyor fiyat avantajını iyi kullanmalı diyorum artık birbirlerine daha yakın olmuşlar önceden karşılaştırılmazdı bile

• İsim tahminleri alayım.

Ben Renault Lale diyorum.

Bu arada egea dan daha ucuz olacak diye beklemeyin. F/p kulvarında gene egea liderliği kimseye kaptirmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsanelerölmezunutmayın -- 23 Aralık 2020; 22:32:47 >
  • topaz42 kullanıcısına yanıt

Facebook ta Dacia Logan grup tr sayfası var sorunlarınızı oraya yazıp kullanıcılardan cevap alabilirsiniz ayrıca çok aktif bir telegram grubuda vardır

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.