Şimdi Ara

Yeni Corsa mı Astra Sedan mı Yardım?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bu aralar araba alacağım fakat bir türlü karar veremedim sizden yardım isteyeceğim. Elimdeki seçenekler şu şekilde

1) Opel Corsa 1.4 Enjoy+Metalik Renk ---->Fiyat : Yaklaşık 24.000 YTL
    2) Opel Corsa 1.3 CDTI (90HP)+Metalik Renk ----->Fiyat Yaklaşık 27.000 YTL
    3) Opel Astra Sedan 1.6(115HP) Essential+Metalik Renk ---->Fiyat Yaklaşık 28.000 YTL

Yukarıdaki fiyatlar bir akrabamın indirimli şekilde hesaplanma sonucu bana verdiği rakamlar.Şimdi kafamdaki soruları sizinle paylaşayım sonra sizin yardımızı isteyeyim.

Öncelikle alacağım araba ilk arabam olacak acemi sayılırım. Aslında normalde 2. el 20.000 YTL civarı Honda Jazz almayı düşünürken akrabamın bu teklifi cazip geldi. Sebebi aracın sıfır olması ve iki sene sonra indirimli olduğu için 2. elden daha az değer kaybedecek olması.

Aslında şuanda yukarıdaki rakamları karşılayacak kadar elimde nakit yok arkadaşımdan borç alarak alacağım. Arabanın ekonomik olması iyi olur bu bakımdan bu arabalar ne kadar yakar fikrim yok fakat çok fazla kullanacağımı düşünmüyorum hafta sonu istanbul içi dolaşırım ayda yılda bir şehir dışı olabilir.Performans falan çok fazla derdim yok araba benim işimi görsün yeter.Birde ileride elimden çıkardığımda çok fazla zarar etmeyeyim istiyorum. Bunun dışında ailecek kullanabileceğim bir araba olması avantajlı olabilir. Yazın almanya'dan akrabalar falan gelince bir yere götürüp gezdirmek için avantajlı olması iyi olur.

Şimdi kafamdaki soruları yazayım:
    1) Corsa şekil olarak oldukça hoşuma gidiyor fakat aile için Astra Sedan daha uygun olur gibi fakat Astra'nın da alabileceğim modeli Essential ve fiyat olarak 3000-4000 YTL Corsa'dan daha fazla.
    2) Astra Sedan aldık diyelim bu çok anlamasam da 1.6 olduğundan dolayı Corsa'dan daha fazla yakar gibi bunun farkı çok fazla hissedilir mi?
    3) Corsa Dizel almaya değer mi sonuçta dediğim gibi şehir içi çok fazla kullanmayacağım arabayı.
    4) Astra Sedan şekil olarak çok fazla hoşuma gitmiyor fena değil ama pek genç işi değil gibi.
    5) Yukarıdaki fiyatlar gerçekten uygun mu?Peşin para ile alacağım Opel'in sitesine baktığımda bu rakamların 4000-5000YTL yukarısı fiyat veriliyor.
    6) Corsa CTDI ile Astra Sedan 1.6 aşağı yukarı aynı fiyata geliyor. Benim durumum için hangisini almak daha uygun olur?

Arkadaşlar aklıma gelen sorular bunlar. Eğer vakit ayırıp yardımcı olursanız sevinirim. Belki birsürü saçma sapan şey yazmış olabilirim sürçü lisan ettiysek affola acemiliğime verin. Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcaaltuntas -- 12 Aralık 2008; 21:56:22 >

• bende 3 kapılı dizel corsa var.
    5 kapılı corsa almazdım kişisel olarak arka kapılar bence gereksiz. hatta c segmentinde bile gereksiz.
    ama corsa daha yeni bir dizayn. astra sedan artık sonuna gelmiş durumdaki astra hnin üstüne kuruldu. 1.3 cdti lardan hangisi için bu fiyat 90 hplik olanı içinse direk git al =)
  • Evet 90HP. 1.3 CTDI 90 HP -----> Fiyat Yaklaşık 27.000 YTL
  • Yeni Corsa 5 Kapı 1.3 CDTi Dizel - 90 HP Enjoy 31.930,00 YTL Opelin Sitesinde
    +Metalik renk 620,00 YTL
    32.550YTL yapıyor normal olarak
    Hadi fazla fazla 2500YTL indirim aldınız diyelim yine 30.000 YTL yapıyor
    Siz 27000YTL ye nasıl alıyorsunuz merak ettim heralde karsız verecek bayi?

Benim sana tavsiyem 1.2 Enjoy.
    Az kullanacagın için hem az yakar hem vergisi düşük.
    Az gezecegin için dizel almak avantajlı görünmüyor durumuna bakarsak.
  • 2. seçenek dizel corsa.essentia astra yerinde corsa daha iyi.hem sedan astra çok aba bir araç..
  • quote:

Orjinalden alıntı: JeFFreY.JeY

Yeni Corsa 5 Kapı 1.3 CDTi Dizel - 90 HP Enjoy 31.930,00 YTL Opelin Sitesinde
    +Metalik renk 620,00 YTL
    32.550YTL yapıyor normal olarak
    Hadi fazla fazla 2500YTL indirim aldınız diyelim yine 30.000 YTL yapıyor
    Siz 27000YTL ye nasıl alıyorsunuz merak ettim heralde karsız verecek bayi?

Evet karsız verecek.
  • en fazla 2-3 kişi ve bir kaç parça eşya ile binilecekse dizel corsa, ama nüfus kalabalık ve bagaj lazımsa astra sedan
  • Birde bu bagaj olayı çok fazla fark edermi?Mesela Corsa 2 valiz alırken Sedan 4 Valiz mi alır aradaki fark rahatsız edecek kadar büyük mü?
  • Bence 1.3 cdti al derim 1.2 yürümez 1.4de benzinli...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcaaltuntas

Birde bu bagaj olayı çok fazla fark edermi?Mesela Corsa 2 valiz alırken Sedan 4 Valiz mi alır aradaki fark rahatsız edecek kadar büyük mü?

aradaki farkı görünce dehşete düşeceksiniz
  • madem arabayı az kullanacaksın 27-28 bin verip aracı kapıda yatırmanın ne gereği var hemde borçla.en iyisi 2. el temiz bi jazz alma fikrine geri dön.....ama illa bu 3 araçtan birini alıcam diyosan corsa 1.3 dizel al kesinlikle.uzun yolda çok çok avantajı olmuyor ama şehir içi özelliklede ist trafiğinde benzinliye göre inanılmaz avantajlı ve kullanımı rahat
  • bu fıyatı verseler su an dızel corsayı alırdım kesınlıkle hemen fıesta almak uzereyım bu fıyatı benzınlı asagı yukarı aynı donanıma verıyorum zaten fıyatları gorunce sasırdım baya galerıcı akraba lazım bızede
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.