Şimdi Ara

YENİ COROLLA VERSO (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
457
Cevap
5
Favori
89.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • umut ediyorum inşallah 1.6 verso otomatik vites seçeneği olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: atsuma

umut ediyorum inşallah 1.6 verso otomatik vites seçeneği olur

Malesef otomatik vites (CVT) seçeneği sadece 1.8 benzinlide geçerli
  • Merhaba,

İmzamdan görüldüğü üzere 2 dan fazladır yeni yaris sahibiyim. Fakat ailemin büyümesi (bir çocuk var diğeri yolda) sebebiyle artık yeni ve geniş bir araca ihtiyaç duymaya başladım. yarisimden çok memnun olmam ve ailecek toyotacı olmamız (babam yeni corolla sahibi ve öncesinde 10 yıl efsane kasa kullandı) sebebiyle aslında yeni aracımı da toyota almak istiyordum fakat mevcut versoyu tip olarak beğenmediğim ve diğer sedanlar da amacıma uygun olmadığı için diğer markaları araştırmaya başlamıştım. daha sonra yeni versonun üretilmeye başlandığı hatta türkiyedeki 1 milyonuncu aracın bu verso olduğu haberleri üzerine bu konudaki resimlere ulaşma fırsatım oldu. hem boyutlarının büyümesi hem de dış görünümünün daha güzel olması ile daha da heveslenmeye başladım. mevcut versodaki hantallık şikayetleri üzerine yenisinde 1,6 motor ile 132 beygirlik bir güç elde edilmesi ve bu güç artışına rağmen %12 lik bir yakıt tasarrufu peformans olarak da oldukça güçlendiğini gösteriyor.iç görüntüsü de benim hoşuma gitti çünkü göstergelerin ortada olmasına yaristen alışkınım ve benim hoşuma gidiyor. ÖTV indirimi bitmeden satışına başlayacaklarını düşünüyorum. zaten üretilmeye başlanmış ve iyi bir başlangıç için bu fırsatı kaçırmayacaklarını düşünüyorum. İnşallah ÖTV indirimine yetişirse en düşük donanımdan da olsa (ki o bile şimdiki yarisimden daha zengin olacaktır) bir tane almayı düşünüyorum. ÖTV indirimi ile birlikte en düşük donanımlı şimdiki class modeli 33 bin civarında yenisinin en düşük donanımlısı ise en fazla 36-37 bin tl olsa müthiş olacak.

sizlerden ricam kullanan arkadaşların araçla ilgili olumlu/olumsuz görüşlerini paylaşmasıdır.

motor versiyonları ile ilgili olarak haberden alıntı;

Yeni Verso’nun boyutları da büyümüş. Güncel versiyondan 70 mm daha uzun olan yeni Verso, Avrupa’da yeniden inşa edilecek bir şasi üzerinde üretilecek.

Beş farklı motor seçeneğiyle yollara çıkması beklenen Verso’da 132 HP 1.6 lt ve 147 HP 1.8 lt motorların ön plana çıkacağını düşünüyoruz. Ayrıca 126 HP 2.0 lt, 150 HP 2.2 lt ve 177 HP güç ve 400 Nm tork üreten 2.2 lt olmak üzere üç farklı turbo dizel motor da Verso’nun motor kaputu altında yer alacak. Güç artışına rağmen yakıt tüketimi de yüzde 12 düşürülmüş.

• quote:

Orjinalden alıntı: cagduygu

Merhaba,

İmzamdan görüldüğü üzere 2 dan fazladır yeni yaris sahibiyim. Fakat ailemin büyümesi (bir çocuk var diğeri yolda) sebebiyle artık yeni ve geniş bir araca ihtiyaç duymaya başladım. yarisimden çok memnun olmam ve ailecek toyotacı olmamız (babam yeni corolla sahibi ve öncesinde 10 yıl efsane kasa kullandı) sebebiyle aslında yeni aracımı da toyota almak istiyordum fakat mevcut versoyu tip olarak beğenmediğim ve diğer sedanlar da amacıma uygun olmadığı için diğer markaları araştırmaya başlamıştım. daha sonra yeni versonun üretilmeye başlandığı hatta türkiyedeki 1 milyonuncu aracın bu verso olduğu haberleri üzerine bu konudaki resimlere ulaşma fırsatım oldu. hem boyutlarının büyümesi hem de dış görünümünün daha güzel olması ile daha da heveslenmeye başladım. mevcut versodaki hantallık şikayetleri üzerine yenisinde 1,6 motor ile 132 beygirlik bir güç elde edilmesi ve bu güç artışına rağmen %12 lik bir yakıt tasarrufu peformans olarak da oldukça güçlendiğini gösteriyor.iç görüntüsü de benim hoşuma gitti çünkü göstergelerin ortada olmasına yaristen alışkınım ve benim hoşuma gidiyor. ÖTV indirimi bitmeden satışına başlayacaklarını düşünüyorum. zaten üretilmeye başlanmış ve iyi bir başlangıç için bu fırsatı kaçırmayacaklarını düşünüyorum. İnşallah ÖTV indirimine yetişirse en düşük donanımdan da olsa (ki o bile şimdiki yarisimden daha zengin olacaktır) bir tane almayı düşünüyorum. ÖTV indirimi ile birlikte en düşük donanımlı şimdiki class modeli 33 bin civarında yenisinin en düşük donanımlısı ise en fazla 36-37 bin tl olsa müthiş olacak.

sizlerden ricam kullanan arkadaşların araçla ilgili olumlu/olumsuz görüşlerini paylaşmasıdır.

motor versiyonları ile ilgili olarak haberden alıntı;

Yeni Verso’nun boyutları da büyümüş. Güncel versiyondan 70 mm daha uzun olan yeni Verso, Avrupa’da yeniden inşa edilecek bir şasi üzerinde üretilecek.

Beş farklı motor seçeneğiyle yollara çıkması beklenen Verso’da 132 HP 1.6 lt ve 147 HP 1.8 lt motorların ön plana çıkacağını düşünüyoruz. Ayrıca 126 HP 2.0 lt, 150 HP 2.2 lt ve 177 HP güç ve 400 Nm tork üreten 2.2 lt olmak üzere üç farklı turbo dizel motor da Verso’nun motor kaputu altında yer alacak. Güç artışına rağmen yakıt tüketimi de yüzde 12 düşürülmüş.

Bende aynen bu ümitler içerisinde beklemedeyim sayın arkadaşım.Dileklerimiz bu yönde...

• habertürk gazetesinin haberine göre başlangıç fiyatı 35 bin lira olacak ve nisan ayının ilk haftası satışa çıkacak ( bugünkü hürriyet gazetesi haberine göreyse nisan ayının son haftası çıkacak)
  • quote:

Orjinalden alıntı: furkan_

habertürk gazetesinin haberine göre başlangıç fiyatı 35 bin lira olacak ve nisan ayının ilk haftası satışa çıkacak ( bugünkü hürriyet gazetesi haberine göreyse nisan ayının son haftası çıkacak)

Nisan ayının ilk haftası bana pek gerçekçi gelmiyor açıkcası,daha reklamı bile çıkmadı.Bence Mayıs-Hazirandan önce zor çıkması...
  • nisan ayında muhakak çıkacaktır zira 2 gazete birden tam sayfa haber yapmaz, hürriyetin haberi daha gerçekçi çünkü toyotanın japon mühendislerinden biriyle yapılan söyleşi de yer alıyor. ayrıca avensisin reklamı da aylar öncesinden çıkmadı. plazalara gelmeeden sadece 3-5 gün önce gazetelerde reklamları boy gösterdi
  • 1,6 lık versiyonda cam tavan sunulmicakmış..toyota izin vermemiş türkiyede yollar bozuk diye (hürriyet)
  • bende 2007 modeli vardı cok arabaya binmiş biri olarak sunu söyleyebilirim hala arıyorum versomu allah bana bu yeni modelinin cvt sini nasip etsin inşaallah amin
  • ewt arkadaşlar ben eskisine niyetlendim. 2005-2006 kasa 1.6 comfort bakıyorum. ama size de danışmak istediğim bazı şeyler var

1) ben bu arabanın uzun yol performansını merak ediyorum. En çok merak ettiğim ise mesela 90 ile giderken, rampa yukarı bir kamyon var önünüzde siz hızlanıp bu kamyonu rahatlıkla geçebiliyomusunuz verso sahipleri. Ayrıca yol tutuşu nasıl? 130-140 km hız ile giderken yoldaki bozukluklarda sizi sağa sola atıyo mu?

2) uzun yolda yoldan aldığı ses ve de özelliikle direksiyona ve koltuklara yoldan gelen titreşim nasıl? Ben hem megane2 hem vectra 98 b kullanıyorum. megane 2006 olduğu için haliyle daha iyi bir yalıtım var ama o bile beni gıcık ediyo.

3) lpg kesinlikle taktırcam çok uzun yol yapıyorum lpg taktıranlara soruyorum 1.6 motorun lpg ile uyumu ve ayrıca bu arabanın metal yaşlanmasına karşı direnci nasıldır?(senede 60 bin yapıyorum) alırsam 2 sene kullanıp hanıma vercem. Beğenirsem yeni çıkacak versoyu alıcam.

4) arkadaki 2 koltuk yatıkken ki bagaj hacmi nedir?

5)2005-2006 model verso 1.6 comfort hangi fiyata alınır? yani siz olsaydınız versoya ne kadar verirdiniz?

6) bide son soru izmirden falan bakınayım dedim. Vatandaşın biri dediki istanbul ve izmir arabalarının altı hemen çürür sakın alma. Tamam ben de biliyom ama versolar efsane kasalar gibi galvanize sactan değil mi?Sizce izmir ve istanbuldan bakayım mı yoksa direk gidip ankaradan mı bakayım ?

cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orjinalden alıntı: ecz_mel

ewt arkadaşlar ben eskisine niyetlendim. 2005-2006 kasa 1.6 comfort bakıyorum. ama size de danışmak istediğim bazı şeyler var

1) ben bu arabanın uzun yol performansını merak ediyorum. En çok merak ettiğim ise mesela 90 ile giderken, rampa yukarı bir kamyon var önünüzde siz hızlanıp bu kamyonu rahatlıkla geçebiliyomusunuz verso sahipleri. Ayrıca yol tutuşu nasıl? 130-140 km hız ile giderken yoldaki bozukluklarda sizi sağa sola atıyo mu?

2) uzun yolda yoldan aldığı ses ve de özelliikle direksiyona ve koltuklara yoldan gelen titreşim nasıl? Ben hem megane2 hem vectra 98 b kullanıyorum. megane 2006 olduğu için haliyle daha iyi bir yalıtım var ama o bile beni gıcık ediyo.

3) lpg kesinlikle taktırcam çok uzun yol yapıyorum lpg taktıranlara soruyorum 1.6 motorun lpg ile uyumu ve ayrıca bu arabanın metal yaşlanmasına karşı direnci nasıldır?(senede 60 bin yapıyorum) alırsam 2 sene kullanıp hanıma vercem. Beğenirsem yeni çıkacak versoyu alıcam.

4) arkadaki 2 koltuk yatıkken ki bagaj hacmi nedir?

5)2005-2006 model verso 1.6 comfort hangi fiyata alınır? yani siz olsaydınız versoya ne kadar verirdiniz?

6) bide son soru izmirden falan bakınayım dedim. Vatandaşın biri dediki istanbul ve izmir arabalarının altı hemen çürür sakın alma. Tamam ben de biliyom ama versolar efsane kasalar gibi galvanize sactan değil mi?Sizce izmir ve istanbuldan bakayım mı yoksa direk gidip ankaradan mı bakayım ?

cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim.

2006 Model comfort kullanıyorum.

1- Uzun yolda rahatlığa önem veriyorsanız gayet iyi. Performans orta düzeyde. 4 viteste 100km/h civarında 3000devir oluyor ki iyi bir çekiş elde edersin. Ama altına düşersen vites küçültürsün. 3000 devirden itibaren 4-5 vites farketmiyor rahat hızlanıyor. Altında vites küçültürsün. Yol tutuşu standart arabalara yakın, ağır olduğu için oturaklı gidiyor.

2- Japon arabası alıyorsanız lastik sesini göze alın. Sessiz lastik takarsanız azalır.(nokian) Araba mpv yani daha ağır ve daha yüksek, bu yüzden Verso'da süspansiyon tatlı sert. Özellikle arka tarafın sert olduğunu düşünüyorum. Bu sayede iyi yol tutuyor.

3- Metal yaşlanması bu kadar çabuk oluşmaz bu araçlarda.

4- Bagaj hacmi sanırım 430lt civarı. toyota sitesinde yazar.

5- Fiyat bu aralar çok karışık. 6 ay evvel 29-30bin ederdi. Ama şu anda 24-26 eder sanırım. Takasa vericem desem heralde 23 civarı saymaya çalışırlar.

6- Paslanma, çürüme, İstanbul arabası falan bunlar Murat 124 zamanından kalma. Arabaların 10 yıl civarı (belki 12 yıl) paslanmaya karşı fabrika garantisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi euzun72 -- 2 Nisan 2009; 23:07:49 >

• Bu arada Toyota üretime ara vermiş 15 Nisana kadar,sanırım bizim verso hayalleri biraz daha ötelendi...
  • İzmir'in havası çok nemli değil, etrafımda hiç öyle kısa zamanda çürüyen araç görmedim.
  • Arkadaşlar Yeni Versonun ,yeni fotoğrafları, tanıtım filmi ve özellikleri Toyotanın sitesine yüklenmiş,dileyen bakabilir...
  • Bence harika olmuş. Geri vites kamera görüntüsünün dikiz aynasına verilmesi ve bagaj gözleri çok güzel gerçekten. 150bg'lik D-CAT otomatik premium donanımla tam istediğim araç kombinasyonu
  • tipini çok beğenmedim. Hacı hoca arabası gibi geldi bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rahan35

Bence harika olmuş. Geri vites kamera görüntüsünün dikiz aynasına verilmesi ve bagaj gözleri çok güzel gerçekten. 150bg'lik D-CAT otomatik premium donanımla tam istediğim araç kombinasyonu

geri vites kamerası çok güzel ama 2,5" lik bir ekrana yansıtılıyor ve avensisi için işçilik hariç 1100lira civarında bir bedeli vardı. fiyat versoda da değişmeyecektir.

bu arada toyotanın sayfasında donanımlar bölümüne giremiyorum hata veriyor. açabilen var mı?

versoyu keşfet bölümünden bakınca dvd navigasyon sisteminin özelliklerini de yazmışlar ama bu ya yurtdışı siteden direk kopyalanıp türkçeye çevrilmiş yada toyota ciddi bir atılım yapmış. benim 3 gün önce aldığım cevaba göre henüz türkiye haritası hazırlık aşamasındaymış altyapı çalışmaları sona erdiğinde navigasyon opsiyonu olacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan_ -- 10 Nisan 2009; 15:55:51 >

• Ben de tanıtımdaki özellikleri örünce şaşırdım, bütün motor seçenekleri ve navigasyon gelirse helal olsun. Gerçi fiyatından dolayı kimseler almaz ama olmazsa da vay efendim parasıyla bile alamıyoruz olur
  • ben hiç zannetmiyorum böyle bir şey olacağını zira daha 1 hafta önce gazetelerde haberleri çıkmıştı. cam tavanı türkiye şartlarında sadece 2,2lt olan modelde verebiliriz çünkü yol durumuna göre bir tek bu donanımın ağırlığı uygun oluyor bu araba da yüksek vergilerden dolayı satılmıyor diye. bence bunlar ortak hazırlanan bir tanıtımı olduğu gibi tükçeye çevirmişler. 1 haftaya kamaz detaylar ortaya çıkar diye düşünüyorum.
  • Aynen katılıyorum, bence de ortak sayfanın çevirisi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.