Şimdi Ara

Yeni Clio 4 benzin tüketimi paylaşımı 1.2 16V 75bg ve Turbo 90 bg motorlar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
19
Favori
211.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20 Nisan' da aldığım aracın ilk deposu bitti. önce veriler... aracım sport tourer bu arada.

180tl benzinle 600km yol gittim. km de 30 krş yani.

ortalama 6,8 ortalama hız ise 40,5 km/h idi. bu şehir içi ve şehir dışı karışık aynı zamanda dağlar bağlar gezme şeklindeki yakıt ortalaması idi.

Dün depoyu tekrar doldurup tüm yol bilgisayarı verilerini sıfırlayıp izmit karamürselden yola çıktım. izmitten otobana girerek ataşehire geldim. Veriler şu şekilde

115 km yol 78.2 km/h ortalama hız 5.6 lt/100 km ortalama tüketilen yakıt ise 6,4 lt idi.

Şimdi ben bu güzergahta otobüs kullansam eşimle 35 tl otobüs parası verecektim. kendi aracımla 30 tl benzin yakmışım.

belli bir km den sonra yakıt değerleri daha da düşer diyorlar. düşerse ne ala. Tüketim konusundaki yorumum budur.
  • Clio 4 1.2 75 beygir

100km için değerler:

Şehir Dışı: 5.5 litre

Şehir İçi 6.5

Bu değerlerin altında veya üstünde bir tüketim yapıyorsanız ya çok sert ya da çok yumuşak kullanıyorsunuzdur. Ortalama bir kullanıcının alacağı net değerler budur.
  • benim de çok hoşuma gitti.. bugün bayiyle konuşmaya gidicem.. umarım uygun fiyat alırım..
  • Megane3 sıfır almıştım o sıralar 12 litre yakıyordum. 2 ay sonra clio4 90 tce yakıt değerlerini 5.6 kağıt üzerinde görünce içim sızlıyordu.ama öyle değilmiş
    1 ay önce böyle olmaz dedim.Megane 3 aracım şehirçi ort hız 25km civarında 9 litre gösteriyor en sonunda LPG taktırdım yine 9.5 lt şehiriçi LPG istanbulda LPG 2.15
    yani şehiriçi 21 krş. Yaşasın LPG
    Aracı 1.2 atmosferik olanlar 50 bin km üzerinde kullanacak arkadaşlar LPG düşünsünler.inanın %45 tasarruf sağlarsınız performans aynı.ama işi bilen Ustalara Üst seviye LPG kitleri taktırmak gerekli.yani 2 bin lira civarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biz -- 5 Mayıs 2013; 21:17:01 >
  • Aracım 1.2 sport tourer. Aracı alır almaz 500 km. uzun yol ortalama hız 88 km/h ortalama tüketim 6.2 litre. Başlangıç rakım 0 bitiş rakım 900. Bu şartlarda yakıt tüketimi uygun geldi. Yeni araç, bol rampalı yol ve deniz seviyesinden başlayıp 900 m. rakımda biten yolculuk.
    Şehir içi denemedim ama güzergahım soğuk motorla 2-3 km. olduğu için 8-9 litreye razıyım.
    Yıllık 10-15 bin arası kilometre yapacağım için lpg düşünmüyorum.
  • Arkadaşlar 0.9 motor dediginiz araç bu listede hangisi oluyor ?

http://www.renault.com.tr/araba/binek/yeni-clio/fiyat

Yardımcı olurmusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

Arkadaşlar 0.9 motor dediginiz araç bu listede hangisi oluyor ?

http://www.renault.com.tr/araba/binek/yeni-clio/fiyat

Yardımcı olurmusunuz

Sadece TURBO 90 BG yazanlar 1.2 ve ya dci yazmayanlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: antkum

Aracım 1.2 sport tourer. Aracı alır almaz 500 km. uzun yol ortalama hız 88 km/h ortalama tüketim 6.2 litre. Başlangıç rakım 0 bitiş rakım 900. Bu şartlarda yakıt tüketimi uygun geldi. Yeni araç, bol rampalı yol ve deniz seviyesinden başlayıp 900 m. rakımda biten yolculuk.
    Şehir içi denemedim ama güzergahım soğuk motorla 2-3 km. olduğu için 8-9 litreye razıyım.

merhaba bu aracın sehır ıcı verılerını yazabılırsenız bızde fıkır sahıbı olalım ..
    ilerleyen zamanlarda dahada dusecektır yakıt ortalaması ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom058

quote:

Orijinalden alıntı: antkum

Aracım 1.2 sport tourer. Aracı alır almaz 500 km. uzun yol ortalama hız 88 km/h ortalama tüketim 6.2 litre. Başlangıç rakım 0 bitiş rakım 900. Bu şartlarda yakıt tüketimi uygun geldi. Yeni araç, bol rampalı yol ve deniz seviyesinden başlayıp 900 m. rakımda biten yolculuk.

merhaba bu aracın sehır ıcı verılerını yazabılırsenız bızde fıkır sahıbı olalım ..

Alıntıları Göster

Şehir içi ortalama hız 21 km/h kısa mesafe soğuk motorla kullanım ve bulunduğum ilçe dik rampaları olan bir yer. Bu şartlarda şehir içi 9 litre ortalama yazıyor yol bilgisayarında ama depo ile ölçüm yapmadım daha depoyu doldurmak nasip olmadı.
    Daha önceki aracım dizeldi ve aynı şartlarda yazın 8,5 litre kışın 10 litre şehiriçi tüketimi vardı. Ondan önceki aracım corolla 1.6 vvti aynı şartlarda 10-11 litre şehir içi tüketimi vardı. Özellikle diğer araçlarımla karşılaştırdım ki fark daha iyi anlaşılsın.
    Motorun daha 1000 km. bile yapmadığını düşünürsek ilerleyen zamanlarda yakıt tüketimi nerdeyse dizel aracım kadar olacak.
    Daha önce lpg li ve dizel kullanmış biri olarak yeni araç alacaklara tavsiyem kısa mesafe (2-3 km.) kullanıyorsanız aracınızı dizel tavsiye etmem, sık sık egr valfi, dizel partikül filtresi ve katalizör tıkanması sorunu yaşayabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda motorda kurum oluşması ve performans kaybı benzinli araca göre çok daha çabuk oluşacaktır. Lpg li araçlarda da kış aylarında gideceğiniz yolun yarısını benzinle gittikten sonra lpg ye geçtiği için şehir içi ekonomisi kalmıyor.
    En son özet olarak kısa mesafe için benzinli daha çok uzun mesafe kullanılacaksa dizel veya lpg diyorum.

• 2013 model 1.2 depoyu 720 km de fullemis ve km yi sıfırlamıstım.. Daha sonra hemen hemen yarı yarıya sehir ici ve sehir dısı olarak dusunuyorum (sehir dısı sadece İzmit Bursa arası yapıldı)sıfırladıktan sonra 379 km gittikten sonra tekrar fulledim ve 110.03 tl yani 24.130 lt benzin aldı.. Yani gun itibari ile 0.29023 TL. 100 km de 6.36lt takamul ediyor buda aracta 6.3 gosteriyor ortalama tuketimi. İlerleyen donemde dusecegini sanmaktayım bende İnsallah.

Not: Flleyip tekrar 0 ladım degerleri yazarım fakat genelini okumadım yazıların deginen oldumu bilmiyoeum ama aracın lastik basınclarına mutlaka bakın ben test ettik dedikelri icin bakmamıstım benzinlikte baktırdıgımda arkalar 48 e 46 tı onler 38 e 40 cıktıki :S 33-33 ve 30-30 gibbi degerler olmalı buda yakıt ve surus konforuna cok etki yapıyor..
  • arkadaşlar son tüketim değerlerimi yazıyorum:
    Nurdağı - Elbistan - Nurdağı
    Tam olarak gidiş geliş 400km
    27 lt yakmış. (120tl)

Araçta 5 yetişkin kişiydik.
    Göksun Afşin ve Elbistan şehir içlerinde ziyaret için iki - üç yere uğradık.
  • karar vermek için bu sayfaya gerçekten ihtiyacım var.0.9 ve 1.2 motor yakıt verileri tamamen kullanım ve bulunduğunuz şehir ile ilgili.Benim bulunduğum ilde trafik kültürü hiç oluşmamış bol yokuşlu bir yer .0.9 motor çok kafama yatıyor .benim evim 500-600 metrelik bir yokuşun yarısında.

Hayatta hız yapmam ve herdaim sakin araç kullanırım .Ne tavsiye edersiniz? düşünmekten tırlatıcam.
  • Bugunku deger 6.1. Gecen hafta 8.5'tu.Diger forumda da yazdım. Burda da yaziym. 900cc kullanicilari bu araci 1600 aracınız gibi kullanamazsınız. Basmak istiyorsan bas benim gecen haftalarda yaptıgım gibi. O zaman da 8.5tan asagi hatta saglam basarsanız 9.5- 10lardan asagi dusemezsiniz. Son bir haftadir, oldukca yumusak, gayet gaza hafif basışlarla ve en onemlisi 1500-2000 devir araliginda kullandim ve kullaniyorum. Bir haftada 8.5'tan 6.1'e dustu. Ama oldukca kagnı gibi gidiyorum, ama 60tan sonra problem yok zaten kolay hızlaniyor sonra. Eco mode acik, Start-Stop aktif.
    Yavas kullacaksin. 900 cc ama araca bak saglam kaciyor diye basa basa gidersen, 1600 gibi yakar yani. 900cc ama manyak kaciyor psikolojisinden kurtulun.
    Sehirlerarasi hickullanmadim ama zaten sehirdisi cok yavas giderim. Genelde 80-90. Bu arac 900cc. O yuzden uzun yola cikarsam 80i gecmem. 80i gecmeden sanirim cok rahat 4-4.5lara duser bu arac.
  • bende kullanım tarzıma çok güveniyorum çok sakin ve yavaş kullanırım ani duruş kalkış yapmam .Şehir dışı 90 km geçmem .bu yüzden 0.9 motor ile güzel değerler yakalayacağımı düşünüyorum.
  • Yakit degerleri cok yuksek ailede 2 arac mevcut ikisinide aktif kullaniyorum biri 2010 106 hp transporter s.ici 10 11 s.arasi 6 7 diger arac ise 2006 1.6 otomatik lpgli 307 s.ici 8 9 arasi sehir disi 6 6,5

307 yi satip clio almayi dusunuyorum ama insanin kafasi cok karisiyor o motorla bu yakit tuketimi yuksek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni Clio Sport Tourer Joy 1.2 16v 75 bg

Benzin 4,73

Arabayı aldığımda fulledim (198 TL)

Adana- Nurdağı otobanı gidiş geliş 334 km (15 km si şehir içi)
    Arabada 2 kişi vardı
    yol bilgisayarına göre 5,1 ortalama yakıt
    Toplam tüketim 17,1 LT
    ortalama hız 72,4 Km
    Toplam 150 km düşük seviyede klima çalıştırdım
    eve geldiğimde arabayı tekrar fulledim. 83,25 TL ye doldu

uzun yolda KM de (aldığım benzine göre) 25 Kuruş yaktı

Araba daha sıfır alır almaz uzun yola çıktım. Arabayı sürerken az yakması için elimden geleni yaptım. 90-95 km arası gittim sürekli.

Performansı yokuşlarda biraz düşük geldi bana ama önemli değil benim için

Konforunu değerlendiremeyeceğim. Arabalarla fazla içli dışlı değilim, değerlendirme yapabilmek için 10-15 arabayı sürmüş olmam gerek

• Teşekkürler , güzel bir değerlendirme olmuş.
  • Yeni Clio4 Joy 1.2 16v 75 bg Beyaz
    Aracımı dün teslim adlım , izmirde oturuyorum.Söke de işim vardı acilen arabayı alır almaz 100 tl benzin alıp aydın otobanından sökeye gidip geldim. Yapılan km 202 kalan yakıt 200 yazmakta.Hızım 90-100 arası değişken.Yanımda yetişkin bir kişi daha vardı ve klima sürekli açıktı.Ortalama tüketim 5 lt gözükmekte.Bugünde baya bir şehir içi dolaşım yaptım klima kapalı olarak ve yaklaşık 170 km yol katettim içindeki benzin ile , şuanda kalan mesafe 12km görünmekte. Bu değerlere bakarak bence aracın yakıtı çok çok tasarruflu.Lpg takarım diyordum almadan önce ama şuanda vazgeçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BarGoS -- 5 Haziran 2013; 11:36:49 >
  • Benimde aracım 200 km de ve geneli şehir içi kullanım. Şuanda 6.8 ortalamayı yakaladım. Gitgide de düşüyor. 1-2 istisna hariç genelde kullanım sakin ve düz yol. Daha da düşeceğini tahmin ediyorum.
  • bügün yakıt tüketimi odaklı 30 km lik kısa bir test sürüşüne cıktım imzadaki aracımla. araç henüz 200 km civarında. araç tek kişi ve klima kapalıdır.vites değişim uyarılarına genel olarak uydum. umarım faydası olur.

ilk 30 km de cruze control açık seyehat ettim genelde 90 civarı gittim 3 tane ışıga yakalandım sonuç;

Geçilen mesafe : 30.8 km
    Ortalama tüketim:5.3 lt/100 km
    ortalama hız :70.9 km

VİDEOSU
    http://www.youtube.com/watch?v=J0T8L4YQ1yM

ikinci seferde yine aynı güzergahta 30 km yol yaptım. Bu sefer cruise control kapalı yine 80-90 civarı 3 tane ışıga yakalanarak olusan değerler

Geçilen mesafe : 28 km
    Ortalama tüketim:4.0 lt/100 km
    ortalama hız :68 km

VİDEOSU
    http://www.youtube.com/watch?v=ui2LJ6xaycI

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.