Şimdi Ara

Yeni Clio 4 benzin tüketimi paylaşımı 1.2 16V 75bg ve Turbo 90 bg motorlar (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
598
Cevap
19
Favori
211.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • unutmuşken yok viteste mi az yakar bilmem şundamı yok 90 la mı gidelim 3000 devirdemi kardeşim 45 e aldın araba 2. eli 35 liradan satılıyor yıkılıyor anlıycan 10 kuruş tasarruf derdine düşmüşün araban 10 lira değer kaybetmiş bu kafaya nasıl geliyonuz söyleyin bizde ondan kullanalım
  • şuanlıkş.içi 5 lt sıfırlama yapınca gene yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

şuanlıkş.içi 5 lt sıfırlama yapınca gene yazarım

Arada inip itiyorsunuz sanırım aracı.
  • wurtz kullanıcısına yanıt
    yok hayır bond un kancasından var önde kamyon tır ne denk gelirse sallıyorum kancayı öndekine zaten çekiyor
  • 0.9 tce aracım geçtiğimiz hafta 45 tl lik lpg ile 245 km yol yaptı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • moraigne M kullanıcısına yanıt
    Mortlamis gine arkadas sendeki reno kiskancligini anlamadim 170 le nasil olurda kendine ait bir motoru olamayan toplama bi seatla clioya sellektor yaptin . Kaldiki renonun mercedese motor vetdigini ogrenemissin seninin motorunu caldiginiz wv ninede bindim kalkipta burda ahkam kesip durmussun sellektor yapmaz ki senin gibiler yolda bana nal toplatayim kopya seatiniza..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yakıt tüketimi her şehirde, trafikte aynı değildir. Anadolu'da bulunan arkadaşlarımızın paylaştığı değerler gayet iyi. 6-7 ortalmasında.

1.2 benzin clio joy, istanbul şehir içi, bol bol yokuş - 8lt ortalama.
  • yakıyor.arkadaşlar.1.2 de olsa 1.0da olsa benzinli araba çok rahat 8-9lt yakıyor ortalamada...

• 1.2 4.yıl 80 bin bakımı yaptıran varmı?

• Konuyu gördum yazmak istedim. Aracim farkli ama bahsedilen motorlar ayni. Gözlemledigim kadariyla 1.2 motorlar hakkinda bazi yanlis önyargilar var. Benim 1.2 16v fabrikasyon lpg'li(landirenzo) symbol aracım var 120 binde, lpg tankı 30-35 kg aliyor tahminen çünkü 82 tl'lik gaz aldı. 1 depo ile şehirçi ve şehirlerarası toplam 430km yol yaptım. gaz ve benzin arasnda hissedilir performans farkida yasamadim. Şehiriçi dedigimde tekirdağ ve edirnede sıkışık trafikte yani tahminim tamamen uzunyolda deneyebilseydim 500km yolu çok rahat yapardı.(11 sene benzine lpgye para yetistiremeyen birisi olarak bu araç bana ilaç gibi geldi diyebilirim) Bazı arkadaşlar küçük motor daha çok yakar demiş. Siz 1.2(75bg) araca 1.6(120bg) arabadaki gbi 120-130 km ile yüklenirseniz 1.6danda fazla yakmasi normaldir. 1.2(75bg) motorun uzunyolda 2.800-3.000 devirde gideri 90-95km, 1.6(120bg) aracinsa ayni devirlerde 110-115km'dir. Zaten bu yazdigim devirler çoğu benzinli arabanin uzun yolda en ekonomik devirleri. 1.2 16v motor aliyorsan amacin ekonomidir o halde basmicaksin 90-95 km ile sağ şeritte seyrediceksin, basarim diyosan arabada yakarim der arkadaş(sözüm kimseye değildir yanliş anlaşilmasin fakat sakin kullaniciysaniz 1.2 motor cebinizi üzmez)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6047038AC -- 16 Nisan 2016; 22:59:48 >

• hocam 3000 devirde 100 yapıyor,hızlandıkçada öyle 120-130 gibi fazla yakmıyor ayağınızı korkak alıştırmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

hocam 3000 devirde 100 yapıyor,hızlandıkçada öyle 120-130 gibi fazla yakmıyor ayağınızı korkak alıştırmayın

Tavsiyeniz için teşekkürler hocam, birşey daha farkettim devir 3.000 i geçince sanki daha rahat devirleniyor. Birşey sormak istiyorum araç gaza geçince dizel gibi çalışıyor böyle küçük bi çıtırtı geliyor sanki yakıt otomatiği gibi nasıl desem motoru dinledim yani mekanik bir ses değil elektronik bir çıtırtı gibi. Servisine sordum rail bilmem ne olduğundan dizel gibi ses gelmesi normaldir dedi ama tam olarak ne dediğni anlamadım telefonda siz biliyormusunuz bu rail nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6047038AC -- 16 Nisan 2016; 23:56:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bandidas22

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

hocam 3000 devirde 100 yapıyor,hızlandıkçada öyle 120-130 gibi fazla yakmıyor ayağınızı korkak alıştırmayın

Tavsiyeniz için teşekkürler hocam, birşey daha farkettim devir 3.000 i geçince sanki daha rahat devirleniyor. Birşey sormak istiyorum araç gaza geçince dizel gibi çalışıyor böyle küçük bi çıtırtı geliyor sanki yakıt otomatiği gibi nasıl desem motoru dinledim yani mekanik bir ses değil elektronik bir çıtırtı gibi. Servisine sordum rail bilmem ne olduğundan dizel gibi ses gelmesi normaldir dedi ama tam olarak ne dediğni anlamadım telefonda siz biliyormusunuz bu rail nedir ?

hocam lpg enjektörü sesli çalışıyor normal yani, rail dediği enjektör tipi.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Hava filtresi nerede tam olarak bu araçlarda kendimiz temizleme imkanimiz varmi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bandidas22

Teşekkürler. Hava filtresi nerede tam olarak bu araçlarda kendimiz temizleme imkanimiz varmi ?

benim araba 2012 model,motorun üzerindeki plastik kapağın içinde ,kapağı söküp çıkarınca yine içine vidalamışlar biraz uğraştırıyor.

temizlik tavsiye etmem zaten yenisi 15 lira felan,her 20 binde değişiyor

• Herkese selamun aleykum.
    1 ay önce 1.2touch 75 lik clio 4 aldım.
    Kim ne derse desin, amacım ukalalık değil yanlış anlamayın ama, ALMAYIN BU ARACI arkadaşlar.
    1.5 dci almadığıma pişman oldum.. Yakıyor abi, su gibi içiyor benzini.. Şehir ici-sehir dışı neresi olursa olsun yakiyor.
    İlk arabam değil,yeni olsun eski olsun çok araba kullandık ama böyle lanet bi motor,böyle yetersiz bi çekiş gücü,boyle en ufak yokuşta kamyona geçilen,bütün bunlara ragmen eşşek gibi benzin yakan bir araç daha görmedim.
    Tek artısı yakışıklı olması ve donanımları..
    2011 1.4 75 lik symbolle honda civice 3,5 attırmışlığım varken, yemişim clio 4 denen salyangozu..
    İllaki clio 4 alınacaksa 1.5 dci motorlara yonelin.. Test sürüşümü yaptim,ilk fırsatta ya onu alacağım yada renault defterini kapatacagim..
    Herkese saygilar..

• 67turkey67 6 kullanıcısına yanıt
    Clio lardan yakınanları duydum birkaç sefer haklı olabilirsiniz doğrudur. Bende 1.2 symbol kullanıyorum ilk başta korkmuştum clio gibimidir diye ama çok şükür öyle çıkmadı. Sanırım kullanılan motorlar farklı ya da clio için yetersiz.

Yakıt konusunda da çekiştede üzmedi beni 70 tl'lik gaz aldım 12 gün önce hergün geziyorum ortalama 15-20km yapıyorum günde. Depo 4 ışıktan 2 ışığa yeni düştü 237 km yol yapmışım 35 liralık gazla şehiriçinde dizele gerek kalmadı

• güncel.
    1.2 75 bg uyumlu buji kodunu bilen varmı?

• 1-2 ay icind arac alacagiz. Clio da alternatifler arasinda.
    1.2 120bg edc dusunuyoruz. Gercekten cok mu yakiyor arkadaslar. Istanbul sehirici kullanilacak. Hic olmadi ilerde lpg de takabiliriz ama gercekten yakit degerlerini merak ediyorum.
    Birde aracin kronik bir problemi var mi ?
    Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: Legen_dary

1-2 ay icind arac alacagiz. Clio da alternatifler arasinda.
    1.2 120bg edc dusunuyoruz. Gercekten cok mu yakiyor arkadaslar. Istanbul sehirici kullanilacak. Hic olmadi ilerde lpg de takabiliriz ama gercekten yakit degerlerini merak ediyorum.
    Birde aracin kronik bir problemi var mi ?
    Tesekkurler

Kullanmıyorum ama ben sana soyleyim

normal kullanim s ici trafik 7.5-8 lt,

akıcı yollarda ara ara trafik 7 lt,

sakin kullanirsan 7nin altini gorur.

gazlamalı kullanirsan 8-9 arası yakar.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.