Şimdi Ara

Yeni Civic’in Üretimine Başlandı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
3.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eğer emisyona takiliyorsa pekala lpg ile sunabilirdi bu motorlari değil mi?ayrıca hondanın çok ciddi bir hybrid birikimi de var kardeş.1.6 motoru istedikten sonra elektrik desteğiyle çok yüksek bir güçle piyasaya sürebilirdi.Ama turbo yapmışlar olsun sorun değil.madem turboyu yapti lpg garantisini de versin,araba benzin içmesin,fiyatı da uygun tuttuktan sonra niye satmasin
  • quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

Yazık ya bir allahın kuluda zf +160 hp dizel kombinesini dile getirmemis. Geriye kalan söylenenler zerre ilgilendirmiyor beni.

bu kombin bizim beklentilerimizden başka birşey değil, hiçbir yerde civic için 160 hp kenara dursun ne zf ile nede 120 hp dizel ile ilgili bir haber dahi yok.

zf+160 hp birtek crv de var oda 150 kağit :))

babannemin bir lafı vardı ne düşünüyorsun oğlan 1000 in yarısı 500 eder oda bizde yok.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

quote:

Yazık ya bir allahın kuluda zf +160 hp dizel kombinesini dile getirmemis. Geriye kalan söylenenler zerre ilgilendirmiyor beni.

bu kombin bizim beklentilerimizden başka birşey değil, hiçbir yerde civic için 160 hp kenara dursun ne zf ile nede 120 hp dizel ile ilgili bir haber dahi yok.

babannemin bir lafı vardı ne düşünüyorsun oğlan 1000 in yarısı 500 eder oda bizde yok.. :)

Üzüldüm.

Bari accorda gelsin. Bunada yok hic gelmez derseniz tumden honda biter benim için. Nissana devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2016 Honda Civic Sedan Fiyat Listesi; (Amerika)

Civic LX Sedan 2.0 L 6-Manuel $18,640
    Civic LX Sedan 2.0 L CVT1 $19,440

Civic LX Sedan w/Honda Sensing 2.0 L CVT $20,440
    Civic EX Sedan 2.0 L CVT $21,040

Civic EX Sedan w/Honda Sensing 2.0 L CVT $22,040
    Civic EX-T Sedan 1.5 L Turbo CVT $22,200

Civic EX-T Sedan 1.5 L Turbo w/Honda Sensing CVT $23,200
    Civic EX-L Sedan 1.5 L Turbo CVT $23,700

Civic EX-L Sedan 1.5 L Turbo PZEV CVT $23,700
    Civic EX-L Sedan 1.5 L Turbo w/Honda Sensing CVT $24,700

Civic EX-L Sedan 1.5 L Turbo w/Honda Sensing PZEV CVT $24,700
    Civic EX-L Sedan 1.5 L Turbo Navi CVT $24,700

Civic EX-L Sedan 1.5 L Turbo Navi PZEV CVT $24,700
    Civic Touring Sedan 1.5 L Turbo CVT $26,500
    Civic Touring Sedan 1.5 L Turbo PZEV CVT $26,500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AreY -- 23 Ekim 2015; 14:11:22 >
  • Türkiye'de 1,6 Earth dreams dizel ile girecek. Bu demek oluyor ki satışlar bayağı bir artacak. Ort Tüketim; 4 civarı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

quote:

Üzüldüm.

Bari accorda gelsin. Bunada yok hic gelmez derseniz tumden honda biter benim için. Nissana devam

renault ve astra k için yurt dışında 160 hp 380 nm motorlu araçların bahsi geçiyor , bunlarda renauld edc şanzıman ve astra ise manuel :( 2016 da turyiyede satma şansları yüksek. ancak opelin arıza ihtimalleri renault un ise edc şanzımanı benim hevesimi kaçırıyor...

• ugurozer U kullanıcısına yanıt
    1,6 earth dreams = 160 PS 350 Nm tork
  • oha amerikada bile bu fiyatlara zor satar mustangle kafa tutuyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: +7Can

1,6 earth dreams = 160 PS 350 Nm tork

1,6 earth dreams ilk versiyonu 120 hp 300 nm tork ünitedir şuan civic hb de bulunur.

diğer versiyonu ise çift turboludur ve 160 hp 350 nm tork sunar.

ancak bu motorların 2016 civic de yer alacağını ben hiçbir kaynakta bulamadım siz nerede buldunuz acaba?
  • Arkadaşlar Honda bayisinde çalışan arkadaşı ziyaretten geliyorum. Kendisi de gebzedeki fabrikadan yeni gelmiş. Söylediklerini aynen yazıyorum, "Araç 2016 temmuz ayında gelecek, ayrıca 1.5 turbosu olduğu gibi crvde kullanılan dizel + zf şanzıman kombinasyonuda olacak ama 100.000 tl yi bulur. Ayrıca Lpg uyumlu olabilecek bir motor seçeneği de düşünülüyor ama o kesin değil" aslında arkadaşım bunu oradaki mühendislerle olan sohbetinde öğrenmiş. Son değişiklik ne olur onu bilemeyiz..
  • Sanırım dün ajanslar yeni civicle ilgili bilgi yayınlamışlar. 2016 kasimda trde satışa sunulacakmis. Ayrica avrupa ve tr için olan araclar gebzedeki fabrikada üretilecekmis. Dizel versiyonuda yukarda bahsettigim gibi olacağını söylüyorlar

• Dün akşam bayide yeni Jazz 'ı gördüm fiyatı 70 bin TL bence o sınıfta bir araç için çok ama piyasadaki diğer markalarla kıyaslamak gerek tabi.

Yeni Civic gelince Accord piyasadan kalkacakmış, anladığım kadarıyla Jazz C Segmenti hatcback araçlar kategorisine sokulacak. Yani Golf, Astra vs. ile aynı kategori.
    Civic yeni boyutu ve donanımları ile D segmentine göz kırpıyor.
    Bu pazarlama taktikleri tutar mı göreceğiz.

Yeni Civic 2016 Kasım'da bayilerde tanıtım aracı olarak bulunacak ve sipariş toplanacak gibi gözüküyor. Jazz için şu anda böyle yapılıyor.

Turbo meselesine gelince; şahsen ben VW yada diğer avrupa araçların Turbo versiyonu yerine Honda'nın turbosunu tercih derim. Uçak motoru yapan adamlar Turbo teknolojisine yıllar sonra geçiyor çünkü avrupalılar gibi kullanıcıyı kobay olarak kullanmıyor. Yıllarca ar-ge yapıyor, test ediyor sonra piyasaya sürüyor. Bu da bana güven veriyor.
    Ayrıca yeni modelde Dizel motorda olacak, şu anda CR-V'de kullanılan motorlar galiba. Dizel olması da Civic'in elini güçlendirir.

Araç tasarımını ben beğendim, kriterlerime uyduktan sonra binmek isteyeceğim bir araç.

VW güzel araba yapıyor, ses yalıtımı ve konforu gayet iyi ancak Doğuş oto gerçeği ortada. Ayrıca DSG sorunları, aynı şanzımana başka yerde 10 yıl garanti verip bizde 2 yıl garanti vermesi, hatta garantide bile sıkıntı çıkarması beni tedirgin ediyor.
    Bir de 6 ay bekle, bu arada zam gelirse katlan, triplerini çek.............
    Takım elbise alırken bile Doğuş'tan daha çok ilgi ve alaka gösteriliyor.

Ben bir aile babasıyım, risk oranı düşük, yakıtı makul ve geniş araç aradığım için Civic bana hitap ediyor. Şu anda fabrika çıkış LPG, 6 yıl garanti, arkada şaft tüneli olmaması, arıza riskinin az olması beni cezbetti ve VW aracımı satıp Honda almaya karar verdim. Haftaya aracı teslim alacağım inşaallah..

Marka fanatikliğim olmadığını belirtmek isterim. Ailemizde Golf 6 DSG TSI 160hp kullanan da var, Golf 7 DSG TSI 122hp kullanan da... Onları da zevkle kullanırım

• burada önemli olan turbo aracı yada güçlü aracı erken çıkarıp milleti kobay olarak kullanmak mı yoksa daha geç çıkarıp sağlam ve güçlü bir motor yapmak mı?

dizel motor yapamıyor dediler önce 1.6 120 hp kısa zaman sonrada sınıfının en güçlüsü 160 hp yi zf ile sundu.
    şimdi de 1.5 177hp lik gayet güçlü bir motor ile geliyor.üstüne birde honda güvenilirliği eklenince şimdi vw vb lerinin ne yapacağını göreceğiz
    yok yılllarca eski motor sattı falan filan demek adamlar bunların hazırlığını yapıyormuş.korkmayın arkadaşlar alın bu motorları redline da gezin.vw motoru değil bu korkmanıza gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rosea -- 1 Kasım 2015; 9:26:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: buklamania

Dün akşam bayide yeni Jazz 'ı gördüm fiyatı 70 bin TL bence o sınıfta bir araç için çok ama piyasadaki diğer markalarla kıyaslamak gerek tabi.

Yeni Civic gelince Accord piyasadan kalkacakmış, anladığım kadarıyla Jazz C Segmenti hatcback araçlar kategorisine sokulacak. Yani Golf, Astra vs. ile aynı kategori.
    Civic yeni boyutu ve donanımları ile D segmentine göz kırpıyor.
    Bu pazarlama taktikleri tutar mı göreceğiz.

Yeni Civic 2016 Kasım'da bayilerde tanıtım aracı olarak bulunacak ve sipariş toplanacak gibi gözüküyor. Jazz için şu anda böyle yapılıyor.

Turbo meselesine gelince; şahsen ben VW yada diğer avrupa araçların Turbo versiyonu yerine Honda'nın turbosunu tercih derim. Uçak motoru yapan adamlar Turbo teknolojisine yıllar sonra geçiyor çünkü avrupalılar gibi kullanıcıyı kobay olarak kullanmıyor. Yıllarca ar-ge yapıyor, test ediyor sonra piyasaya sürüyor. Bu da bana güven veriyor.
    Ayrıca yeni modelde Dizel motorda olacak, şu anda CR-V'de kullanılan motorlar galiba. Dizel olması da Civic'in elini güçlendirir.

Araç tasarımını ben beğendim, kriterlerime uyduktan sonra binmek isteyeceğim bir araç.

VW güzel araba yapıyor, ses yalıtımı ve konforu gayet iyi ancak Doğuş oto gerçeği ortada. Ayrıca DSG sorunları, aynı şanzımana başka yerde 10 yıl garanti verip bizde 2 yıl garanti vermesi, hatta garantide bile sıkıntı çıkarması beni tedirgin ediyor.
    Bir de 6 ay bekle, bu arada zam gelirse katlan, triplerini çek.............
    Takım elbise alırken bile Doğuş'tan daha çok ilgi ve alaka gösteriliyor.

Ben bir aile babasıyım, risk oranı düşük, yakıtı makul ve geniş araç aradığım için Civic bana hitap ediyor. Şu anda fabrika çıkış LPG, 6 yıl garanti, arkada şaft tüneli olmaması, arıza riskinin az olması beni cezbetti ve VW aracımı satıp Honda almaya karar verdim. Haftaya aracı teslim alacağım inşaallah..

Marka fanatikliğim olmadığını belirtmek isterim. Ailemizde Golf 6 DSG TSI 160hp kullanan da var, Golf 7 DSG TSI 122hp kullanan da... Onları da zevkle kullanırım

Çok doğru söyledin ustad

Yıllarca bekleyip arge geliştirmelerle kullanıcıları kobay yerine koymadı eski motor diyenler de düşük yakıt tuketim tatminkar performansına lpgye tam uyumuna rağmen yok şöyle turbo yapamadı böyle yapamadı şimdi gelsinler savundukları firmalar turbo motor nasıl yapılırmis ders alsınlar

Su 1.5 turbo motoru alacaksın gözün kapalı kafa rahat yıllarca bineceksin

• İsterse uçsun, fiyat olarak D sınıfı arabaların mahremine girdiği an benim için bitmiştir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror26

İsterse uçsun, fiyat olarak D sınıfı arabaların mahremine girdiği an benim için bitmiştir.

Rakipleriyle birlikte donanım paket fiyat karşılaştırması yapınca en fazla donanımı kim sunuyor o zaman ortaya çıkar şu dönemde D sınıfının pek bi Mahremi kalmadı

• Fiyatı düzgün belirlenirse oradan bir adet civic rica edeceğim. ..

• 1.5 174 hp beklemedeyiz

• MaVu! kullanıcısına yanıt
    Her ifade zamanına göre değerlendirilmelidir. Ona bakarsanız internetin mucitlerinden Robert Metcalfe 1900 lü yıllarda "1996' da internet tamamıyla çökecektir." demiş, 70' li yıllarda K. Olsen isimli bir bilgisayar şirketi yöneticisi "İnsanların evinde bilgisayar bulundurmasına gerek yoktur" demiş. Bu gibi bir çok tarihi meşhur gaflar var. 89' da geliştirilmiş vtec mantığı hala kullanılıyorsa bu onun güncelliğini hala yitirmediğini gösterir. Olmamış ki bir hondan konuşuyorsun? Olmamış ki bir TSİ' in konuşuyorsun? Ruhsat sahipliğini yaptığın bir FSI' ın olmamış ki yorum yapıyorsun milleti aşağılayarak? Beğenmediğin hondanın jenetatörden tut çim biçme motoruna kadar, uçak motorundan tut gemi motoruna kadar üretim yaptığını biliyor musun? Böyle bir firmanın 1.4 turbo motor üretemeyeceğini mi düşündün? Kar odaklı değil çizgisini daima koruyan ve geliştiren bir marka olma yolunda çalışan bir kuruluş olduğu için suç mu işlemişler?

Motorlar hakkında bilgin google seviyesinde, hakiki kayda değer bir otomobil tecrüben yok.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.