Şimdi Ara

Yeni Chuwi VI10 Kampanya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
2.190
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

az once forumda arastirirken chuwi vi8 ile tanstim, ihtiyaclarima uygun bir urun gibi gozuktu. arastirirken bir de ne goreyim, bir kac gun once yenisi 10 inch ekran ile satisa baslamis hatta ve hatta iki saat sonra da 30 dolarlik bir indirim ile fiyati 150 dolara inecek.

benden paylasmasi arkadaslar. usb portlari, HDMI girisi, yeni ve daha hizli islemci ve buyuk bir IPS ekran. Tadindan yenmez gibi gozukuyor. ben aldim simdiden

buyrun linki

http://brands.aliexpress.com/?spm=2114.11010108.15.2.5uUs86#guid-14303016110010

edit : urun elime gecince buradan biraz daha bilgi vermeye calisirim

edit 2

urun bugun elime gecti, gercekten bukadar hizli ve kaliteli bir cihaz beklemiyordum, hala saskinim

fotolari upload ediyorum, yaklasik 5 saattir kurcaliyorum ve daha %30 pil var. ekran renkleri cok guzel ve parlak. sorulariniz varsa cekinmeyin

klavye ve mouse olmadan cok guzel kullaniliyor bu arada ekran baya buyuk ve uzun

Yeni Chuwi VI10 Kampanya
     Yeni Chuwi VI10 Kampanya
     Yeni Chuwi VI10 Kampanya
     Yeni Chuwi VI10 Kampanya
     Yeni Chuwi VI10 Kampanya
     Yeni Chuwi VI10 Kampanya
     Yeni Chuwi VI10 Kampanya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demong -- 30 Mayıs 2015; 8:46:53 >

• Aleykümselam şu ara tablet vs hiçbişey almayın derim yurtdışından çünkü siparişler arttığı için çok sıkı kontrol ediyolar, powerbank tablet hepsi takılıyo gümrüğe.. Düşük yazdırma falan hepsi boş.. 90 dolarlık tablete vergi ödemek kötü olur, tablet bölümünde 100-111 lira vergi ödeyen var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 18 Mayıs 2015; 10:41:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

Aleykümselam şu ara tablet vs hiçbişey almayın derim yurtdışından çünkü siparişler arttığı için çok sıkı kontrol ediyolar, powerbank tablet hepsi takılıyo gümrüğe.. Düşük yazdırma falan hepsi boş.. 90 dolarlık tablete vergi ödemek kötü olur, tablet bölümünde 100-111 lira vergi ödeyen var..

PTT tamamen rastgele vergilendirme uyguluyor. Muhatap bulmak çok zor, uğraşılcak eziyet değil. Bir sistem getirmek lazım. Her ürünü gümrükten geçirmeye ve açtı kapadı ücreti almaya başladılar, ayrıca ısrarla gümrük vergisi eklemeyi de sürdürüyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DallasPage

quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

Aleykümselam şu ara tablet vs hiçbişey almayın derim yurtdışından çünkü siparişler arttığı için çok sıkı kontrol ediyolar, powerbank tablet hepsi takılıyo gümrüğe.. Düşük yazdırma falan hepsi boş.. 90 dolarlık tablete vergi ödemek kötü olur, tablet bölümünde 100-111 lira vergi ödeyen var..

PTT tamamen rastgele vergilendirme uyguluyor. Muhatap bulmak çok zor, uğraşılcak eziyet değil. Bir sistem getirmek lazım. Her ürünü gümrükten geçirmeye ve açtı kapadı ücreti almaya başladılar, ayrıca ısrarla gümrük vergisi eklemeyi de sürdürüyorlar.

aynen öyle ortada bir kanun var okuyan yok bilen yok ki uygulayan olsun..bu memur zihniyeti değişmedikçe hiçbir şeyde değişmez adamların kafasında tek şey var sadece paramızı alalım yatalım izin yapalım..ya kardeşim tamam ne yapıyorsan yap ama çalışırken şu işin hakkını ver yediğin ekmeğin değilmi
    85 dolarlık tablete 54 lira vergi alınır mı,bu ülkede alınır?
    ayrıca vergilendirme 75 avro dışında yapılır,ama bu beyler 75 avroyu dahil edip alıyor vergiyi adamın kendinden haberi yok,müdürüne gitsen oda aynı bu adamı şikayet etsen bişey olacağı yok kokmuş sistem kokuşmuş ülke..

• Çok güzel fırsat ama gözümü karartamadım bir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gümrüğe takıulır mı?
    ne kadar ücret çıkar

• valla ben yurtdisinda oldugum icin suan dusunmedim tabi vergidir gumruktur. adamlar sayfada ozellikle yazmislar iste faturayi 30 dolar yazip hediyedor diye sarip gonderecegiz falan diye
  • demong D kullanıcısına yanıt
    Ekran çözünürlüğü düşük geldi bana 1900xx çözünürlüklü tercihlerde var..

• benden baska alan oldu mu merak ettim bu arada
    hayırlı olsun, ben almadım ama an pişman gibiyim. geldiğinde bir küçük inceleme bekleriz sizden zamanınız olursa. özellikle ekran kalitesini ve çözünürlüğün yeterliliği gibi konularda..
  • Gümrük ile ilgili şikayetlerinizi başbakanlığa yazın derim. Geçen bir maliyeci ile konuştum, emniyet, maliye vb... kurumlardaki bazı grupların seçim öncesi kara propaganda yapmak amacıyla yetkilerini vatandaşı bezdirmek için kullandıklarını söyledi. Hükümetin de bu durumun önüne geçmek için kendilerine iki aydır adeta gizli izin yaptırdığını asıl denetimin seçimde sonra olacağını da ekledi.
  • Umarım sorunsuz gelir de ben de bir inceleme koyarım buraya

• righteous@ kullanıcısına yanıt
    Bu sayfada,

Söz konusu eşyanın vergilendirilmesinde, eşya kıymetinden önemli değeri olmayan eşyaya ilişkin olan 75 Avro mahsup edilmeyecektir diye bir ibare var.

Benim anladığım 75 avroyu geçen gönderilerde 75 avroluk kısım için de vergilendirme yapılır. Mahsup edilseydi 75 avro düşülür kalanına vergilendirme yapılırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brucelee -- 23 Mayıs 2015; 13:47:11 >
  • brucelee kullanıcısına yanıt
    kafa karıştırmaya gerek yok ki...

Gelen gönderinin kıymetinin 75-1500 Avro arasında olması ve ticari nitelik taşımaması halinde tahsil edilecek tek ve maktu vergiye ilişkin olarak posta idaresi ve hızlı kargo firmaları alıcıya bilgi vermekte olup vergilerin ödeneceğinin alıcı tarafından kabul edilmesi halinde gönderi alıcının kapısında teslim edilirken vergi tahsil edilmektedir.

Yukarıda kıymet limiti belirtilen eşyanın ticari nitelik taşıması veya eşya kıymetinin 1500 Avro üzerinde olması durumunda ise ithalat mevzuatı hükümleri uygulanmakta olup gümrük işlemleri için ilgili gümrüğe müracaat gerekmektedir.

yani 75 avroya kadar kapsam dışındadır kanunen, 75 ve yukarısı vergilendirilir.atıyorum 200 avroluk ürün aldınız burda doğru olan 125 avroluk kısım için vergi ödemek..
    ama bunu gümrükte memur bilmez sizi 200 avrodan vergilendirir,hala gümrüğü sistemle değilde insanlarla yürütürseniz böyle sorunlar olmasıda gayet normaldir..
    eğer sizin dediğiniz gibi olsaydı 75 avroluk ürün aldınız gümrüğe takıldı o halde vergisiz teslim etmemeleri gerekirdi

• righteous@ kullanıcısına yanıt
    Kafa karışıklığı yaşatmak istemiyorum anladığım haliyle açıklamaya çalıştım.

1- Gönderim başına toplam 75 Avro’yu geçmeyen eşya önemli değeri olmayan eşya olarak kabul edilmekte ve muafiyet tanınmaktadır. Devlet baba ithali yasak olmayan ve toplam değeri 75 avro altı olan ürünleri posta - hızlı kargo ile getirmemiz halinde bize kıyak yapıp bunu vergiden muaf tutuyor.

2- 75 - 1500 avro arası ithali yasak olmayan ürünleri posta - hızlı kargo ile getirmemiz halinde devlet baba bize ürünün geldiği lokasyona göre vergi çıkarıyor. Avrupa birliği üyesi ülkelerden gelirse %18 diğer ülkeler için %20.

Gümrükler genel müdürlüğünün sayfasında;

"Söz konusu eşyanın vergilendirilmesinde, eşya kıymetinden önemli değeri olmayan eşyaya ilişkin olan 75 Avro mahsup edilmeyecektir."

yazıyor. Devlet baba bize diyor ki getirdiğin ürünün değeri kargo hariç 75 - 1500 avro arasında ise senin vergini hesaplarken muafiyet tanıdığım 75 avroluk kısmı yok saymam limiti aştığın için o na da vergi alırım.

Yürürlükteki genelgeye göre 75 avroluk ürünü vergi ödemeden almam ne kadar normal ise 76 avroluk ürün için 15 avro vergi ödemek o kadar normal.

Ayrıca 75 avro altı ürünlerde ürünün ticari nitelikte olup olmaması önem taşımıyor ve faydalanmada sayı sınırı yok.

"Kararın 45 inci maddesi çerçevesinde posta veya hızlı kargo taşımacılığı kapsamında gelen eşyaya muafiyet uygulanmasında, eşyanın ticari miktar ve mahiyette olup olmadığı veya bir gerçek kişiye ya da tüzel kişiye gelip gelmediği önem arz etmemekte olup, muafiyetten faydalanmanın bir sınırı yoktur."

• brucelee kullanıcısına yanıt
    "Söz konusu eşyanın vergilendirilmesinde, eşya kıymetinden önemli değeri olmayan eşyaya ilişkin olan 75 Avro mahsup edilmeyecektir."

"mahsup edilmeyecek" tabiri dahil edilmeyecek anlamında olmalı. yani 80 euro luk alışveri için 80-75=5 euordan %20 vergi alınacak. 75 euroluk kısım verilendirmeye mahsup edilmeyecek yani katılmayacak.
  • http://www.dealsmachine.com/best_242683.html

burada aynı tablet 155 dolar. aliexpress te kargo ile 158 dolara a geliyordu. site hakkında TR den pek yorum bulamadım ama aşağıdaki link te yorumlar genel olarak olumlu.

http://www.resellerratings.com/store/Dealsmachine

düzeltme özür, 14.14 dolar kargo varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemil-mustafa -- 26 Mayıs 2015; 20:04:46 >

• edit I sonradan okudum uzulecektim gercekte, bildigin 1 saat bilgisayar basinda bekledim kampanya baslasin da alayim diye : ) ben 10 dolar ekstra para verdim bir de DHL ile hizli gelsin diye ve bekliyorum hala, umarim bu hafta gecer elime
    inşallah sorunsuz elinize ulaşır, beklediğinize değer :)
  • tesekkurler, umarim bir sorun olmaz tabi, simdiye kadar hep aliexpress kullandim (dealextreme den sonar) ve sorun yasamadim ama simdiye kadar hic bu kadar pahali bor urun almadim tabi : )
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.