Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.055
Cevap
98
Favori
460.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeliefe

Dün yakaladığım kilometrem:

eskidi bile araba
  • 999.999'u görebilecek miyiz acaba?
  • Veee 6.000 km.'yi gördük. Beş iş günü içinde 500 km.'den fazla yol yaptım. Bu ayın ilk benzinini aldım. Bakalım ay sonu bilanço ne olacak?
  • 7 günde 800 km.yaptım. Şimdiye kadar 250 TL'lik benzin harcadığımı düşünüyorum.
    Asıl bilanço 31 Temmuz günü depoyu full yapıp ay başından beri kaç TL harcadığımı tam olarak hesapladığımda ortaya çıkacak.
  • 10 günlük ölçüm tecrübeme göre; km.'de 45-50 kuruş arası tüketim verisi verecek gibi duruyor.
  • BMW sitesinden alıntı:

Ayda 999 TL’lik taksitler ile BMW X1.

Marka ve Model : BMW X1
    Satış Fiyatı € * : €42.643
    Satış Fiyatı TL : 107.840 TL
    Peşinat Tutarı : 32.840 TL
    Kredi Tutarı : 75.000 TL
    Kredi Vadesi : 48 ay
    Faiz Oranı : %0,70
    Ödeme Planı :
    Aylık Taksit Tutarı : 999 TL
    Ara Ödemeler** : 24. Taksit 25.000 TL
    48. Taksit 25.000 TL

Şöyle bir hesaplıyalım: 32.840+45.954+50.000= 128.794 TL'ye geliyor.
    Ama ayda 1.000 TL bile ödemeden X1 sahibi yapıyorlar.
  • X-Line, Techno paket, cam tavanlı bir X1'in bugünkü kurla değeri 118 bin oldu.
  • 46.090 X .2,55 = 117.529 TL

Evet haklısın bu kadar indirim veriyorlar mı hala bilmiyorum ama benim aldığım fiyatın güncel kurla durumu bu.
  • 1 sene içinde İ3 BMW'ler geliyormuş elektrikli.
    Hem 170 beygir hem de %15 ÖTV'li.
    Tek sıkıntı 160 km. sonra akü bitiyormuş. Eco-pro ile gidene menzil 200 km.

Hatta ilk lansman satışlarda İ3 alana 5 serisini hediye edeceklermiş.
    İ3'ün fiyatını bilmiyorum ama 5 serisini vereceklerse temiz 100.000 eurosu vardır muhakkak!
  • Henüz geliştirilmeye çok fazla ihtiyaç olsa da geleceğin bizi getireceği noktanın akülü veya elektrikli dünya olduğunu düşünüyorum.
    Bu sadece cebimizi korumanın değil, gezegeni korumanın da gereği.
  • İ3 vergisiz Almanya fiyatı 36.000 euro imiş.
  • Bu da oldu. BMW 1600 motoru 5 serisini de koydu:

5.16 ama resmi adı 5.20 İ

Yeni BMW 520i Sedan Otomatik 1592 cc 4 / 4 170 beygir 54.516 euro= 139.320 TL

Donanım filan fıstık 150.000 TL demek ki

• 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü kutlu olsun.
  • Aracın mevcut satış fiyatı indirimli 45,000 € Comfort- Techno- X-Line .. Panaromic Tavan Dahil ... Değişen bişey yok yani kur muhabbetinde herkes rahat olsun kimsenin kar yada zarar ettiği yok ;)
  • Benim aldığım fiyat, aynı donanımdaki araç için 44.650€. 3 ay öncesine göre 4 bin lira fark var.

• 46090-44650= 1440 euro yani 3.600 TL ekstra indirim yapmışlar 3 ay öncesine göre.

Sözde 3 ay önce 46.000 euro altına inemiyorlardı. Gerçi kur gevşerse yine euro bazında fiyatı arttırırlar...
  • herkese selamlar,

bende yaklaşık 2 hafta önce BMW X1 S DRive aldım. beyaz ve içi krem deri + techno paket.. öncelikle aracımdan çok memnunum, görünüm ve donanım olarak söylenecek fazla bir söz yok. yüksekliği, sürüş keyfi gerçektende harika. ilerleyen günlerde daha detaylı gözlemlerimi de paylaşırım mutlaka, henüz bunları yazmak için erken. aracım henüz 480 km.de :)

aslında eski bir alfa romeo'cuyum, sonrasında bir süre reno clio, megane 3, bir sürede mercedes c 180, passat ve en sonda audi a4 2.0 tdi kullanıyordum. bu nedenle değerlendirmemi yaparken birçok aracı göz önünde bulundurarak bir kıyaslama yapabilirim zannedersem.. ama en azından şunu söyleyebilirim, bu araç hepsinden çok daha şık ve güzel.. hem de keyifli... tabiki de diğerlerine göre de dezavantajları var. zamanı geldiğinde bunlardan da bahsederim..

aracı almadan önce bu foruma da göz atmıştım ve burda yazılanların alım sürecimde oldukça etkisinin olduğunu söylemeliyim, bu nedenle emeği geçen herkese de ayrıca teşekkür ederim.

selamlar

• Hayırlı uğurlu olsun X1'iniz. Özellikle C180 ile yapacağınız mukayeseyi merak ediyorum.

• quote:

mercedes c 180, passat ve en sonda audi a4 2.0 tdi kullanıyordum. bu nedenle değerlendirmemi yaparken birçok aracı göz önünde bulundurarak bir kıyaslama yapabilirim zannedersem.. ama en azından şunu söyleyebilirim, bu araç hepsinden çok daha şık ve güzel.. hem de keyifli... tabiki de diğerlerine göre de dezavantajları var. zamanı geldiğinde bunlardan da bahsederim..

Hayırlı-uğurlu olsun. Güle güle iyi günlerde kullanınız.

Olumsuz tek yön yakıt sarfiyatı olur. Umarım başka olumsuz bişi olmaz.
    Ben de C180 ve Audi A4 ile karşılaştırmanızı merakla bekliyorum.

Sizin X1 sunroof'suz ve X-Line'sız mı acaba? Kaç euroya hangi kur ile aldınız?

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.