Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.033
Cevap
97
Favori
458.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dediğim çıktı!

Reel kur ise 2,5462
  • Kampanya ne durumda acaba ... Bence böyle oyunlar olmamalı , kur fiyatı neyse o olmalı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sol taraftaki son 3.000 km. Yolun ortalaması. 1.500 km. İstanbul-Antalya gidiş geliş ve diğer 1.500 km. İstanbul şehiriçi tüketimi.

Sağ taraf ise bu sabah ev- iş arası günlük tüketim değeri.

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka forumda bir arkadaşın paylaştığı X1'in özel satış fiyatı:
    Bayii Kocaeli'ndeymiş.

SİPARİŞ NO: 0227887
    TARİH:22/06/2013
    0VX11 BMW X1 sDrive16i EURO 25,500.00
    BOYA : 300 BEYAZ / ALP
    DÖŞEME : KCB45 BEJ SENTETİK DERİ DOŞEME. 492.00
    34602 DIŞ CHROME-LINE
    3AT02 ALUMİNYUM GÖRÜN. TAVAN RAYLA
    42302 VELUR HALI PASPASLAR
    42802 REFLEKTÖR / İLKYARDIM ÇANTAS
    43102 ELEKTROKROM İÇ AYNA
    4AE02 ÖN KOL DAYAMA
    4U202 ECO PRO
    50802 PARK MESAFE KONTROL / ÖN-ARK
    52102 YAĞMUR SEZİCİSİ
    53402 OTOMATİK KLİMA
    56302 AYDINLATMA PAKETİ
    60902 ON-BOARD MONİTÖR SİSTEMİ
    6NH02 HANDS-FREE VE USB BAĞLANTISI
    6S102 TÜRKÇE ÖN PANEL
    7R302 7R3
    83702 NAVİGASYON SİSTEM İPTALİ
    84502 AKUSTİK KEMER UYARISI
    8S302 OTOMATİK KAPI KİLİT FONK.
    52209 BI-XENON FARLAR
    97609 976
    KDV ( %18 ) (EURO) 7,167.06
    CARİ KUR ÜZERİNDEN (TL) TUTAR 120,133.59
    TESCİL MASRAFLARI (TL) 1,414.00
    ANAHTAR TESLİM TUTARI (TL) 121,547.59
    ANAHTAR TESLİM TUTARI (EURO) 47,537.09
    Günlük Döviz Satış Kuru -1 EURO 2.55690TL

Özel indirimli son fiyatı : 106.700 TL
  • X-line paket dahil olursa fiyat sanırım 1600 € etkiliyo ... x-line olunca değişen 18 Y kollu jant var bunun dışında parlak bakır iç kaplama ... başka değişen ne var acaba
    Türk lirası bazında fiyatta değişiklik yok yine 110,000 bin tl
  • Eco Pro mod basıyorum ekranda geniş bilgi çıkıyor araç resmi sonra sürüş koşulları gibi bilgi yada ipucu veriyor mu Acaba , yada farklı menü den işlem yapmam gerek mi
    ( sadece kaç km tasarrüf ettiği yazıyo kadranda )
  • Ecopro için sadece kadrandaki kar ettiğin km. bilgisi mevcut maalesef. Daha süslü yapabilirlermiş.

Evet o teklifte X-Line dışında değişiklik yok. Reel kuru baz alsalar arabalarımız 120.000 TL oldu da şimdilik ucuza veriyorlar. Temmuz da euro 2,50 üzerinde kalırsa 120.000 bine satarlar artık...
  • Kar ettiğimiz km kayga değer olsa bari !!!!

• Ben ecopro kullanmayı denemiyorum bile artık. 25 km.'de 600 metre kar ettiriyordu.
    Hadi 100 km.'de 3 km. kar olsun.

• Bunu icad eden mühendis alnından öpmek lazım ... dalga mı geçmiş ne !!!
  • Bugünkü SABAH gazetesinden haber:

BMW 3 Serisi Gran Turismo
    İlk kez BMW 5 Serisi'nde karşımıza çıkan "Gran Turismo" gövde tipi BMW 3 Serisi'nde de uygulanarak serideki gövde seçeneklerini 5'e yükseltiyor. Böylece kullanıcılara her zevke ve ihtiyaca yönelik bir 3 Serisi sunuluyor.

Coupe tarzı sportif tasarımı, geniş ve kullanışlı iç mekanı ve geniş bagaj alanı sayesinde, bir touringin sunduğu kullanışlılığı arayıp touring tasarımı tercih etmek istemeyenlerin ihtiyaçlarını da sonuna kadar karşılıyor.

Sedan seçeneğinden 7 cm daha fazla arka diz mesafesi ve 6 cm daha yüksek bir sürüş pozisyonu sunan Gran Turismo'nun açısı ayarlanabilen arka koltukları ve panoramik cam tavanı sayesinde uzun yolculuklar da ferah ve keyifli bir hale geliyor. BMW 3 Serisi Sedan'a göre 20 cm daha uzun ve 8 cm daha yüksek olan otomobil daha kaslı ve güçlü gözüküyor. Elektrikli kapanma özelliği standart olarak sunulan bagajın 520lt'lik hacmi koltuklar yatırıldığında 1600lt'ye kadar çıkabiliyor.

Kısaca; tasarım, hacim ve fonksiyonelliğin eşsiz bir bileşimi olan bu otomobil farklı Line seçenekleri ile de daha kişisel otomobil yaratmak isteyenlere hitap ediyor. BMW 320d Gran Turismo'nun başlangıç fiyatı 58 bin 200 euro olup Sedan model ile arasında 5 bin euroluk bir fiyat farkı bulunuyor.

BMW 520Li
    Türkiye'de ilk kez 2012 Autoshow'da görücüye çıkan BMW 520Li, segmentinin en çok tercih edilen modelinin 14 cm daha uzatılması ile arka tarafta daha fazla alan isteyenlere yönelik bir seçenek yarattı. Daha çok şoförlü kullanımlar için tercih edilebilecek bu otomobil, segmentinde Türkiye pazarında başka hiç bir modelin sunmadığı "Long" versiyonunu sunuyor.

94 bin 300 euroluk başlangıç fiyatı ile 2.0 litrelik TwinPower Turbo motorlu bir BMW 5 Serisi'nden daha fazla konfor bekleyenler için geliştirildi.

BMW 320i EfficientDynamics
    BMW'de performans her zaman daha fazla tüketim anlamına gelmiyor. 1.6 litre TwinPower Turbo benzinli motorlar serisine eklenen 170 bg'deki 250 Nm tork üretebilen perfomanslı motor 0'dan 100 km/sa hıza 7,6 saniyede çıkarken, 100 km'de ortalama 5,4 litre yakıt tüketiyor. Daha fazla performansı daha az yakıt tüketerek sunabilen bu yeni motor seçeneği rakiplerinin 2.0 litre hacimde sunabildiklerini verimlilik esasına sadık kalarak karşılıyor. 44 bin 167 eurodan başlayan fiyatı ile segmentinde ilk tercihler arasında yer alacağa benziyor.

BMW Z4 LCI
    Roadster otomobiller içerisinde uzun motor bölümü, alçak bel kısmı ve eğimli arka bölümü ile tipik spor otomobillerden özgün bir şekilde ayrışan BMW Z4 ufak değişikliklerle taze bir görünüme kavuştu.

İlk olarak 2009 yılında pazara sunulan BMW Z4, 2013 yılında güncellenerek beyaz renk led gündüz farlarına, yeni sinyallere, yeni gövde renkleri, tavan rengi ve paket seçenekleri ile yaza hazır.

BMW Z4, 40 km/sa hıza kadar 22 saniyede açılan tavanı ile Coupé bir otomobilden cabrio bir dünyaya geçiş yapıyor. Bu özgürlüğü seven, sürüş keyfini ve yolu hissetmek isteyen, fark edilmekten hoşlanan ve kendini genç hisseden kişilerin seçimi olacak. Tok bir sese sahip 2.0 litrelik motor 184 bg ve 245 bg seçeneklere sahip.

Yeni BMW X1
    Yeni BMW X1, 39 bin 900 eurodan başlayan iddialı fiyatı ve zengin donanımı ile alternatifleriniz içerisinde olabilir.

8 ileri otomatik şanzıman, 8,8" büyüklüğündeki renkli bilgi ekranı, Eco Pro özelliği, çift bölgeli otomatik klima, Bluetooth ve USB girişi, alüminyum görünümlü tavan rayları, ön ve arka park mesafe kontrolü, servotronik direksiyon, iç aydınlatma paketi, yağmur sezicisi, otomatik kararan iç ayna, çok fonksiyonlu deri direksiyon ve runflat lastiklerin standart olarak sunulduğu Yeni BMW X1, bunlara ek olarak geri görüş kamerası ve zenon farların bir arada sunulduğu Techno Paketi ile zenginleştirilebiliyor.

• Bakalım 1 Temmuz'da ne yazacak BMW sitesi.

Bugünkü kur 2,5295

• Diğer forumlarda yeni araç alanlar plaka-vergi işlemlerini kendileri yapıp 400-700 TL arası kar edilebileceğini bildiriyorlar.
    Bir iş günü ve koşturmaca ile halledilebiliyormuş.
    Ben anahtar teslim olarak aldım Kosifler'den. 500 TL civarı fazla para vermiş gibi oldum sanırım.
    Konu ile ilgili gazete haberi:

Motorlu araç satışında 'Trafik tescil ücreti' adı altında tüketiciden alınan 500 TL dolayındaki ücretin 'haksız' olduğunu hükmeden tüketici mahkemesi fazladan alınan paranın iadesi yönünde karar verdi. Tüketiciler Birliği Federasyonu Başkanı Bülent Deniz, benzer durum yaşayan kişilerin bir yıllık süre içinde dava açabileceklerini söyledi.

Habertürk TV'nin haberine göre, hemen hemen tüm otomotiv markalarının yıllardır araç satın alanlardan aldığı ancak birçok kişinin peşine düşmediği konuyu tüketicilerden biriAnkara Tüketici Hakem Heyeti'ne taşıdı. Ankara 6. Tüketici Mahkemesi de davalı otomotiv şirketinin davacıdan 206.85 lirayı fazla tahsil ettiğine hükmederek tüketiciye iadesine karar verdi.

Ankara 6. Tüketici Mahkemesi'nin kararı, normal bir hizmet karşılığı olmayan masrafın iadesi anlamına geliyor. Karar emsal teşkil edecek türden. Tüketiciler, eğer büyükşehirde ise ilçe hakem heyetlerine başvurabilirler. Oradan da ilçe hakem heyetlerinden bir karar aldıktan sonra fazladan ödenen parayı icraya koyabilecekler.

200 MİLYON TL

Türkiye'de her yıl ortalama 800-900 bin dolayında araç satılıyor. Her motorlu araç satışında tüketiciden 450 ile 750 TL arasında 'Trafik tescil ücreti' adı altında para talep ediliyor. Otomotiv bayileri bu paranın 162 TL'sini vergi olarak devlete, 80 TL'sini ise müşavirlik hizmetleri için komisyoncuya ödüyor. Geriye kalan 200-500 TL arasındaki para ise direkt şirketlerin kendi kasasına giriyordu. Bu yolla elde edilen haksız kazancını büyüklüğü 200 milyon TL olarak hesaplanıyor.

'DAVA AÇMA SÜRESİ BİR YILLIK'

Tüketici Mahkemesi'nin verdiği kararın kesin olduğuna vurgu yapan Tüketiciler Birliği Federasyonu Başkanı Bülent Deniz konuya ilişkin hurriyet.com.tr'ye şunları ifade etti:

"Tüketici ruhsat masraflarına çok dikkat etmeli. Masraf diye alınan paranın çok az bir kısmı resmi makamlara gidiyor. Geri kalanı acentanın, bayinin kasasına giriyor. Siz sıfır bir araç aldığınızda, size trafiğe girmeye hazır bir araç verilmeli. Böyle bir araç için ekstra para talebi, mantığı da hukuku da, ahlaka da aykırıdır. Bu şuna benziyor. Kasaba gidiyorsunuz. Etin fiyatı 5 lira ama, kasap 7 lira talep ediyor. 'Gerekçe olarak ise şunu sunuyor: işte hayvanı bulucam, nakliye ödeyeceğim daha sonra kesim işlemi yapacağım bunların hepsi masraf.' Sıfır araç satışında fazladan alınan para aynen buna benziyor."

Bülent Deniz, mahkemenin aldığı kararın emsal teşkil edebileceğine işaret ederek, benzer durum yaşayan kişilerin bir yıllık süre içinde dava açabileceklerini söyledi.
  • Bugün itibari ile aracım 5.500 km'de. Ay sonuna kadar tüketim ve aldığım benzinleri hesaplayıp güzel bir veri ortaya çıkaracağım. Bu nedenle depoyu full yaptım. Bugünden sonra aldığım tüm benzinleri kayıt edeceğim. Ayın son günü tekrar full depo yapacağım.

Bu sabahki tüketim durumu:

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada yeni kur BMW sitesine yansımış:

01.07.2013 için geçerli tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatıdır (1 Euro = 2,5257 TL)

Donanımsız sade X1 fiyatı: BMW X1 sDrive16i 107.705 TL

Benim X1'in hala devam edip etmediğini bilmediğim tüm indirimler ile şu anki fiyatı: 116.409 TL
  • bmw iyice arttırdı fiyatları inbanamıyorm yaa bu kadar para verilmez
  • @egeliefe çok doğru zamanlamayla almışsın X1'ini. Kullandıkça değer kazanıyor araç:)
    Ben bu dönemi kaçırdım, Ekim'i gözlüyorum.
  • Muhtemelen bir ay daha dü?ünseydim alamazdym X1'i.

Kysmetimizde varmy?. Umarym sende Ekim'de iyi fyrsatlarla alyrsyn.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyy13

bmw iyice arttırdı fiyatları inbanamıyorm yaa bu kadar para verilmez

Bmw euro olarak fiyat arttırdı mı, yoksa euro mu arttı?

Euro ile araba alacaksanız paranızı euro olarak tutmak daha faydalı olur.

• quote:

Bmw euro olarak fiyat arttırdı mı, yoksa euro mu arttı?

Şimdilik sadece euro artışı.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.