Şimdi Ara

Yeni bir PC topluyorum.. (Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni bir PC topluyorum. Bazı parçaları aldım, kalan parçaları da yavaş yavaş alacağım. Fakat emin olamıyorum seçtiğim parçalar birbiriyle uyumlu olacak mı?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aldığım parçalar:

1 INTEL CORE i7 4820K işlemci
    2 GIGABYTE X79-UD3 Anakart
    3 CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY2 ZS PLATUNIUM PRO Ses Kartı (Burada hiçbir yerde sıfır olarak satılmıyor. Ebay-USA şubesinde bulabildim. 250$ +60$ Kargo
    TOPLAM 310$ + 115tl Gümrük vergisi
    4 CANON MF8200C Renkli Laser Yazıcı

Alacağım parçalar:

1 ASUS GTX 760 Striker Platinum, 4GB, PCIExp Ekran Kartı
    2 CORSAIR Vengeance Pro Serisi 8GB Kit (4GBx2) DDR3 1600MHz CL9 Soğutuculu Pc Ram (4 Adet) Toplam 32GB
    3 Zalman CNPS11X Extreme Intel/AMD CPU Soğutucu
    4 Artes Thor Serisi 800VA 480W UPS (Fakat UPS konusunda kararsız kaldım çünkü eski LCD televizyonu mu monitör olarak kullanıyorum. Elektrik kesildiğinde
    hem kasa hemde tv yi açık tutması lazım ps yi kapatana kadar ( en çok 30 saniye)

Sizce bu toplama ps nasıl? yanlışım var mı? veya unuttuğum bir şey?

• powersubly düşük sanırım. birde anakartta ses kartı var neden ses kartı ekledinki hocam
  • Sistemi hangi amaçla topluyorsunuz? Oyun? Render? Ne kadar bütceniz var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexandro006

powersubly düşük sanırım. birde anakartta ses kartı var neden ses kartı ekledinki hocam

PS kullanmaya başladığımdan beri hep Sound Blaster ses kartı kullandım. Board üzerindeki ses benim için yetersiz kalır düşüncesindeyim çünkü sinema sistemim
    için 7.1 JBL marka kolonlarım ve 3D ses desteği olan, yine 7.1 DENON anfim var. Powersuply yi araştıracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y2kmtt

Sistemi hangi amaçla topluyorsunuz? Oyun? Render? Ne kadar bütceniz var?

Sistemi hobi amaçlı video convert işleri için diyebilirim ama içine kesinlikle oyun dahil değil çünkü oyun oynamam. Bütçem 8000tl fakat bunun 5000tl sini daha
    PS için ayırabilirim.
  • Asıl işim yine hobi amaçlı, devamlı download yapıyorum. Bazı geceler pc nin sabaha kadar açık kalması gerekiyor ve tekrar board'umun ve ram lerimin yanmasından korkuyorum.
    Şu an kullandığım pc de 22GB ram vardı 8GB dışındakiler yanmış. ayrıca anakartın üzerindeki bir bölüm yanmış, bu yüzden devamlı mavi ekrana düşüp kendini resetliyordu.
    Windows'u sadece SSD harddiske kurunca bir daha mavi ekrana düşmedi. şimdilik idareten böyle kullanıyorum ve benim için en önemli ve en çok kullandığım video converter
    programı SSD harddiskte çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tufan74 -- 30 Eylül 2014; 17:42:59 >
  • Aslında aldığım işlemcinin soğutucusuyla beraber satılması gerekiyormuş ama benim aldığım işlemci yanında çıkmadı. Soğutucuyu sadece işlemci fazla ısınmasın diye almayı düşünüyorum
    yoksa kasam DARK marka kaliteli bir kasa ve yan kapağı açık kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tufan74

Aslında aldığım işlemcinin soğutucusuyla beraber satılması gerekiyormuş ama benim aldığım işlemci yanında çıkmadı. Soğutucuyu sadece işlemci fazla ısınmasın diye almayı düşünüyorum
    yoksa kasam DARK marka kaliteli bir kasa ve yan kapağı açık kullanıyorum.

Yan kapagi acmak sistemi sogutmaz iceride fanlar ile dogru hava sirkülasyonu olusturman daha iyi olacaktir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu bana bilgisayarcı söylemişti ve kapak kapalıyken içi daha çok tozlanırmış. Ne derece doğru bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tufan74 -- 3 Ekim 2014; 9:51:44 >
  • quote:

Bunu bana bilgisayarcı söylemişti ve kapak kapalıyken içi daha çok tozlanırmış. Ne derece doğru bilemiyorum.

Sen dinleme o bilgisayarcıyı.
    Yan kapağı kapa çok daha iyi hava dolaşımı sağlarsın.
  • Tamam o zaman, kapağı kapatacağım. Peki bana UPS olarak hangisini önerirsiniz? Hem tv hemde ps yi en az 5 dakika açık tutması lazım. Eski SONY BRAVIA tv mi monitör olarak kullanıyorum.
  • quote:

Bunu bana bilgisayarcı söylemişti ve kapak kapalıyken içi daha çok tozlanırmış. Ne derece doğru bilemiyorum.

Alakasi yok tam tersine kapagi acikken iceri toz girer ve temizlemen gerekir surekli ama kapagi kapali olursa icerdeki hava filtrelerden gecerek daha dogru bi sekilde disari atilmis olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.