Şimdi Ara

Yeni bir oyun yaptım (DESTEK İSTİYORUM) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
1.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: xhacker09x

Geçen bir oyun geliştiricisi 1 milyon indirmeli hayvan oyununu toplamında 70-80 bin lira gelir elde ettiğini belirtmişti.

Reklam değerleri ne kadar düşük olursa olsun. 1 milyon indirme olsa bile iyi bir rakam geliri getireceğini düşünürüm. Oyunda kalma süresi, reklam tbm oranı gibi çeşitli değerlerde kazancı etkiliyor.

Alıntıları Göster
    Survival oyuncuların çoğu Adblock kullanıyor veya crackli, korsan oynuyor. Yani gelir elde etmek zor. Diğer arkadaşın dediği gibi bir hyper casual oyunun 10'da 1'ini kazanmadım.

Mobilde hayvan gibi parayı P2W Oyunlar veya Çin oyunları kazanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 9 Mayıs 2020; 19:14:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

Survival oyuncuların çoğu Adblock kullanıyor veya crackli, korsan oynuyor. Yani gelir elde etmek zor. Diğer arkadaşın dediği gibi bir hyper casual oyunun 10'da 1'ini kazanmadım.

Mobilde hayvan gibi parayı P2W Oyunlar veya Çin oyunları kazanıyor.

Alıntıları Göster
    Onlar ne kadar kazanıyorlar? Hyper casual tarzı oyunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xhacker09x X kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı seyi diyorum. Türkiye nüfus ve ekonomik büyüklüğüne oranla yazılım sektöründe son derece geride. Yazılımcı ücretleri açısından Türkiye AB'de sonuncuydu ve 2018 dolar krizi sonrası fark açıldı. Bu şartlar altında yılda 1+ milyar dolarlık sadee oyun ihracatı ancak abartı rakam ile açıklanabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Onlar ne kadar kazanıyorlar? Hyper casual tarzı oyunlar.

Alıntıları Göster
    Buna niye taktığını anlamadım bir proje çıkart zaten ne kadar kazandığının ne önemi var

Belki 0 kazanıcan belli olmaz bu işler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 9 Mayıs 2020; 20:13:3 >
  • quote:

Buna niye taktığını anlamadım bir proje çıkart zaten ne kadar kazandığının ne önemi var

Belki 0 kazanıcan belli olmaz bu işler.

Alıntıları Göster
    Emeğin karşılığı alınabiliyor mu bu meseleden takıldım

• quote:

Emeğin karşılığı alınabiliyor mu bu meseleden takıldım

Alıntıları Göster
    Alamadığım olduhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.zkgames.apex.online.legends.strike

• quote:

Alamadığım olduhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.zkgames.apex.online.legends.strike

Alıntıları Göster
    Oyun güzelmiş, reklama da tıkladım oyunun sunucunu dedicated server sanırım. Oyunun menü sistemini ve iç dizaynında değişiklik yapma imkanınız varsa iyi olur. Kamera açısıyla karakterin sadece eli ve silahı gözükse daha iyi olurdu. Windows da Battlefield Vietnam isimli bir oyundan ipucu alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xhacker09x -- 10 Mayıs 2020; 3:18:27 >

• quote:

Oyun güzelmiş, reklama da tıkladım oyunun sunucunu dedicated server sanırım. Oyunun menü sistemini ve iç dizaynında değişiklik yapma imkanınız varsa iyi olur. Kamera açısıyla karakterin sadece eli ve silahı gözükse daha iyi olurdu. Windows da Battlefield Vietnam isimli bir oyundan ipucu alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Bıraktım o oyunu başka bir projeyle uğraşıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

Bu arada kötü yorum yapmak istemedim ama oyun reklamdan geçilmiyor ve oynanmıyor. bildiğin çok hızlı bir şekilde o duvar aşağı kayıp oyun bitiyor.
    Gerekli düzenlemeleri yapıyoruz hocam, teşekkürler geri dönüşünüz için
  • quote:

Oyun güzel unity ile mi programlandı? şuana kadar ne kadar kazanç hasılat ettiniz?

15 gün içerisinde arkadaşımla büyük bir projeye başlayacağım.

En az 200-300 bin lira varmı? Ödemeler ile ilgili internette çok yalan yanlış bilgi var size sormak istedim? Yada tahmini bir rakam diyelim.

Edit: buraya yazmak doğru değilse PM den cevap beklerim. Teşekkür.

Alıntıları Göster
    unity ile programladık,

şu ana kadar kayda değer bir kazanç elde edemedik :)

• SlaughTeR ` kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de 2018'de 1050 Milyon dolarlık oyun ihracatı yaptı, siz kayda deger kazanç elde edemedik diyorsunuz :

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Türkiye'de 2018'de 1050 Milyon dolarlık oyun ihracatı yaptı, siz kayda deger kazanç elde edemedik diyorsunuz :
    anlamadım? biz henüz yeniyiz çok bi kazancımız olmadı
  • interneti kapatıp girince öldükten sonra continue dersek bağlantı kontrol etmeden reklam falan çıkmadan devam ediliyor oyuna

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Restrop

interneti kapatıp girince öldükten sonra continue dersek bağlantı kontrol etmeden reklam falan çıkmadan devam ediliyor oyuna
    teşekkürler bu hatayı düzelteceğim :D
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.