Şimdi Ara

Yeni bina internet bağlatma ? (Mutlu son) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
3
Favori
84.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla bilmiyorum 2 yada 3 kere yazdım doanya en sonunda mail verdi maile attım sonrasında 1 hafta boyunca her gün bir bayan arayıp bilgi verdi 1 haftanın sonundada sagolsun ekip geldi 10 dk de bagladı :)

Şuan türknet kullanıyorum bulundugum konumda MAX ADSL hizmeti alabilyioruz ve oda max 16mbit Türknetin bana verdiği 15mbit değerlerde şu hızı alıyorum.

Yeni bina internet bağlatma ? (Mutlu son)

Benim için yeterli sorunsuz video ve online oyun oynayabiliyorum stabil olaması güzel. Alacaklar varsada CS:GO'da rekabetçi modda ranked ilk defa 45 pingi gördüm önceden süperonlinede vs 60-80 arası oynuordum. Gercekten mükemmel Ortalama 45-60 arası değerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mert478

Pm.ile gonderdim.hocam.umarim baglanir.
    Hocam mail adresini banada gönderir misiniz bende 8 aydır bekliyorum bı gelişme yok daha proje cizmemisler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • frkn44 kullanıcısına yanıt
    Attım maili :)
  • @frkn44
    halloldumu işiniz bağladılarmı mailden sonra?
  • mert478 M kullanıcısına yanıt
    Hocam çok önceden konu açmışsınız Türk Telekom un cayma bedeli ile ilgili ben de evde internetsiz ev kalmasın kampanyasından yararlanarak evime internet bağlattım modem falan hepsini verdi Türk Telekom ama internetten hiç memnun değilim süperonline dan arkadaşlar geldi binaya fiber döşemişler süperonline aradım adamlar 500 TL ye modem ve aktivasyon ücreti kabul edilmez dediler sana sorum senin işin görüldü mü 500 TL yi modem dahil ödediler mi acaba yardımcı olursan çok sevinirim Ttnet 650 TL para istiyor en azından süperonline 500 Tl sini karşılasın yeter diyorum öyle nefret ettim bunlardan. Süperonline dan gelen satış elemanları karşılıyor dediler ama ben 650 TL ödemekten sonra madur olmaktan korkuyorum sen de böyle bir şey yazmışsın nasıl bir yol izledin cevaplarsan çok sevinirim. 500 TL cayma bedelinde süperonline modem ve aktivasyonu karşılıyor mu daha bağlatalı 15-16 gün anca oluyor.

• fiber için TT değil SOLNet... diğer iss seçenekleri çöp...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral_bAŞKent

Hocam çok önceden konu açmışsınız Türk Telekom un cayma bedeli ile ilgili ben de evde internetsiz ev kalmasın kampanyasından yararlanarak evime internet bağlattım modem falan hepsini verdi Türk Telekom ama internetten hiç memnun değilim süperonline dan arkadaşlar geldi binaya fiber döşemişler süperonline aradım adamlar 500 TL ye modem ve aktivasyon ücreti kabul edilmez dediler sana sorum senin işin görüldü mü 500 TL yi modem dahil ödediler mi acaba yardımcı olursan çok sevinirim Ttnet 650 TL para istiyor en azından süperonline 500 Tl sini karşılasın yeter diyorum öyle nefret ettim bunlardan. Süperonline dan gelen satış elemanları karşılıyor dediler ama ben 650 TL ödemekten sonra madur olmaktan korkuyorum sen de böyle bir şey yazmışsın nasıl bir yol izledin cevaplarsan çok sevinirim. 500 TL cayma bedelinde süperonline modem ve aktivasyonu karşılıyor mu daha bağlatalı 15-16 gün anca oluyor.
    Hocam benim bina sıfır alt yapıyıda telekom çekti hiçbir ücret ödemedim. Halı hazırda basta Süperonline aboneliğim vardı yeni bina yapılınca nakil ettirdim tabi basta alt yapı olmadıgı için hiçbir ücret vs ödemedne iptal ettirdim. sonrasında ise 7 ay sonra kadar alt yapıyı telekoma yazmam sonucu ısrarlarım ile getirtim bi şekilde.

Şimdi senin sorunun cayma bedeli vs. herhangi bir akrabanın yanına taşınmış gibi göster kendini yani abonelik kimin üstüneyse adresini gecici bir süre oraya aldır alt yapı olmaması lazım tabi :) sonra yeni yerde alt yapı olmadıgı içinde aboneliğini bedelsiz iptal ettirebilirsin.

Sonra kendi adına yada abone olunmayan kişi adına eski binana yani gerçek adresine internet başvurusu yaparsın :)

Çakallık oluyor ama yapcak bişi yok gibi.

Ha bu arada 14 gün içinde şartsız koşulsuz cayma hakkınız var zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: cyclops20

@frkn44
    halloldumu işiniz bağladılarmı mailden sonra?
    Hocam vakit kaybetme birçok kişiye maili verdim cogu dua etti bana çoğunun interneti bağlanmış bile. vakıt kaybetme mail at.

Şahsen geçen hafta tekrar mail attım. Bulunduğum bölge adsl kaldırıyor sadece bende aynı maile bölgem hakkında detaylı bir çalışma istedim yani adresimde max. hız bölgede alt yapı calısması vs vs. sagolsunlar 1 hafta sonra kadar bölge müdürlüğü benle irtibata geçti ve 2 gün önce sanaırım eve telekomdan biri geldi burada sukadar hız alabilrsin vs vs suan burası için bir çalışma yok sizin bulundugunuz bölge için Çerkezköy kapaklı gibi yani bizim çevremizdeki yerler için bu sene alt yapı çalışmaları sürdürülüyormuş inş seneye bizim burasıda için planlama olacakmış. yani mail işe yarıyor kısacası şansını dene. en kötü ADSL hizmeti alırsın

• Arkadaşımın daha kapı numarası almadığı bir yapı var aslında ama yakın zamanda alacak ikamet adresimi kapı numarası aldıktan sonra oraya taşırsam hallolur mu adamlar modem falan verdi onların parasını tahsil etmeden altyapısı olmayan bir yere gidersem gene de almıyorlar mı hocam peki? Ben 5.gün iptal ettireceğim dedim genede 585 TL gibi rakam çıkardılar dedim ama 14 gün tüketici hakları vs dinletemedim modem ücreti aktivasyon ücreti kurulum ücreti vs saydılarda saydılar hatta internet üzerinden başvuru yaparken kurulum ve aktivasyon ücreti yok diye belirttikleri halde istiyorlar benden bunu. Modemlerini vs alsın başlarına çalsınlar 200 TL ye 250 TL ye kadar razıyım ödemeye yeter ki

Yeni bina internet bağlatma ? (Mutlu son) şu rezaletlerinden kurtulayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kral_bAŞKent

Arkadaşımın daha kapı numarası almadığı bir yapı var aslında ama yakın zamanda alacak ikamet adresimi kapı numarası aldıktan sonra oraya taşırsam hallolur mu adamlar modem falan verdi onların parasını tahsil etmeden altyapısı olmayan bir yere gidersem gene de almıyorlar mı hocam peki? Ben 5.gün iptal ettireceğim dedim genede 585 TL gibi rakam çıkardılar dedim ama 14 gün tüketici hakları vs dinletemedim modem ücreti aktivasyon ücreti kurulum ücreti vs saydılarda saydılar hatta internet üzerinden başvuru yaparken kurulum ve aktivasyon ücreti yok diye belirttikleri halde istiyorlar benden bunu. Modemlerini vs alsın başlarına çalsınlar 200 TL ye 250 TL ye kadar razıyım ödemeye yeter ki

şu rezaletlerinden kurtulayım.
    Tahminim aktivasyon bedeli ödersin modemide geri alırlar. 15 günlük kullanıp faturasıda yansır ortalama 150 200 lira arasında bir tutar ödersin. o taşıma yaptıgında.

Alt yapı sorgualama sitelerinden türknet milenicom ve netspeed facebook hattından yeni nakil ettireceğin yerin adresini sorgulattır. Numarası olmayan yere taşırlarmı derseniz şahsen bizim binaya nakil ettirirken ne dogalgazımız vardı ne suyumuz hiçbirşeyin aboneliği yoktu. kapı numarsı bile sistemlerde görünmüyordu. ama dediğim gibi önce orda oturan biri olması lazım yani adresini orada göstermesi lazım DASK 'ta görünmesi lazım.

ADSL hizmetine göre iyi üstelik alt yapısı çok eski olan bir yerde oturmama rahmen köydeyim.

65 lira ama AKK yok memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert478 -- 15 Ağustos 2018; 0:53:12 >

2019'da bu hıza daha kolay ulaşabilirsin... AKK yada kotasız...
    Merhaba
    Bende 2 aydır uğraşıyorum. Yer Tuzla. Binada bi kutu var ama bakır bağlantı olduğunu artık bakıra altyapı verilmeyeceğini fibere dönüştürüleceği söyleniyo. Paul a yazmıştım aynı gün merkezden aranıp ilgilenildiği ve haber verileceği söylendi. Pendik merkez md lüğe gidip planlama bölümüne kadar girip sordum. Adrese keşif için yollıcaz dedi ve ertsi gün gelmiş evde yoktum,eşime, proje çizeceğinden ve 1 ay kadar süreceğinden bahsettmiş,Elektrikçide ordaymış onla bi bağlantı olmuş ama orda olmadığım için ne yaptılar anladım. 1 ayda gelişme olmazsa tekrar merkeze ve paula tweet. Doğru yoldamıyız acaba :) 1 aya razıyım hatta 2.Sistemdde altaypı gözükmüyo ama merkeze gittiğimde binayı görebiliyolar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: benjamin0ks

Merhaba
    Bende 2 aydır uğraşıyorum. Yer Tuzla. Binada bi kutu var ama bakır bağlantı olduğunu artık bakıra altyapı verilmeyeceğini fibere dönüştürüleceği söyleniyo. Paul a yazmıştım aynı gün merkezden aranıp ilgilenildiği ve haber verileceği söylendi. Pendik merkez md lüğe gidip planlama bölümüne kadar girip sordum. Adrese keşif için yollıcaz dedi ve ertsi gün gelmiş evde yoktum,eşime, proje çizeceğinden ve 1 ay kadar süreceğinden bahsettmiş,Elektrikçide ordaymış onla bi bağlantı olmuş ama orda olmadığım için ne yaptılar anladım. 1 ayda gelişme olmazsa tekrar merkeze ve paula tweet. Doğru yoldamıyız acaba :) 1 aya razıyım hatta 2.Sistemdde altaypı gözükmüyo ama merkeze gittiğimde binayı görebiliyolar.
    PM ile cevap yazdım.

Teşekkürler. Pmden yazamıyorum. Bişey daha sorucam dün gelen ekip elektrkçiye fiber kabloların nerden çekilip nerden ek yapıldığını ve yerlerini sormuş bu bağlamda kablolar döşeli demek. Buna istinaden yakındaki direkten buraya çekileceiğini iletmiş. Bu iyiye işaret mi acaba. 1 ay gelişme olmazsa dediğin yola başvurcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: benjamin0ks

Teşekkürler. Pmden yazamıyorum. Bişey daha sorucam dün gelen ekip elektrkçiye fiber kabloların nerden çekilip nerden ek yapıldığını ve yerlerini sormuş bu bağlamda kablolar döşeli demek. Buna istinaden yakındaki direkten buraya çekileceiğini iletmiş. Bu iyiye işaret mi acaba. 1 ay gelişme olmazsa dediğin yola başvurcam
    Pek bilmiorum fiber işlerini ama işlerin hızlanması için dediğim mailede at direkt olarak ilgileniyorlar.
    Hocam maili bana da atabilir misiniz
  • Valla Paula ben de yazmıştım kesife geldiler sözde kağıda bir iki şey çizdiler sonra bir dönüş saglanmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mert478

Pm.ile gonderdim.hocam.umarim baglanir.
    İyi geceler. Ben de benzer dertten muzdaribim ama bnm durum daha vahim. Şöyle ki; eski oturduğumuz binamızda Uydunet altyapısı vardı ve çok da memnunduk. Sonra sıfır bir eve taşınalım dedik, demez olaydık. Yeni yapılan sitemizde kutu falan yok, mütahit evlerin içine telefon, internet soketleri koymuş ama aşağıda kutu dalan görünmüyor. Neyse. Uydunet altyapısı zaten yok burda, o yüzden eski aboneliğimi bedelsiz iptal ettirdim. Ttnet' e de birçok kereler gerek Btk, gerek Cimer, gerekse şikayetvar üzerinden bildirim yaptım. Her sefende aynı otomatik cvp geldi; "Altyapınız bulunmamaktadır, çalışmaların ne zaman başlayacağı belli değildir." En son Tt sahada çalışan bi akrabamızla müşteri hizmetlerini aradık; dedim "Cep telden bile wifi açınca çevreden Tt modemine ait internet buluyor, bize altyapı yok diyordunuz." "Biz burdan göremiyoruz, belki altyapınız vardır ama port yoktur, gördükleriniz eski aboneliklerini taşımışlardır." denildi. Acaba ben de o adresi alıp yazsam işe yarar mı? Kotalı mobil net yetmiyor. Bir de mail yazarken İng mi, Tr mi yazdınız? Twitter' da yazdığınız şikayet hangi dildeydi? Bilgilendirme yaparsanız sevinirim. Boşuna Superbox' a 99 TL ödeyip de 50 GB kotadan sonra 8 Mbit hızla rezil olmak istemiyorum.

• nevdar_1986 N kullanıcısına yanıt
    Tamamen türkçe yazdım. Telefon direği odun şeklinde olanlarda etrafınızda varmı bi kontrol edin. sagınızda solunuzda mutlaka internet kullanan vardırhttps://cdn.sikayetvar.com/complaint/3190/3190055/1429515141_rsz20150420072242.jpg bu resimdeki kutulardan varmı diye kontrol edin direk yoksa bile binaların üzerlerine bakın oralarada koyuyolar genelde. onların üzerinde numara oluyor o numara ilede başvuru yapabilirsiniz.
    Poul donaya türkçe yazdım muhtemel paul değilde destek veren biri var onun hesabında o yönlendiriyor bana ediz beyin mailini verdi direktör. maile derdimi anlattım ben şanlıydım benim eski evimde internet kullandıgım direk bizim bahçenin içindeydi yeni ev yapılırken o diregi sökmemişler tekrar yeni binaya taşınınca resim felan çektim binaya 5 metre kablo çekip o direkten interneti baglattım ama telekom mudurluguna dilekçe vs verdiğimde hiç dönüş yapmadılar 7 ay sürer dediler bekledim tık yok sonra paula yazdım mail attım direktöre halloldu.

• Merhaba bu hafta apartmanımıza superonline fiber kablo çekti ve şu kutuları koydu. acaba ne zaman başvuruları almaya başlarlar? sitelerinde apartmanımız henüz gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apespecter -- 30 Eylül 2018; 11:34:26 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.