Şimdi Ara

Yeni bina internet bağlatma ? (Mutlu son) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
3
Favori
84.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun 2.kez nakil islemi baslattim ve baslatirken yetkili dediki bina baglantisini elektrikcimi yapsin yoksa gelen ekipmi yapsin dedim gelen ekip yapsin 120 lira ucret faturaniza yansir dedi bnde tamam dedim randevu fln alicaklarmis oyle dediler. Simdi size resim attim bu gelen ekip oraya kutu fln takip mi baglanti yapcak yoksa su direkten bina girisine kablo cekip birakiacakmi .

Superonline adsl huzmeti aliorum ilk nakil talebinde boyle dememislerdi blkide ilk nakildeki iptali(bina içi alt yapı olmadıgını) orada gorup bina alt yapi yok diye bana boyle bir teklif sundu bekliorum suan.

Erkan inan biliyorsundur bizim buraları yeni evler yapılıyor hep. Kuzenler bi üst katta onlar sıfırdan başvuru yaptı telekoma onlara yoldan kazı yapılıp çekilcek 3 ay en az ortalama 6 ay demişler. ben nakil ettirince sokakta alt yapı var binada yok diyorlar bkliyoruz bklm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert478 -- 30 Ekim 2017; 22:10:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guncelleme.#
    Alt yapi basvuru dilekcesini yaklasik 2.5 ay once gorevliye verdigimden bu yana biz size en yakin zamanda donecegiz demesinden sonra hic bir sekilde donen olmadi. İnsan bir arar beyfendi dilekceniz isleme alindi yakin bi zamanda sizle tekrar irtibata gecicez der ama yol kagidi verdigimizle.kaldik. 6 dairelik apartmanda oturan herkes imza vererek talepte bulunduk donus yok. Bu surecte 4 5 defa aradim sordum haberleri yokmus casina tatmin edici cevaplar alamafim. 3 4 sefer twitterden ttdestege yazdim john pola yazdim ordan aradikarinda konuyla ilgilendiklerini donus yapacagiz denilip donus yapilmadi.

Binamin bitisigindeki direkten int vermezler 3 metre bile yok aramizda. Ki bu direkten 7 sene int kullanmama ramen baglamazlar.

Allahtan wifi telekom diye corluda bir firma ile gorustum sagolsunlar 1 aydir onlardan hizmet aliyorum 15 km mesafeden vericiler ile cok iyi bir down up. Hizmeti verioyorlar. Tt alt yapi hizmetleri cok berbat o kadar reklam yapar 1 saatliik isi yapamaz. 2018 yilinda alt yapi sikintisi cekiyoruz hala.

• Guncelleme.

Evet 7 ay sonra gelen ekip sonunda evimin onundeki direkten kabloyu cekip bina icindeki kutuya regleteyu bagladi. 6 dairelik. Gorevli ekipe ne zaman baglatip kullanirim dedim basvuru yap 2 gune gelir baglariz kullanirsin dedi.

Nasil oldu ?

Sizin gibi ttyi ariodum faceden ttdestek yaziodum. Bu surrcte hep ayni seyler dendi. En sonfa pauldonay ceo ya yazdim ilk.yazisimda incelicem.dedi 1 ay gecti tik yok yine ceoya yazdim ama biraz sitem eder gibi ve binanin direkle olan fotografiyla attim.cokmu zor dedim bana bir mail verdi buraya yaz haberi var direk ilgilenicek dedi

Sonra nemi oldu. Hemen sonraki gun adrese ekip gelmis fakat adres yanlis oldugu icin baska yere gitmisler ogunde beni telekomdan bir bayan arayarak adrese grlindi fakat bina bulunamadi dedi bende durumu anlatarak sokaktaki adrese gelirseniz bulursunuz dedim. Sistemlerdeki adres ile sokaktaki adres farkli.dedim ve bayana sokak adresini ilettim. Sagolsun o bayan beni 1 hafta icinde her gun arayarak bana bilgi verdi. Bu sabah ise gelirken ( bu yazarken o bayan suan tekrar aradi ve telekom.ekipleri gun icinde gelip alt yapi icin calisma yapacaklarini ve sonrasinda size tekrar bilgi verecegim.dedi. bende durumu anlattim.tamam dedi sizi tkrar bilgilendircegm diyerek kapsttim ) evin onunde ekibi gordum bir oh cektim dedim oldu bu is. İns yakin bi zamandada int baglanirim.

Simdi ben turk telekom almak zorundamiyim yoksa herhangi bir firmadanda alsam olurmu. Ornek netspeed tahutsuz tarifsinden aakmistiyorum.onu deneyip ona gore turk telekoma gecmeyi dusunuorum boyle birsey yapsam ttye ayip olurmu

İlk resimde gordugunuz direkten cekildi kablo vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert478 -- 6 Nisan 2018; 11:2:21 >

• Guncelleme.

1 saat once ilce telekomdan arayip basvuru yapabilirsiniz alt yapiniz onaylandi. Dediler ve bende alt yapi sorguulamasi yaptigimda turknet 24 mbit ve diger siteler 30 mbit e kadar alabilirsiniz diyor. Turk telekom 16 mbit superonline bakmadim daha. Netspeed bakmadm.

Tavsiye alabilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mert478 M kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun hocam.Yerden kazarak mı bağladılar ? bu arada il ilçe neresi ?Benim bildiğim bu işleri su elektrik doğalgaz dahil mütahitin halletmesi akibetinde oturma iznini alması gerek. Yasal prosedür bu şekilde işliyor.Yani bu kadar zor olmaması gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

geçmiş olsun hocam.Yerden kazarak mı bağladılar ? bu arada il ilçe neresi ?Benim bildiğim bu işleri su elektrik doğalgaz dahil mütahitin halletmesi akibetinde oturma iznini alması gerek. Yasal prosedür bu şekilde işliyor.Yani bu kadar zor olmaması gerek.
    Hocam bende.oyle dedim.mitahhite ama.ilgilenmedi bolge tekirdag ergene. Resimdeki direkten cektiler. Dune kadar alt yapi gorunmuodu simdi hersey.mukemmel. turk telekom o kadar ugrasti helen ekibede baglaticam.dedim.basvuri yapmadim. Baska iss.den alsam.ayip yada problem.olii baglatmama.vs.

Madem kazı falanda yapmadılar niye bu kadar aksattılar anlamadım vallahi.

Netspeed ti bende beğendim gerçi sonra hız düşermi nasıl olur bilemiyorum.Apartmanda tek net almayan ben kaldım .aşağıda kutu var.Yukarı daireme çıkan kablo işini ben hallederim de. Şimdi netspeedten alsam kim gelip port açacak ? Ayıp vs. olma durumu değil de bende merak ediyorum . Hem yalın internet hemde hiç bağlantı yokken nasıl olacak acaba? Bende aynı durumdayım Türk Telekom a hiç bulaşmak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Madem kazı falanda yapmadılar niye bu kadar aksattılar anlamadım vallahi.

Netspeed ti bende beğendim gerçi sonra hız düşermi nasıl olur bilemiyorum.Apartmanda tek net almayan ben kaldım .aşağıda kutu var.Yukarı daireme çıkan kablo işini ben hallederim de. Şimdi netspeedten alsam kim gelip port açacak ? Ayıp vs. olma durumu değil de bende merak ediyorum . Hem yalın internet hemde hiç bağlantı yokken nasıl olacak acaba? Bende aynı durumdayım Türk Telekom a hiç bulaşmak istemiyorum.
    Aynen bende bulasmak istemiyorum. Simdi netspeed ile gorustum 24 alirsin dedi. Ama baglanti isleri nasil olcak bilemedim.. turknette 24 veriyor onunda evde kurulum hizmeti var ondanmi alsam.karar veremedim.turknette muhatab bulunamiomus diye duydum.

Türknet 65 lira pahalı hocam .Zaten işyerim de 500 mbit net var.Evde bir tek hanıma birde ip tv aldım ona gerekli. Netspeed fiyatı iyimiş 44 liralık yeterli benim için o yüzden sordum .Bilgi alırsanız sevinirim hocam .
  • Hocam uğraşma bence diğer isslerle altyapı telekomun. Telekom bağlat

• Netspeed bağlat pişman olmazsın.
  • conqueror0619 kullanıcısına yanıt
    SUPERONLINE FIBER kendi alt yapısı... TT pişmanlıktır... en kötü ISS TT...
  • imhotep_of_grudge kullanıcısına yanıt
    24 25 mbps aldıktan sonra anlamı yok
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    24/25 ne alaka platin paketlerde 50, 100Mbps varda çok aşırı pahalı... vodafone solnet alt yapısını kullanıyor onu değerlendir... fiber olarak tabi...
  • imhotep_of_grudge kullanıcısına yanıt
    24 akk li 25 platin olarak söyledim diğer paketler dediğiniz gibi pahalı normal birinin alacağı fiyatlarda değiller firma 7/24 indirmek için aldığını düşünüyor müşterinin ama müşteri fiyatı verdikten sonra tabi indirir sonra millet çok sömürüyor diyorlar
    Vodafone alınca da kendi altyapısından almış olmuyorsun bu gidişle artık turkcell sadece fiber döşer diğer firmalar internet satar bu paketlerden sonra
  • Turknet intrtnet kullanimin yogun oldugu saatler hatti yavaslatiomus diye duydum yani 1 saat once 24mbitse 1 saat sonra 10 mbit olabiliomus boyke birsey varmi bilgisi olan yazarsa sevinirim.

İlk tercigim turknet fakat bu yavaslatma can sıkar varaa ole bisi. 2. Tercihim.netspeed tahut uok zaten eger memnun kalmassam.superonline dusunuyorum cunku kullandim bi sikinti yasamadim.hic. tek sorun akk netspeed yercih etmemde vdsl 24 mbit vermesi ve akk olmamasi tavsiyelerinizi bekliyorum alt yapi geldi kararsi kaldim.simdide..

Conquero sen ney kullaniyorsun. Ve memnunmusun

Hocam ceo nun verdiği mail adresini verebilir misin ben de 2 yıldır bekliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pm.ile gonderdim.hocam.umarim baglanir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mert478

Pm.ile gonderdim.hocam.umarim baglanir.
    Hocam ceo nun verdiği mail adresini banada verebilir misin ben de yaklaşık 1 yıldır bekliyorum.
  • bu arada ceo türkçe biliyormu :D
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.