Şimdi Ara

Yeni bilgisayar topladım açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün yeni bir sistem topladım lakin bilgisayar açılmıyor. Power tuşuna bastığımda fanlar çalışıyor güç ledleri yanıyor fakat görüntü gelmiyor.

Anakart: Msi z170a m7 gaming
    Ekran kartı: Gtx 970
    İşlemci: İ7 7700k
    Ram: Corsair vengeanca 2x8 gb ddr4 3000mhz
    Güç kaynağı: Ocz 600w 80+
    İşlemci Soğutucu: Corsair h115i
    Kasa: Be quiet! Slient base 800 Windows Red

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guazy -- 14 Nisan 2017; 21:13:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• onboard ekran kartından görüntü almayı denediniz mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onboard destegi yok. Neyseki sorunumu uzun uraslar ve arastirmalar sonrasinda cozdum. Sorun her ne kadar basit olsada bilmeyene eziyet.

Sorunumu anakartin biosunu son surumune USB flashback yontemiyle yukleyerek cozdum. Bios surumu i7 7700k islemciye gore eski oldugundan guncelleme yapmak gerekiyormus.

USB FLASHBACK yontemini bu video daki gibi yaptim.
    https://www.youtube.com/watch?v=vjp1S2OiU8g

indirmis oldugum en son bios dosyasini bicimlendirdigim usb bellek e attim ve adini ve uzantisini MSI.ROM olarak degistirdim.
    Daha sonra arka paneldeki usb flashback portuna taktim ve sistem kapaliyken anakart uzerindeki usb flash back dugmesine bir kac saniye basili tuttum ve yukleme basladi. yukleme yaklasik 1-5 dk arasi suruyor bittikten sonra otomatik restart atti ve pc acildi. simdi format atacagim yeni sistemime

Sonradan bu tur sorunlari yasayan arkadaslara umarim faydali olur. Yurt disinda yasadigim icin TR karakterler yok malum kusura baklayin;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guazy -- 14 Nisan 2017; 23:46:41 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.