Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (323. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şimdiden yapın, zaten seneye askere gideceksiniz. Normal askerlik gibi şu tarihe kadar şu celbe tabii durumunuz yok. Başvurunuzu yapıp 1 temmuzdan önce parayı yatırmanız lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar merhaba
    ben su anda ogrenci tecilliyim.daha once yoklama/muayene yaptirmadim.
    bedelliye basvurmak icin e devlete girdim.

-erteleme iptali
    -yoklama basvurusu

hangi secenegi secmem gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

Ceza, kaçak geçirdiğiniz gün üzerinden hesaplanır. Ne zaman askerlik için şubeye başvurursanız o zaman hesap edilir. ASAL'ın sistemde bunun çetelesi tutuluyor, edevletten anca vergi dairesine borç olarak çıkartılınca görebilirsiniz. Ki borç çıkarma işlemi de yoklama kaçağı tebligatı size tebliğ edildikten sonra vergi dairesine yansıyacak.

Şuan askerlikte kışlaya çıkmayan yol yok. En iyi ihtimal mevcut bedelliden faydalanmanız için geçici bir muafiyet verilebilir o kadar. Çünkü ne 2018de çıkarılan özel bedelli askerlikte ne de 2019da askerlik yasasına eklenen bedelli seçeneğinde kışlasız yol var. Kışlada fazladan 50-100 bin asker fazladan kamuflaj, fazladan bot fazladan yemek kısacası fazladan ihale demektir. Bu da mevcut konjöktürün çok sevdiği bir olay. Bundan dolayı kışlasız bir yol olacağını sanmıyorum.

peki bu cezanın günlük fiyatı nedir biliyor musunuz?

ilk çıkan bedelli (7 yıl önce falan) tam bedelliydi sadece para ödeyip geçtiler sanırım 15bindi galiba, ondan sonra bir daha çıktı 30du sanırım, tekrar bu kışlasız tam bedelli gelebilir bu yüzden hiç 1 ay falan uğraşasım yok gelsin şuanki bedelli 30-40 mıydı 50-60 olsun önemli değil

bir de yakalama gibi bir durum varmı biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: tucsonFL

16'sını 17'sine bağlayan gece 00.00'da anket açılacakmış. O anket doldurulduktan sonra konumunuza göre hastane seçip gidip covid testi olacaksınız. Testin negatif veya pozitif çıkma durumuna göre sevk belgesi alacaksınız e devlet üzerinden.

pozitif olduğunda ne oluyor

• makavel1 kullanıcısına yanıt

Günlüğü 5-10 TL mi neydi tam bilmiyorum.

Bende bakaya kalmıştım ama yakalanmadım, hatta 1 Kasım 2015 seçimlerinde bakaya olduğumdan haberim yoktu oy kullandım kimse birşey demedi.

Genelde yazılanlar polis çevirmesinde tutanak tutuluyor veya otelde kalırsanız gbtye düştüğü için polis gelip tutanak imzalatıyor. Tutanak da 15 gün içinde askerlik şubesine başvurunuz diye geçiyor ama uyan yok. Eskisi gibi de değil, aylarca kaçak gezenler var. Ama polisin birine denk gelir de sizi şubeye götürürse ceza 2ye katlanıyor.

Eski bedelli yasaları özel olarak çıkarılmıştı. O bedellilerde bakaya ve yoklama kaçağı cezaları siliniyordu. Sadece bedelli ücreti yatırılıp yırtıyordunuz. Askerlik yasasında bedelli varken ekstradan başka bir bedelli(farklı şartları, ücreti olan) gelir mi emin değilim.

• quote:

Şimdiden yapın, zaten seneye askere gideceksiniz. Normal askerlik gibi şu tarihe kadar şu celbe tabii durumunuz yok. Başvurunuzu yapıp 1 temmuzdan önce parayı yatırmanız lazım.

Merhaba, ben de aynı durumdayım ama 1 temmuzdan önce parayı yatırmanız kısmı sanırım yanlış çünkü, Ödeyeceğin miktar başvuru tarihinde geçerli olan miktardır. Sen 26.05.2021 tarihinde başvuru yaptıysan bu günün fiyatını ödersin ama hazirandan sonra başvuru yaparsan zamlı ücretten ödeme yaparsın diye biliyorum.

• furerg kullanıcısına yanıt

hocam merhaba

sanirim siz yakin zamanda işlem yaptiniz size bir sorabilir miyim: ben tecilliyim basvuru yapmak icin e devlete girdim.

asal yoklama ve erteleme iptali diye iki secenek arasindayim.

ne yapmam gerekiyor asal yoklama mi yapmam gerekiyor?yoklama yapinca tecil kendiliginden otomatik olarak mi bozuluyor?

• red alert2 R kullanıcısına yanıt

Hocam benim de tecilim 26.06.2021'de bitiyor ben dün yani 25.05.2021 tarihinde yoklama başvurusu yaptım şu an sağlık ocağına sevk verdi sanırım muayeneden sonra işlemler devam edecek.

Ama askerlik durum belgesi sorgulama dediğim de hala 26.06.2021 tarihine kadar tecilli gözüküyorum.

hocam oncelikle hayirli olsun

hocam ben de simdi yoklama islemini yapmaya calistim da islemin sonuna gelince

"sistemde yasanan teknik bir ariza nedeni ile isleminiz tamamlanamadi" diye hata aliyorum şaka gibi.

hocam para odeme olayini ogrendiniz mi biz simdi basvurup odemeyi temmuzda yaparsak zamli mi oduyoruz yoksa zamsiz mi bu konuda net bir bilgi alabildiniz mi acaba?

Teşekkür ederim hocam,

"sistemde yasanan teknik bir ariza nedeni ile isleminiz tamamlanamadi" bu hatayı ben de aldım hocam sayfayı yenileyince düzeldi. Para ödeme konusunu öğrendim Askerlik Şubesi sonunda açtı telefonumu,

30 hazirandan önce ödersek şu an ki fiyat ne ise onu ödeyecez ama 30 hazirandan sonra ödersek zammlı fiyat ödenilecek diye bilgi aldım.

anladim hocam parayi odememiz lazim o zaman haziran sonuna kadar.

hocam yanlis hatirlamiyorsam 9. adimda dunden beri hep hata aliyorum.

siz hatayi alinca direkt sayfayi yenilediniz ve duzeldi mi?

edit:hocam denedim simdi yenilemeyi vallaha 5 kere falan denedim ama degismiyor ya.

bu islem subeden yapilabiliyor mu bilginiz var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red alert2 -- 27 Mayıs 2021; 14:9:53 >
  • Merhabalar arkadaşlar, iki sorum olacaktı.

1) Bedelli Askerlik başvurusunu 8 Nisan 2021 tarihinde E-devlet üzerinden yaptım. Aile hekimine muayene oldum, sisteme de işlendi. Yani şu an E-devlet üzerinde "Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri" sayfasında başvurum hâlâ sistemde aktif gözüküyor, ödeme beklendiği yazıyor ve herhangi bir problem gözükmüyor. Ancak geçen gün Milli Savunma Bakanlığı'ndan şöyle bir SMS geldi: "Sayın ... Nisan ayı içerisinde ertelemeniz sonlanmıştır. Ağustos 2021 sınıflandırma döneminde sevke tabisiniz." Böyle bir mesaj neden gelmiş olabilir? Endişe etmemi gerektirecek bir durum söz konusu mu? Birkaç arkadaşa sordum, onlara da gelmiş "sistem otomatik gönderiyor, ödemeyi yapınca bir problem olmaz" dediler. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

2) 8 Haziran 2021 tarihine kadar 39 bin küsur lirayı ödemem gerekiyor. Bu parayı Vakıfbank şubesinde ödeyeceğim. Bu noktada şunu sormak istiyorum: Başka bir banka hesabındaki parayı Vakıfbank şubesinde veznede direkt bedelli askerlik için aktarabilirim değil mi? Yani parayı nakit getirmem gerektiğini söylemezler, değil mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Hocam zaten şubeden yapılması daha hızlı.

Ben yoğun olarak çalışıyorum ve mesai saatlerinde şubeye gitmem maalesef imkansız o yüzden E-devlet üzerinden yapıyorum.

Benim merak ettiğim bir konuda tüm işlemleri tamamladıktan sonra bedelli çıkmama ve paramızı geri aide etme olanakları var mı?

• porzgoretbey kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam,

1. sorununuzun cevabını bilmiyorum ben de yarın muayene olacağım, o aşamadayım muayeneden sonrası nasıl ilerliyor bilmiyorum.
    2. sorunuzun cevabı ise bankaya parayı nakit götürmeniz gerekiyor, havale yada eft kabul etmiyorlar ben bizzat sordum.
    3. Benim merak ettiğim bir konuda tüm işlemleri tamamladıktan sonra bedelli çıkmama ve paramızı geri iade etme olanakları var mı?

hocam o konu bildigim kadariyla su sekilde

eger cok fazla basvuru olursa yani kontenjandan fazla basvuru olursa kurada bedelli cikmama ihtimali varmış.

bu durumda da paranızı geri ödüyorlar.

ama denilene gore bedelli kalici hale getirilip fiyati yukseltildiginden bu yana kontenjandan fazla basvuru olmuyormuş.

ama dedigim gibi ben de sagda solda okuduklarimi soyluyorum sahsen kesin bir bilgim yok yanlis bilgi vermis olmuyum.

• Merhabalar, şu an yüksek lisans öğrencisiyim ve tecil tarihi 2/1/2023. 2 sene sonunda dersleri geçemediğim için okulla ilişiğim kesilecek. Şu anda bedelli askerliğe başvurabilir miyim?

• Beyler merhaba. Erteleme iptali başvurusu ile yoklama başvurusu aynı şey mi ? Yoksa erteleme iptali yapmadan yoklama başvurusu yapamıyor muyuz bedelli askerlik için

• quote:

Günlüğü 5-10 TL mi neydi tam bilmiyorum.

Bende bakaya kalmıştım ama yakalanmadım, hatta 1 Kasım 2015 seçimlerinde bakaya olduğumdan haberim yoktu oy kullandım kimse birşey demedi.

Genelde yazılanlar polis çevirmesinde tutanak tutuluyor veya otelde kalırsanız gbtye düştüğü için polis gelip tutanak imzalatıyor. Tutanak da 15 gün içinde askerlik şubesine başvurunuz diye geçiyor ama uyan yok. Eskisi gibi de değil, aylarca kaçak gezenler var. Ama polisin birine denk gelir de sizi şubeye götürürse ceza 2ye katlanıyor.

Eski bedelli yasaları özel olarak çıkarılmıştı. O bedellilerde bakaya ve yoklama kaçağı cezaları siliniyordu. Sadece bedelli ücreti yatırılıp yırtıyordunuz. Askerlik yasasında bedelli varken ekstradan başka bir bedelli(farklı şartları, ücreti olan) gelir mi emin değilim.

inş öyle ilk çıkan bedelli gibi bir şey çıkar ya

aylarca kaçak gezen demişsiniz şimdi yıllarca diyebilirsiniz ben 2 yıldır kaçağım polislerde şaşırıyor bazen

hocam sorun cozuldu demin hata vermedi islemi tamamladim

kısmetse yarin muayeneyi halledecegim 

• togy460 T kullanıcısına yanıt

hocam merhaba ben de ayni durumdaydim 2 gun evvel

yoklama basvurusu yapicaksin eger daha evvel hic yoklama yapilmadiysan

yoklama basvurusunda zaten askerlik tecilin de bozuluyor.

yoklama,muayene,bedelli tercihi,para odemesi seklinde sanirim sira

ben yarin muayeneye gideceyim bir aksilik cikmazsa

kolay gelsin size de

• 
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.