Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.332
Cevap
73
Favori
71.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "Tüm lensleri yanımda taşımak ve ihtiyaç oldukça değiştirmek de sanıldığı kadar kolay değil"

Teşkkürler evet bu çok önemli.

Sırf bu yüzden RX100 ve 50mm 1.8 Takılı Eos M kullanmıştım bir dönem.
    Çok hafif değildi ama en azından lens tak çıkar derdi olmuyordu

İsteklerimiz benzer. Ben de şu aralar Samsung NX Mini + 17mm 1.8 (45mm ye denk) kullanmaya başladım. O da pratik bir alternatif, tavsiye edebilirim. Veya Sony A5100 + Sigma 30 f/1.4 gibi bir set ile gezebilirsiniz biraz daha kalite isterseniz.

"Leica"dan kastınız hangi modeli anlamadım?

"İlk 10.000 fotoğrafınız acemilik fotoğraflarınızdır" sözü de çok önemli. Hangi kursa gitmeliyim diye soranlara cevap olarak geçmişti, dediğiniz gibi ekipman için de düşünülmeli.
    Zaten ilk 10.000 fotoğrafınız çok güzel olmayacak. Sizi ekonomik olarak ve taşıma ağırlığı olarak rahatsız edecek makina almayın. Telefonla çekin, Sony P100 gibi makinalarla çekin önce. Sonra alırsnız "asıl" makinanızı. Paranız varsa RX100 ile RX100m3 ile başlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 8 Eylül 2018; 16:1:32 >

• Nikon D5100 18-55 Vr lensle yeni başlayan birine uygun olabilir mi? 2. El.
  • TheContact kullanıcısına yanıt
    İlk sayfadaki ilk mesajı bir okuyun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    Leica D-Lux idi dediğim makine.

• TheContact kullanıcısına yanıt
    Bütçenize uygun cihazları not alıp, Sonra bunları karşılaştırmak gerek, Yeni başlayan biri iiçn yeterli bir makina kesinlikle bence ama bir süre sonra sıkılırım bunu taşımaktan diye düşünebilirsiniz çok insan böyle çünkü buna görede düşünmek lazım, Böyle olabilir derseniz daha küçük yapıdaki aynasız makinalara bakmanızı öneririm.
  • deimos kullanıcısına yanıt
    Panasonic LX100 ile aynı özslliklerde olanı yani anladım

teşekkürler cevabınız için
    aynasız DSLR olmaz mı sanıyorsunuz ayna performansı ve kaliteyi bozuyor en sonunda tarih olacaktı zaten...
  • Merhaba herkese. Fotoğrafçılığa adım atmayı düşünüyorum, canon nikon gibi markaların aynalı modellerine bakıyordum bu konuyu görene kadar. Sonra aynasız almaya karar verdim ancak yine de çok düşük bir bütçeyle başlamayı düşünüyorum. Bu doğrultuda samsung nx-1000 nasıldır? 20-50 mm lensi ile birlikte gayet uygun fiyatlara bulunuyor.

• justimefor J kullanıcısına yanıt
    Fiyatına göre iyidir.

Nx3000 kullandım bir süre memnundum.

Ama bulabilirseniz fuji X10, XF1 filan daha pratik olabilir.

Konuda belirtilen sebeplerden dolayı.

• Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim. Sensor boyutlari biraz daha kucuk sanirim samsunga gore. Pek bi bilgim yok bu konuda ama bokeh efekti icin sensor boyutu onemliydi sanirim(kit lensi ile bokeh efekti ne kadar mumkun olur bilmiyorum ama), bokeh efekti hosuma gidiyor o tarz alan derinligi olan fotograflar cekmek istiyorum.

• justimefor J kullanıcısına yanıt
    ilk sayfada bokeh ile ilgiki açıklama var 👍

• merhaba.kompak bir makine almak istiyorum.ilk sayfada tavsiyede bulunduklarınız eski modeller mi?Özellikle fuji olursa iyi olur.Çünkü eğitimlerimi ve workshopları hep fuji makinelerle yaptım.1 yıl kadar x-t2 kullandım.O yüzden fuji kompak bir makine tavsiye verebilirmisiniz?sürekli yanımda taşımak istiyorum ve resim kalitesinden çokta ödün vermeden güzel bir makine almak istiyorum.teşekkür ederim.
  • sarpcore kullanıcısına yanıt
    Rica ederim,
    Sıfır olarak Şuan yok
    XF10 Gelecekmiş o çıkınca alabilirsiniz.

İkinci el olarak
    XF1
    X10
    X20
    X30
    X100
    X100S
    X100T
    X70

Bunları öneririm.
    Bütçeniz nedir.
    Bunları biri 500 lira biri 2500 lira
    Bin ikibin diye düsünüyordum. Yeni cıkacak olanın fiyatı ne kadar olur acaba?

Çıkmıs zaten

https://www.fujifilmshop.com/katalog/urun/xf10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpcore -- 20 Eylül 2018; 14:43:35 >
  • sarpcore kullanıcısına yanıt
    Ben size İkinci El Fuji X30 öneriririm
    Veya X100T
    Veya X70

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 20 Eylül 2018; 15:40:20 >
  • Benim kafa yine karışık A7 M2 fiyatı yüzünden vazgeçtim, D7200 vb dslr makinalardan'da büyük oranda fiyatları sebebi ile vazgeçtim bu seferde M43 sistemlere taktım kafayı
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Amacınız ne ona göre bir makina önerebilirim belki.

• Zoom yapan, çok küçük cep makinası uygun fiyata:
    Forumdan alacaklara az daha indirim yapabilirim.
    Fiyat gayet uygun forum içinden biri alırsa sevinirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-ixus-500-hs-plus-4gb-kart-kucucuk-ama-12x-zoom-ucretsiz-kargo-605090643/detay/

Bunlar da diğer ürünler.

Joby tripod'u herkese tavsiye ederim.

https://www.sahibinden.com/arama?address_country=1&sorting=price_asc&language=tr&price_min=30&userId=as_eaZ3I4C7Q3EXweFdMJ2w&query_text_mf=30

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 2 Ekim 2018; 2:23:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Amacınız ne ona göre bir makina önerebilirim belki.
    Lens takviyesi yapacağım hocam, Makina işine girersem şuan fazla masraf çıkacak gereksiz yere.
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.