Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.332
Cevap
73
Favori
71.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben wifi yerine otg kart okuyucu kullanıyorum.

o işinizi görebilir mi bir araştırın.

ikinci elde biri 800 biri 2300 aynı fotoğrafı çekiyorlar neredeyse.

m4 pahalı cidden.

ve bu makinaları övüyorum ama eksisi de var.

elizden betona düşerse orası burası yamulur, kargoda zarar görebilir hassas cihazlar. O yüzden phalı modellerini alırken düşünmekte yarar var. M5 filan alınmaz bence bu yüzden. X100T gibi makinalar daha sağlam. Evladiyelik 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba çektiğim fotolarda resimde gösterdiğim gibi

bazı bölgeler aşırı beyaz çıkıyor ve foto kötü duruyor. acaba ben mi hata yapıyorum yoksa makineden kaynaklı bir durum mu.

arka taraftaki otlara bakın çok aşırı parlak. normal durmuyor sanki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cafzafer2

merhaba çektiğim fotolarda resimde gösterdiğim gibi

bazı bölgeler aşırı beyaz çıkıyor ve foto kötü duruyor. acaba ben mi hata yapıyorum yoksa makineden kaynaklı bir durum mu.

arka taraftaki otlara bakın çok aşırı parlak. normal durmuyor sanki ?
    Hangi fotoğrafdan bahsediyorsunuz ?

• Arkadaşlar yeni denk geldim araştırırken. Eleman RX100 3 kullanıyormuş profesyonel fotoğraf çekmek istediği zaman. Ama Huawei P20 ile kıyaslama yapmış (ki bunun pro'su da var) ve sonuç sitede. Sanırım RX100 almaktan vazgeçeceğim. P20 Pro İNANILMAZ fotoğraf çekebiliyor düşük ışıkta bile.

Edit: Link:
    https://klgadgetguy.com/2018/05/01/the-huawei-p20-can-almost-replace-my-sony-rx100-iii/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Flareon -- 7 Mayıs 2018; 21:10:20 >
  • Dr.Flareon kullanıcısına yanıt
    hocam pro sunun fiyatı 5000 lira diyor . ayrıca telefonun kullanımı sürekli olduğu için ömrü de ona göre oluyor. ben hiç bir telefonu 3 seneden fazla kullanamadım. 2. el fiyatlarda çok olumlu olmuyor telefonlarda zaman geçtikçe. onun dışında başka aramalarda yaptım ama henüz sadece bu arkadaş karşılaştırma yapmış. neye göre hangi şartlarda çekim yaptığını bilemeyiz ama rx100 ile çekilmiş harika fotoğraflar gördük. çekilen fotoğraflar gerçekten kötü görünüyor açıkcası. ben de önümüzdeki ay almayı düşünüyorum rx100 bakalım
  • Darion kullanıcısına yanıt
    Bence 1-2 aya fiyatı düşer. Dediklerin doğru ama telefon her an cepte olan bir şey.. Bilemedim tabi EVF falan da var RX100 de.
    bu fotograflar dogruysa mukemmel bır telefon ıcın bosuna makına tasımaya gerek yok
    +1

O telefon gayet iyi çekiyor. Ama fiyatı az değil.

Bir de döner ekran, zoom, vizör filan da düşününce ayrı şeyler aslında.

Ama yine de çok iyi. Yeni telefonlar sürekli iyileşiyor.

Son model telefon + TZ100 gibi bi set daha mantıklı olmaya başlayacak artık.
  • Hayırlı olsun :) Sony RX100 IV alarak aranıza katıldım.

Her ne kadar P20 Pro mükemmel arka kameralara sahip olsa da, ön kamerası hala iyi değil.

Telefon için biraz daha para biriktirip birkaç sene sonra değiştirmeyi düşünüyorum.

Bu arada Panasonic'te de çok güzel modeller var Leica sensörlü ama Türkiye'de olmadığı için üzdü beni Panasonic.

sifir mi aldiniz hocam ne kadara aldiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    3 bine aldım sıfır aldım evet 😄

hayırlı olsun. ben de alma arifesindeyim iki hafta içinde almayı düşünüyorum. m3 ile m4 arasında 500 lira kadar fark var hemen hemen sanırım. slow motion olayı için almışken m4 mü alsam diyorum sürekli ama. siz nereden aldınız hocam paylaşma şansınız var mı?
  • Müstakbel bir sanat tarihi öğrencisi olarak iç ve dış mekan çekimleri için bir makinaya ihtiyacım var. Çocukluktan beri aynalı makinaları seviyor ve istiyorum ama bütçem yetmiyor maalesef. 1000-1500 bandında bir makina önerir misiniz

Edit: zenfone 5 ve gm8+ sahibiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coroic -- 10 Mayıs 2018; 21:3:18 >
    PM olarak atayım aldığım yeri :)

Bu arada, Slow Motion olayını bugün 500 fps te kullandım. EF SA NE. Çok hoşuma gitti. 1000 fps te kalite düşüyor o yüzden 500 bence ideal.

Genel olarak kamerayı beğendim. İçimde kalan tek ukte, Canon GX7 Mark 2 ile kıyasla nasıl olduğu.

Gerçi vizör kullanıyorum orası ayrı :) Canon'da yok vizör.
  • Coroic kullanıcısına yanıt
    Eos M bakabilirsiniz.
    Canonda slow motion da yok maalesef.
    O yüzden bence doğru seçim güle güle kullanın.
    Sony daha iyi bir seçim olmuş, Güle güle kullanın.
  • Küçük cebe sığması şart değil diyenler kaçırmasın.

Fiyat performans olarak en iyi makinelerden.
    İlk sayfada örnekleri var.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-fujifilm-x100-565819107/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 16 Mayıs 2018; 10:4:7 >
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    hocam BOKEH çekim yapmak için samsung nx300 uygun mudur? ya da başka ne makine önerirsiniz?

aradığım özellikler küçük olacak, ekran dönecek selfie için,wifi olacak
  • RoIF kullanıcısına yanıt
    Uygun ama lens de önemli.
    Kit lensle bokeh pek olmaz.
    Bende var şuan nx300 ve helios lensle kullanıyorum gayet iyi bokeh oluyor.
    (Satılık bu arada ilgilenirseniz özelden mesaj atabilirsiniz)
    Ama o lensle de selfi filan çekilmiyor çünkü 58mm.

İlk sayfada bokeh diye aratabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.