Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.332
Cevap
73
Favori
71.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: multimatom

ben de çok denemek istiyorum ama benim de durumum yok şuan

Bir de bunun ekranı eğilmiyor.

Ondan mesafeliyim zaten biraz

Makine olmasa kesin alırdım aslında çünkü daha sonra bulunma şansı çok düşük.

Ekranı eğilmiyor derken hiçmi oynamıyor ?

Birde Panasonic Tz200 modeli çıktı 24-360 mm odak aralığı var f3.3-6.4 diyafram değeri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seker1adam -- 29 Mart 2018; 12:57:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1- Ekranı eğilmiyor derken hiçmi oynamıyor ?

Maalesef, hiç.
    Vizör var oradan bak demişler resmen
    Ama ben vizör yerine eğilen ekranı tercih ediyorum.

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

2- Birde Panasonic Tz200 modeli çıktı 24-360 mm odak aralığı var f3.3-6.4 diyafram değeri var.

T200 ü pek tutmadım. Çünkü F3.3 den başlıyor.
    Günlük, sosyal kullanımda TZ100 ün F2.8i daha kullanışlı olur.
    Çünkü genelde zoomdan çok düşük ışık lazım olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 29 Mart 2018; 15:57:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

1- Ekranı eğilmiyor derken hiçmi oynamıyor ?

Maalesef, hiç.
    Vizör var oradan bak demişler resmen
    Ama ben vizör yerine eğilen ekranı tercih ediyorum.

2- Birde Panasonic Tz200 modeli çıktı 24-360 mm odak aralığı var f3.3-6.4 diyafram değeri var.

T200 ü pek tutmadım. Çünkü F3.3 den başlıyor.
    Günlük, sosyal kullanımda TZ100 ün F2.8i daha kullanışlı olur.
    Çünkü genelde zoomdan çok düşük ışık lazım olur bence.

Panasonic tz100 ün de iso başarımı zayıf gibi

Burdaki karşılaştırmada samsung nx mini + fujifilm x20 + panasonic tz100 + sony rx100 m3 cihazların iso 1600 performansı var.

En iyisi nx mini gibi duruyor

https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=samsung_nxmini&attr13_1=fujifilm_x20&attr13_2=panasonic_dmczs100&attr13_3=sony_dscrx100m3&attr15_0=jpeg&attr15_1=jpeg&attr15_2=jpeg&attr15_3=jpeg&attr16_0=1600&attr16_1=1600&attr16_2=1600&attr16_3=1600&attr171_2=1&normalization=compare&widget=169&x=0.12463358785259554&y=-1.0635757889192654

• Kardeşim de RX100 kullansın diye S95'i satıyorum.

Fotoğraf kalitesi, fiyat ve taşınabilirlik olarak
    en iyi makinalardan biri.
    Maalese full HD video çekemiyor, ama fotoğraf için gayet güzel.

Son model akıllı telefon kullanmayan, fotoğraf meraklılarına tavsiye ederim.
    https://forum.donanimhaber.com/canon-s95-fotograf-makinesi-1-1-7-ccd-sensor-28mm-f2-0--132212658#132212658

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 6 Nisan 2018; 10:54:16 >
  • Merhabalar,konunun ilk mesajlarını okudum, aklıma canon eos m yattı, sahibinden de uygun fiyatlara bulunabiliyor 700-800 tl gibi,halen önerir misiniz,yoksa aynı fiyatlarda başka bir alternatif var mı ?
    Kullanım amacımı ise şöyle anlatayım ;
    Cep telefonumla fotoğraf çekerken şarjım hızla tükeniyor,gece çekimleri de hiç başarılı değil,genelde dağ bayır günü birlik gezerken fotoğraf çekme ihtiyacı duyuyorum,o sebeple günü kurtaracak bir makine arayışındayım :)
  • nx mini araştır ..hele 17mm lens bulursan kaçırma
  • AngelDust! kullanıcısına yanıt
    Öneririrm. Ama 22mm lensli olanı öneririrm. Veya sony rx 100 veya fuji x100
  • Dostlar şu aralar alınabilecek en uygun fiyatlı (ikinci el de olur) flipscreen 1080p 60fps vlog kameraları hangileridir? Basit kısa mesafeden kapalı alanda çekimler için kullanılacak 2-3 mt gibi. Lens vs. ne gerekir ?Ortalama maliyeti kestiremediğim için buraya sorayım dedim.

• multimatom kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun zahmet edip araştırmışsınız. G7x i biliyorum ama çok pahalı cihaz. Bu attıklarınızdan sanırım en uygun fiyatlı bulabileceğim a5000 gibi görünüyor. Aklımda olsun. Bunların çekim formatlarında 1080p 30 fps yazıyor.60 fps olanlarda fiyat bayağı bir artıyor anladığım kadarı ile. Lakin benim kullanım alanımı düşünürsek (antrenman çekimleri) sanırım 30 fps de gayet işimi görür. Tam olarak 60 fps ile 30 fps olayı hangi noktada önemli hale geliyor?
  • GeCCe kullanıcısına yanıt
    Bunlar düşük ışıkta kaliteli vidso alabileceğiniz cihazlar. O güz)n pahalı. Ucuza kapamak isterseniz 400 liraljk aksiyon kamerası alabilirsiniz.

60 fps açık havada hızlı spor çekerken işe yarar. Daha akışkan olur video.

Ama siz kapalı alanda çok pahalı olmayan makina ile çekecekssniz 30 fps çekmelisiniz zaten.

Ucuz çok makina var ama hem düşük ışıkta çekim hem ekranı dönen pek yok maalesef.

Uygun fiyatlı nx1000 sony nex 5 filan da var ekranı dönen.
    Tamamdır ben bütçemi ayarlayınca bu önerdiğiniz modellerden birini değerlendiricem. Aksiyon kameram vardı sattım, beğenmedim onun görüntü kalitesi çok vasattı. Açık havada güneşte iyi çekim yapıyorlar ama düşük ışık çekimleri için aksiyon kameralar iyi değil bence. Benim istediğim netliği ve canlılığı da sağlamıyor aksiyon kamera. Fps işini açıklığa kavuşturduğumuz iyi oldu

Son bir şey sorayım. Lens olarak işimi ne görür benim çekim için? İkinci el alacağım için yanında alacağım lense dikkat edeyim bidaha lens almayalım sonra..

Evet maalesef.
    Ama düşük ışıkta çekim ve düşük bütçe beraber olmuyor maalesef.
    Buna en uygun kamera 800 lira civarına ikinci el RX100 ama onun da ekranı dönmüyor.
    ekranı dönen Rx100m3 de 1600 lira civarı.

uygun fiyatla lens seçeneğiniz de yok maalesef.
    eğer A5000 gibi bir makina alırsanız kit lensle kullanmanız lazım.
    24mm 1.8 gibi bi lens almak lazım ama 3, 5 bin lira maalesef onlar.

Uygun fiyat için en iyisi nispeten yeni bir cep telefonun Galaxy S4, S5 filan ve iyi ışıklandırma.
    Yani akşam yüzünüz pencereye bakacak şekilde pencere kenarında çekim yaparsanız gayet iyi sonuç alırsınız. Hem de pahalı bir kamera alıp almamaya karar verirsiniz.
    Öce telefonla çekin, zaten deneme yanılma ile ihtiyaçlarınız netleşir.

Ucuz fiyatlı model olarak olympus PL3 gibi makinalara da bakabilirsiniz.
    bir de 750 liraya ekranın dönen iyi seçenek bu varhttps://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-cok-az-kullanilmis-canon-g1x-kamera-456802928/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 12 Nisan 2018; 12:3:29 >

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Telefon iphone 6+ var elimde şu an, onun kamerası da gayet iyi ama dediğiniz gibi olmadı bi 7 plus ya da 8 plus alıp kamera işini öyle de çözebilirim.
    Rica ederim iphone 6 video için gayet yeterli.
    Yeterli ışıkta birçok kameradan iyi çeker.

Sizin ihtiyacınız olan şey yeterli ışık, yani şunlar

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 12 Nisan 2018; 15:29:50 >

• Hocam merhaba iyi akşamlar. Compact makinem (Nikon Coolpix LC310) bozulduğu için yeni kamera alacağım. Kamera seçme konusunda pek bilgili değilim. 1500-2000 TL arası (sıfır kamera için) bir bütçem var. Yeni öğreniyorum diyebilirim. Gelecek sene fotoğrafçılık adı altında üniversite de derste alacağım bunun için almışken iyi bir ürün almak istiyorum.
    Sizce ikinci el mi sıfır mı almalıyım?
    Sıfır olarak sizce bu ürün nasıl?https://www.ugurfoto.com/urun/olympus-pen-e-pl5---14-42mm---40-150mm-double-zoom-kit-aynasiz-dijital-fotograf-makinesi_2780.aspx?CatId=263
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Saygı ve teşekkürlerimle.

• Olympus pen ep5 - om d e m5 yahut samsung nx mini, sony nex 5n için görüşleriniz nelerdir peki ?

O kadar kararsız kaldım ki şu an, 22mm lens ile eos m bulabilmek biraz zor,hem hesaplı olsun hem donanımı iyi olsun derken işin içinden çıkamıyorum, olympus'un 5 eksenli IS özelliği mesela çok cezbediyor beni.
  • AngelDust! kullanıcısına yanıt
    Onlar da güzel ama benim "mont cebine sığma" kriterime uymuyor öncelikle. Ve de kit lensli makinaöar düşük ışıkta cep telefonlarına yakın çekiyor

RX100 ve X100 varken onları düşünmem bu yüzden
  • kadocan1 kullanıcısına yanıt
    merhaba İlk sayfada sorularınızın cevabı var.

İkinci el X30, 100d, Eos M tavsiye ederim.

Verdiğiniz linkteki zoom lens günlük kullanım için çok kullanışlı olmaz bence
    Tripodum var hocam çekimleri onla yapıyorum zaten ama diğer zamazingoları salona kurmak biraz problem olabilir :) Çok teşekkür ederim mesajlarınız için.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.