Şimdi Ara

Yeni Başlayana Tavsiye Verir misiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba 4-5 yildir küçük ccden büyüğe her türlü motosiklet kullanıyordum durum gereği araba kullanmaya yeni başladım ,sorunlarım
    1)Debriyaja topuk havada basınca bir süre sonra bacagimda titreme oluşuyor heyecan veya stres yapmıyorum ,topuk yerde basınca sıkıntı yok kavrama noktası yukarda olan araçlara sıkıntı oluyor,en iyisi topuk havada basmak sanırım ama bacagimdaki titreme oluşuyor 30 dk sonra
    2)Komik gelebilir vites değişirken araba şerit içinde cok hafiften geziyor motosiklet ufak ve seritin bir bölgesinde olduğundan tecrübeyle hakim oldum ama arabada bunun sebebini çözemedim
    3)Ehliyeti birkaç ay önce aldım kontrolsüz kavşaklarda hoca kendisi sağda oturduğu için gelmeyen olduğunu direk gorebiliyordu ben ısrarla durup bakıp geciyordum hoca da neden durdun diye ısrarla serzenişte bulunuyordu ,kuralları biliyorum sol şeritten kavşağa giriyoruz hoca illa kavşağa sağdan girmemi söylüyor ben zaten soldan geldiğimiz için soldan gidebileceğini ve oradan da çıkabileceğimi söylüyorum ,hocanın dediği saçma geliyor o kadar süre motosiklet kullandım kurallar aynı değil mi değişen birşey mi var
    4)Bir köşede durup geri ve sağa gelmem gerekiyor atıyorum ,tam kestiremiyorum l ve dik parkta sıkıntı yok ama bunun hakimiyetini nasıl geliştirebilirim,teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fast_rider -- 17 Ocak 2018; 15:9:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1- debrja basarken topuk yerde olsun. oturma pozsyonunu iyi ayarla.

2- vitese bakrken atıyorsan, direkyon kontrolün kısmen kayboluyor olabilir. vitese bkmadan atmaya çalış.

3-hocanın dediği teori , hangi şerit hızına göre müsaitse ordan devam et.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.