Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.972
Cevap
62
Favori
605.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha kısa sürecektir tabi (: yalnız 1haftalık toplantım olacak araç yatacak tabi, 3 haftayı bulur heralde depoyu bitirmem.

@Aydinozz, yollar daha iyi 5 seneye göre (: izmit sanayisine kadar boş oluyo yollar. Sanayiden carrefour a kadar kitlenir hep, o yol yakıtı etkiliyor işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

quote:

Orijinalden alıntı: Alicilik

Egzos ucu mesele değil. Kendi 206 aracıma egzoscudan 50tl ye aldım taktırdım. Abi ben burda olduğum sürece garantili dedi . 2 yıl oldu daha tık yok.

Ben aksesuar klavuzundaki difizörü bekliyorum o harika duruyor.

o hangisi acaba resim varmı?

Hocam burdaki difüzör resmini alamadım kusura bakmayın.
    http://apps.komputer.com.tr/toyota/toyota_ebrosur/Auris_Accessories_yeni-2012-TR.pdf

Aracı bugün teslim aldık.

1.4 D-4D Advanced SkyPack M/M beyaz

Araç çok hoşuma gitti. Çalışma ve yürütme işleirni öğrendim sayılır otomatik viteste acemiyim o yüzden yavaş yavaş alışıyorum. 12 yıldır araba kullanırım otomatik kullandığım araba sayısı bir elin parmağını geçmez.

Kilit açma kapama ekran fln tamam da aklımda sorular var bugün aceleden soramadım;

1- Düşük hızda sağa sola duyarlı yanan sis olayı bizim arabalarda var mı ?
    2- Bu navigasyon olayını keisn bilen var mı ? Bayi sistem var yazılım yok diyor
    3- Bu radyo frekanslarını ayarlarken 36 hafıza var ama ben bunlara nasıl müdehale edeceğim çözemedim. Sadece present e alınca 6 tane sabit kalanları değiştirebiliyorum.
    4- Tavan lambasını açmak istesek hareket halinde kapıyı mı açacağız?
    5- Herhangi bir cam açık olduğunda ve araçtan indiğimizde kontağı açmadan camları kapama imkanı yok mu ?
    6- Bazen far veya teyp açılı indiğimde araba ses çıkarıyor ve bunları kapatmıyor bana biraz enteresan geldi. Araba kilitlenmiyor kontağı açıp teybi kapatıp aracı öyle kilitleyebiliyorum.

• quote:

quote:

quote:

Egzos ucu mesele değil. Kendi 206 aracıma egzoscudan 50tl ye aldım taktırdım. Abi ben burda olduğum sürece garantili dedi . 2 yıl oldu daha tık yok.

http://apps.komputer.com.tr/toyota/toyota_ebrosur/Auris_Accessories_yeni-2012-TR.pdf

Araç çok hoşuma gitti. Çalışma ve yürütme işleirni öğrendim sayılır otomatik viteste acemiyim o yüzden yavaş yavaş alışıyorum. 12 yıldır araba kullanırım otomatik kullandığım araba sayısı bir elin parmağını geçmez.

Kilit açma kapama ekran fln tamam da aklımda sorular var bugün aceleden soramadım;

3- Bu radyo frekanslarını ayarlarken 36 hafıza var ama ben bunlara nasıl müdehale edeceğim çözemedim. Sadece present e alınca 6 tane sabit kalanları değiştirebiliyorum.
    5- Herhangi bir cam açık olduğunda ve araçtan indiğimizde kontağı açmadan camları kapama imkanı yok mu ?
    6- Bazen far veya teyp açılı indiğimde araba ses çıkarıyor ve bunları kapatmıyor bana biraz enteresan geldi. Araba kilitlenmiyor kontağı açıp teybi kapatıp aracı öyle kilitleyebiliyorum.

hayırlı olsun aracın , tavan lambası açmak için sürücü ve yolcu tarafında direk ışığın üstüne basılıyor basılan taraf yanıyor ,navigasyon olayı bana söylenen alt yapı var sadece modül eklenecek ve program güncellenecek tabi kesin bilgi gelmemiş,sis farı olayını denemek lazım açıkcası olduğunu sanmıyorum, radyoda sağdaki düğmeyi çevirince istasyon ayarlıyorsun , cam uzaktan kapatılmıyor c4 lerdeki gibi , senin araç anahtarsız olduğu için fazla bilemiyorum tabi mevzuyu kitapcık baya detaylı zaman ayırırsan tüm soruların cevabı var ,

burada bahsettiğin difüzör şumu acaba?

Yeni AURİS 2013

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekkk -- 21 Mart 2013; 1:02:50 >

• Alicilik , hayırlı olsun aracın .
  • quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun. Sağa sola duyarlı dönüşlerde yanan sis olayı bizim arabalarda yok. Yalnız yurt dışında yapılan test sürüşlerinde sisler yerine manevralarda tekerleğin dönüş yönüne göre yanıp sönen ön LED'ler dikkatimi çekti. Navigasyon olayı ileride çözüm bulacaktır. Toyota Türkiye, yapmazlarsa yurtdışından parçaları getirtip çözüm özel müteşebbisler illaki olacaktır. Otomatik kapama cam modülü bu arabada yok. İlave edebilirsin ucuz bir kit ama muhtemelen kablolar kesileceği için araba garanti dışı kalabilir. Teypten değil, farı tam otomatik moda kullanmaya çalış kontağı kapattığın zaman problem olmaz, yoksa açtığın farı kapatmanı istiyor araba.

• üstte resimdeki eksoz çıkışı değişik biraz ? araçta alarm yok heralde , alarm sistemini tatktırsak ikinci bir kumandamı gelecek ?
  • Teşekkür ederim arkadaşlar.

Bluetooth olayı harika numaralarım fln çıktı. Şu radyo frekans olayını da çözersem tadından yenmez. 206daki ses sistemimden sonra sesi tad vermiyor kulağı alıştırmak lazım.

Dün aracı aldıktan sonra 100tl lik yakıt aldım. Çubuk yarımın hemen altında idi. 100km yol yaptım çeyreğe düştü şok oldum halbuki daha 250km gider diyor.

Bir de dikkatimi bişi çekti arka tarafta kapı değilde kasa kısmında davlumbaz hizasından başlayıp orta direğe kadar inen bir folya var . İki tarafa da yapmışlar şerit şeklinde şefaf bir folyo bunu çözemedim. Ön kapı da yok.

Bugün koltuk koruma spreyi alıp akşam yapıp sabaha kadar bekleteceğim bakalım öbür hafta gibi de boya koruma işine girerim.

Navigasyon olayı eğerki parça eklemeli olursa fiyatı 1000tl yi buluyor. Umarım sadece yazılımsaldır. toyota.eu ya üye oldum yazılım paketi indirmeye çalıştım am bir kaç kod istedi onları bulmam lazım.

• Ayrıca bahsettiğim difüzör resimdeki olan. Baya hoş duruyor. Beyaz da kendini daha çok gösterecektir.
  • navigasyon işi 1000 tl çözülürse iyi bence . geçenlerde bu forumda soran arkadaşlar vardı . aldıkları cevap ek parça gerektiği ve maliyetinin 5000 tl civarı olacağıydı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNNİ

navigasyon işi 1000 tl çözülürse iyi bence . geçenlerde bu forumda soran arkadaşlar vardı . aldıkları cevap ek parça gerektiği ve maliyetinin 5000 tl civarı olacağıydı .

5000tl nasıl bir rakam ya. Eğer böyle bir fiyatı toyota bayisi verdiyse ben aracı satarım. Yurt dışından parçayı istesen vergi fln bile 3000fln bulurki bize sadece modül ve yazılım lazım olabilir.

1200tl ye tvli fln çançinçon var onlardan alırım. Hiç olmadı alırım 7" navigasyon klimanın altına koyarım
  • quote:

üstte resimdeki eksoz çıkışı değişik biraz ? araçta alarm yok heralde , alarm sistemini tatktırsak ikinci bir kumandamı gelecek ?

İkinci kumandaya gerek kalmıyor cenmax gibi bazı markalar bunu yapıyor. Ben eski arabamda sadece akıllı anahtarı kullanıyordum alarm için.

• iyi olmuş ikinci kumanda olmaması .
  • quote:

quote:

navigasyon işi 1000 tl çözülürse iyi bence . geçenlerde bu forumda soran arkadaşlar vardı . aldıkları cevap ek parça gerektiği ve maliyetinin 5000 tl civarı olacağıydı .

5000tl nasıl bir rakam ya. Eğer böyle bir fiyatı toyota bayisi verdiyse ben aracı satarım. Yurt dışından parçayı istesen vergi fln bile 3000fln bulurki bize sadece modül ve yazılım lazım olabilir.

1200tl ye tvli fln çançinçon var onlardan alırım. Hiç olmadı alırım 7" navigasyon klimanın altına koyarım

Arabaya bindiğimde aklıma gelip de hiç bakmadım ön camın alt veya üst kenarlarında gps anten alıcıları varsa navigasyon için sadece yazılım yeterli yoksa bu aparatların takılması gerekir.

• quote:

Ayrıca bahsettiğim difüzör resimdeki olan. Baya hoş duruyor. Beyaz da kendini daha çok gösterecektir.

610 tl fiyatı aşıyor beni biraz :)

• quote:

Daha önce dediğim gibi. Yan sanayicilerin ürünleri gelmeye başladı. Bu çeşitler ilerleyen zamanlarda daha da artacaktır. http://www.alibaba.com/product-gs/787075654/2013_NEW_7_Car_DVD_Player.html
  • bu ürünleri kullanınca direksiyondan kontrolleri sağlanabiliyor mu ? ses , kanal vs. . fiyatı 135$ yazıyor , artırmaya girecek heralde .
  • quote:

quote:

Ayrıca bahsettiğim difüzör resimdeki olan. Baya hoş duruyor. Beyaz da kendini daha çok gösterecektir.

610 tl fiyatı aşıyor beni biraz :)

toyota da az değil ha :) . aksesuar fiyatlarına bakınca 2-3 bin daha koparmanın peşinde .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydinozz

quote:

Daha önce dediğim gibi. Yan sanayicilerin ürünleri gelmeye başladı. Bu çeşitler ilerleyen zamanlarda daha da artacaktır. http://www.alibaba.com/product-gs/787075654/2013_NEW_7_Car_DVD_Player.html

Bunları takarken göğüs sökülüyor değil mi? Valla 50 tl'ye de verseler ben göğüs söktürmeye korkarım alamam. Göğüs sökülüp takılınca, sanki heryerinden ses gelecekmiş gibi bir düşüncem var.

• quote:

bu ürünleri kullanınca direksiyondan kontrolleri sağlanabiliyor mu ? ses , kanal vs. . fiyatı 135$ yazıyor , artırmaya girecek heralde .

Bunların fiyatına ilave olarak geri görüş kamerası (bizde var), direksiyon kontrol cihazının switchi için dönüştürücü (60 dolar civarı galiba), bazıları da navigasyon için lisans parası ilave edebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreldoR

quote:

Orijinalden alıntı: Aydinozz

quote:

Bunları takarken göğüs sökülüyor değil mi? Valla 50 tl'ye de verseler ben göğüs söktürmeye korkarım alamam. Göğüs sökülüp takılınca, sanki heryerinden ses gelecekmiş gibi bir düşüncem var.

Göğüs, yan direk plastikleri ve üst panel sökülüyor modüller ve anten kabloları için. İşçiliği iyi yapar kabloları ve aparatları iyi sabitler montajı dikkatli yaparlarsa sorun olmaz. Bunlara güvenmem Toyota'dan orijinal modülleri beklerim dersen, bu saydığım şeyler zaten yine sökülecek yoksa orijinal de olsa takamazlar. Ha mevcut sistem üzerinde gps anteni falan takılıysa (emin değilim ama sanmıyorum) iş sadece yazılım yüklemeye kalır hiç bir şey sökülmez.

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.