Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.973
Cevap
62
Favori
605.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alicilik

Egzos ucu mesele değil. Kendi 206 aracıma egzoscudan 50tl ye aldım taktırdım. Abi ben burda olduğum sürece garantili dedi . 2 yıl oldu daha tık yok.

Ben aksesuar klavuzundaki difizörü bekliyorum o harika duruyor.

o hangisi acaba resim varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muss@

krom egzos benzinli modelde standart, dizelde kararma yapar diye koymamışlar herhalde.

Benzinli de standart dediğin hangi benzinli de hepsinde mi Bütün donanım paketlerinde var yani life active advanced premium öyle mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elite `

quote:

krom egzos benzinli modelde standart, dizelde kararma yapar diye koymamışlar herhalde.

Benzinli de standart dediğin hangi benzinli de hepsinde mi Bütün donanım paketlerinde var yani life active advanced premium öyle mi ?

life'da var mı yok mu tam bilmiyorum ama bayiide gördüğüm active, advance ve premium donanımda vardı, dizellerde yoktu.
  • quote:

quote:

quote:

life'da var mı yok mu tam bilmiyorum ama bayiide gördüğüm active, advance ve premium donanımda vardı, dizellerde yoktu.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydinozz

Bugün arka lastiğe çivi girmiş lastikçiye gittim yaptırmak için. Lastikçi diğer havaları da kontrol etti, lastik havaları bir tanesi 80 diğerleri 50 çıktı nasıl olduysa artık Bu arada arabanın iyi yol tutuşunun sebebi arka teker sökülünce iyice belli oluyor.

oluyor maalesef oluyor bizim ülkemizdeki gibi kazma servisler ve onların güzide hödük çalışanları olunca lastiklerde böyle şeyler normal.

0 araçların transfer işlemleri ve depo beklemeleri süreçleri için fabrika çıkışı olması gerekenden yüksek hava basılır. Normalde size teslimat yapılmadan araç hazırlanırken lastiklerin basıncı normale göre ayarlanmalıydı.

Ama sizin aldığınız bayii çalışanları bu durumu herzaman olduğu gibi ve diğer bayii çalışanları gibi ihmal etmiş.

Yeni araç alan arkadaşlar lastik basınçlarınızı kontrol edin.

En iyi basınç ayarını rotbalans yapan yerlerde yaptırabilirsiniz.

Lastikçiler ve benzinliklerdekiler çok doğru olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: isomania

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: goyildirim

Arkadaşlar fark ettiniz mi bilmiyorum ama aracın farları üst sınıflarda gördüğüm araçlardaki gibi yanıyor. Selektör yaparken bir anda yanıp sönüyor. Adı ne bu farların bilmiyorum ama güzelmiş yani

Projektör far. Bi xenon mekanizması gibi mekanizması var. Dikkatinizi çekmiştir far ampulleri de farklı standart H11 değil. Işık şiddeti, ışık renginin K derecesi de normal halojen ampullerden farklı gibi.

Türkiye'de olmayan ama Avrupada opsiyon satılan kamera destekli otomatik uzun far sistemi bu sistemle daha uyumlu çalışıyor.

Mercedes BMW gibi firmaların yeni geliştirdiği gece görüş ve takip sistemi var uzun farlara duyarlı ilerleyen aşamalarda bu sistemlerin çalışma prensibini kabataslak bilsemde bu farlara adapte edilebilir diye düşünüyorum.

Yanılmıyorsam HB3 veya 9005 diye geçen bir ampül tipi kullanılıyor.

Kitaba baktım HIR2 halojen ampul yazıyor.

Doğrudur hocam ben biraz baktığımda bu ampül tipini gördüm.

Umarım sağlamdır bu ampüller yoksa fiyatları uçuk HIR2 lerin.

Ebay fiyatı 20-27 dolar falan yazıyor. Toyota tanesini 200'den iteler bize:)

Korkma hocam 3 yil 100 bin km garantili o far ampulu bu zaman icerisinde patlama olursa servise gidin garantiden degistirirler.. Ayni sey sis fari ampulu ve led aydinlatmalar icinde gecerli.. Sadece adi ampuller girmez..

Saygilar

Korku yok. Demirden korksak arabaya binmezdik . 4 ayda balastıyla beraber 3 xenon patlatıp servise değiştirtmiş adamım ben. Otomatik aydınlatma marşa bastığında direkt patlıyo meretler.

• Arkadaşlar bu led'lerin otomatik olduğu söyleniyor yani müdahale edilemiyormuş sis farları gibi Gece gündüz yanıyor mu yani bu led'ler Nasıl ?
  • Araçlarını teslim alan arkadaşlar sizin araçlarda karter koruma var mı ? Altı kaplı mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: prong

Araçlarını teslim alan arkadaşlar sizin araçlarda karter koruma var mı ? Altı kaplı mı ?

Aracın altı kapalı hava akımı için yapılmış birsey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar bu led'lerin otomatik olduğu söyleniyor yani müdahale edilemiyormuş sis farları gibi Gece gündüz yanıyor mu yani bu led'ler Nasıl ?

Aracı açar açmaz yanıyor bende

• bu firmaların kimisi der motor kısmının altını kapatmıyoruz , kaza anında motoru yere bırakabilmesi için . kimisi kapatır hava akımı der . kime neye inanmak lazım acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNNİ

bu firmaların kimisi der motor kısmının altını kapatmıyoruz , kaza anında motoru yere bırakabilmesi için . kimisi kapatır hava akımı der . kime neye inanmak lazım acaba :)

Çok haklı fazla bir tecrübem yok bu konuda ama bu kadar laf boşuna çıkmaz diye düşünüyorum Her firma Her şube ve her satıcı hepsi ayrı birşey söylüyor Afedersiniz ama hepsi bir yerlerinden sallıyor gibi yani.
  • motorların üstlerine kapak koymayanlar da motor sıcaklığını rahat atabilsin diye diyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNNİ

motorların üstlerine kapak koymayanlar da motor sıcaklığını rahat atabilsin diye diyor :)

Hahaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

quote:

Orijinalden alıntı: prong

Araçlarını teslim alan arkadaşlar sizin araçlarda karter koruma var mı ? Altı kaplı mı ?

Aracın altı kapalı hava akımı için yapılmış birsey

Cevap için teşekkürler. Aklıma geldi şimdi aşağıya inip arabanın altına bakmak tuhaf olacak diye buradan sordum :)))

Yakıt tüketim değerleriniz nasıl arkadaşlar ? Benimki 7,5 lt / 100 km. Yeni ve otomatik benzinli bir araç her gün sabah akşam köprü trafiği için oldukça iyi değer gibi geliyor bana. Zamanla daha da düşecektir diye düşünüyorum. 112 km. 'deyim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: goyildirim

Arkadaşlar fark ettiniz mi bilmiyorum ama aracın farları üst sınıflarda gördüğüm araçlardaki gibi yanıyor. Selektör yaparken bir anda yanıp sönüyor. Adı ne bu farların bilmiyorum ama güzelmiş yani

Projektör far. Bi xenon mekanizması gibi mekanizması var. Dikkatinizi çekmiştir far ampulleri de farklı standart H11 değil. Işık şiddeti, ışık renginin K derecesi de normal halojen ampullerden farklı gibi.

Türkiye'de olmayan ama Avrupada opsiyon satılan kamera destekli otomatik uzun far sistemi bu sistemle daha uyumlu çalışıyor.

Mercedes BMW gibi firmaların yeni geliştirdiği gece görüş ve takip sistemi var uzun farlara duyarlı ilerleyen aşamalarda bu sistemlerin çalışma prensibini kabataslak bilsemde bu farlara adapte edilebilir diye düşünüyorum.

Yanılmıyorsam HB3 veya 9005 diye geçen bir ampül tipi kullanılıyor.

Kitaba baktım HIR2 halojen ampul yazıyor.

Doğrudur hocam ben biraz baktığımda bu ampül tipini gördüm.

Umarım sağlamdır bu ampüller yoksa fiyatları uçuk HIR2 lerin.

Ebay fiyatı 20-27 dolar falan yazıyor. Toyota tanesini 200'den iteler bize:)

Korkma hocam 3 yil 100 bin km garantili o far ampulu bu zaman icerisinde patlama olursa servise gidin garantiden degistirirler.. Ayni sey sis fari ampulu ve led aydinlatmalar icinde gecerli.. Sadece adi ampuller girmez..

Saygilar

Korku yok. Demirden korksak arabaya binmezdik . 4 ayda balastıyla beraber 3 xenon patlatıp servise değiştirtmiş adamım ben. Otomatik aydınlatma marşa bastığında direkt patlıyo meretler.

Helal sana

• quote:

Arkadaşlar bu led'lerin otomatik olduğu söyleniyor yani müdahale edilemiyormuş sis farları gibi Gece gündüz yanıyor mu yani bu led'ler Nasıl ?

Gunduz ledleri devamli yanar. Farlari yakinca isik siddeti duser.. yani gunduz guclu gece zayif yanar.. birde ilk kontagi acinca yanmaz arac harekete gecince yaniyor oyle bir tespitim oldu

• quote:

quote:

Gunduz ledleri devamli yanar. Farlari yakinca isik siddeti duser.. yani gunduz guclu gece zayif yanar.. birde ilk kontagi acinca yanmaz arac harekete gecince yaniyor oyle bir tespitim oldu

Teşekkürler.
  • Arkadaşlar birşey soracağım Bu sport modu ile alakalı Misal şimdi ben sport modunda kullanmak istiyorum Sport modunda kullanmak için arabayı çalıştırdığımda daha hiç aracı hareket ettirmeden mi geçirmem lazım sport moduna veyahut ben 50 km ile giderken ya da 130 km ile giderken sport tuşuna basarsam olur mu yani uygun mudur bu ne olur Aracı hareket ettirmeden önce mi devreye sokmak lazım yoksa böyle bahsettiğim gibi istediğim zaman devreye sokmamızda bir sakınca var mı ? Teşekkürler.
  • quote:

Arkadaşlar birşey soracağım Bu sport modu ile alakalı Misal şimdi ben sport modunda kullanmak istiyorum Sport modunda kullanmak için arabayı çalıştırdığımda daha hiç aracı hareket ettirmeden mi geçirmem lazım sport moduna veyahut ben 50 km ile giderken ya da 130 km ile giderken sport tuşuna basarsam olur mu yani uygun mudur bu ne olur Aracı hareket ettirmeden önce mi devreye sokmak lazım yoksa böyle bahsettiğim gibi istediğim zaman devreye sokmamızda bir sakınca var mı ? Teşekkürler.

İstediğiniz zaman devreye alabilirsiniz, herhangi bir sakıncası yok.
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.