Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (273. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.972
Cevap
62
Favori
605.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alicilik

biraz eski'

"dohuzbindohuzyüzdohsansekis-dohuzbindohuzyüzdohsandohuz-onbin... "

"Tomofil de alacaaz mı Himmet abey..."

Maaşallah, da sizin bir şey değil, yakında @ecz_mel hocamız "Dalya" diyecek gibime geliyor, hakkını veriyor aracın.
  • Be-Mine kullanıcısına yanıt
    206+ ın,

-Kapı döşeme sökülüp içinin tinerle iyice temizlenmesi
    -Ses sisteminin kablolarını iyileştirilip izolelenmesi
    -SAcın bitüself kaplanması
    -Döşeme altına ThermaFlex kesilmesi
    -ThermaFlexin tutunamsı için kapı tarafına çift taraflı bant çerçeveledim.

4 kapıya tek tek ve tek başıma yaptım 2 hafta sonu cumartesi pazarım buna gitti.

Direk yapışıyor ama hava kalmaması için ben kendin ufak tüplü bir pürmüz aldım. Baya iş gördü onunla hafif ısıtırsnaız şahane yapışıyor.
  • Alicilik kullanıcısına yanıt
    Ücret karşılığı birine yaptırsanız muhtemelen o sürenin yarısından da az vakit alırdı. Ama çok büyük ihtimalle özensiz, abidik gubidik bir iş çıkardı ortaya, ve hiç içinize sinmezdi.

Elimden geldiğince ince, ayrıntılı ve titiz çalışılması gereken işleri her zaman kendim yapmak isterim ben de, tabii elimden gelebilecek konularda. Araç söz konusu olunca south park sessizliğine gömülüyorum, ayrı.

Mesela araç içi kamera almayı da düşünüyorum. Bunu çakmağa bağlamaktansa, kabloyu nasıl gizleyerek aküden direk çıkış alırım diye şimdiden düşünmeye başladım bile, aracın sağına soluna zarar vermeden.

Yapılacak çok iş, alınacak çok malzeme var, çoook

Pejo ilgili aklınıza gelebilecek her türlü döküman elimde var.

elektirik şemaları-parça kodları-sökme takma ve onarım metodları - güncel parça fiyatları - diyagnostik kablosu ve yazılımı. Pejoda çok rahattım bbu yüzden.

Ama auris biraz sıkıntı. Nerde ne var nasıl sökülür takılır puntu nedir ancak zamanla işim düşerse kendim uğraşrak buluyorum. Bu da zaman alıyor.

206+ a kendim ses yalıtımı - ses sistemmi (4 kapıya hoparlör tesisatı-hoparlörler-amfi-bass-teyp) - özel tasarım led aydınlatmalar fln kendim yaptım hep. Zevk alarak ve kendim ilgilenerek yaptığım için açıkçası hem eğlendim hem de sonuçtan memnun kaldım. Öğrenci olup okulu bitiremeyince süre çok oluyor bazen uğraşıyorum. mesela hava çok kötü olmadıkça -4 derecede bile araba yımamışlığım var o kkonuda çok pimpirikliyim. Araba yıkarken aldığım hazzı çok sevdiğim pizzayı yerken bile almıyorum

Bu iki hafta final dönemi atlatıyım bir istanbul ziyaretim olacak. Ondan sonra hava durumuna bağlı dalabilrim.

Bir de halen aklıdma kalipere bişiler yapmak var. Ona da fikirler yürütüyorum bakalım.

Yıl başından önce sipairş veridğim cam kaldırma modülü halen çin-tr arasında. SAtıcı Tr çok ürün gönderdiğini ve bir kaç servisle irtibatta olduğunu söyledi ama bilgileirni vermedi büyük bir ihtimal servisler bu modülleri benim adamdan alıyor. Ben 37 dolara maal ettim boşuna 150tl vermeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alicilik -- 9 Ocak 2014; 3:07:36 >

• Cam kaldırma modülü bu sabah geldi.

Montaj şeması yok ama ne yapılması gerektiği anlatılmış. Anladığım kadarı ile kapı döşemesinin sökülüp soketlere bağlanması gerekiyor. Düşündüğümden farklı oldu. Gün içerisinde kapı döşemeisni söktürebileceğim bir yere gidip montajını yapacağım.Bunlar ürün fotoları...

O zaman size tavsiyem şu olur davlumbazları sökerek içerlini teresonla kaplatın.
  • Kapıyı söktük bugün. Çok kolaymış kendim de yapabilir mişim. Kapının içi harika izole edilmiş. Kağıt koni zayıf bir hoparlör var.

Soketleri kontrol ettim. 3 soketin 2si uydu ama asıl cam kumandasına gelen ana soket uymadı. Galiba çinde arabalar ya da benim araba farklı. Mail atıyorum şimdi bakalım ne diyecekler.
  • quote:

Kapıyı söktük bugün. Çok kolaymış kendim de yapabilir mişim. Kapının içi harika izole edilmiş. Kağıt koni zayıf bir hoparlör var.

Soketleri kontrol ettim. 3 soketin 2si uydu ama asıl cam kumandasına gelen ana soket uymadı. Galiba çinde arabalar ya da benim araba farklı. Mail atıyorum şimdi bakalım ne diyecekler.

Güle güle kullanın .

Kapı sökmek kolaymış diye yazmışsınız. Hocam bizim arabalat 1,33 life arka hoparlörler yok. Oralara hoparlör takmak lazım. Sökerken keşke resimlerini bizlerle pylaşsaydınız çok yararlo,ı olur du?

Bi dahaki sefere böyle birşey yaparsanız çok seviniriz...
  • cetera kullanıcısına yanıt
    Kapıları sökmek gerçekten kolay özellikle de arkaları. Cam açma butonunun yer aldığı parçayı yukarı doğru çekip çıkarın. Altında 1 adet vida var onu sökün bir de kapı kolunun içindeki vida kapağını açarak içindeki vidayı sökün ve kapı döşemesini alt kısımdan kendinize doğru çekin. İşte bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdemmani -- 10 Ocak 2014; 17:23:40 >
  • Alicilik kullanıcısına yanıt
    İlk olarak aklıma gelen fark aracınızın Advance olması. Advance'de yanlış hatırlıyorsam tek dokunuşla açılıp kapanabilen 4 cam var. Belki soket farkı bundan olabilir. Ayrıca pazar farklarından dolayı bir kısım farklılıklar olabiliyor malesef.
  • Kapıalrı sökmek basit nazik davranmak yeterli.

Ön kapı için ilk önce şu dikine metal görünümlü tutma yerini aşağıdan yukarı doğru size dönük tarafından açıyoruz. Onu çıkarında 2 vida var bir de kapı açma kolunun içinde kapaklı bir vida var gerisi kenar klipsleirni sökemye kalıyor onalrda çat çat çekince geliyor.

Kapı yalıtımı cidden çok iyi sonradan tesisat çekecekler için sıkıntı yalnız körük çok ters bir yerden geliyor elle ulaşılması zor.

Aldığım kişi ile baya konuştuk ama bir yanlışlık oldu sanırsam. Ürün üzeirnde 2013 auris yazıyor TR ye çok gönderdik diyor ama soket ciddi derecede farklı.

Ayna kapatma ve kapı kilit soketi uydu onda sıkıntı çıkmadı belki uğraşsak cam düğmeleride olurdu ama oynamak istemedim.
  • Arkadaşlar ben kapıları arabayı ilk aldığımda sökmüştüm sökülmesi çok basit sadece life modelinde arka kapıdaki cam açma kolları kılipsli onu çıkarıp söküyoruz youtube da opel astra kapı iç döşemesinin sökümü ile alakalı video var benzer şekilde bizdede kapı açma kollarının olduğu yerde küçük bir siyah kapak var onun altında vida var onu sökün sonra iç döşemeyi yukarı doğru çekin çıkar bu arada arka kapıda hoparlör için tesisat bulunmuyor life modellerinde
  • Arkadaşlar bu terosan denilen malzemeyi biraz araştırdım özellikle iç kısımlarda kullanımış ama davlumzlarda nasıl etkili olur bilinmez.

Fiyat iyi: 110 tl ye 4 davlumbaz yapılır.

http://www.profesyonelaudio.com/loctite-teroson-terodem-sp-300-ses-yalitim-malzemesi-50x50-4-levha-pmu3536

• Bu malzemeyi bilmiyorum ama bizim asıl sıkıntı davlumbazdaki plastik kaplama.

Arka tarafı incelemedim ama ön taraf iki parça. İki parçayıda söküp içten bitüm bantla kaplamayı düşünüyorum. Çünkü en çok temas onlara oluyor ve asıl ses onlardan geliyor. Davlumbaz plastiği esnek olduğu için onun esnekliğini çok bozmadan sesi kesebilecek bir çözüm de yine o oluyor.

Bahsettiğiniz malzeme daha çok saç için tasarlanmış gibi duruyor. Boyacılar pütür adını verdikleir buna benzer bir malzeme kullanıyor yine yalıtım için . AMa dediğim gibi benim amacıms adece davlumbazdaki plastikler.
  • quote:

Bu malzemeyi bilmiyorum ama bizim asıl sıkıntı davlumbazdaki plastik kaplama.

Arka tarafı incelemedim ama ön taraf iki parça. İki parçayıda söküp içten bitüm bantla kaplamayı düşünüyorum. Çünkü en çok temas onlara oluyor ve asıl ses onlardan geliyor. Davlumbaz plastiği esnek olduğu için onun esnekliğini çok bozmadan sesi kesebilecek bir çözüm de yine o oluyor.

Bahsettiğiniz malzeme daha çok saç için tasarlanmış gibi duruyor. Boyacılar pütür adını verdikleir buna benzer bir malzeme kullanıyor yine yalıtım için . AMa dediğim gibi benim amacıms adece davlumbazdaki plastikler.

Üstadım bu işlemi yaparsanız ve fotoğraflarsanız çok sevinirim.Eğer işe yararsa bende cesaret edip yapacağım..

• drtroy D kullanıcısına yanıt
    Hocam kapalı alanım yok inanın kapalı alan olsa ışık çerek şimdi bile yaparım.
    Bu havada açık alanda yapılcak iş değil.
  • halilozturk H kullanıcısına yanıt
    Evet bu yeni auris için fiyatı tuzlu biraz kargo gümrük felan bindimmi 700 e yaklaşır dolar olarak ama güzel cihaza benziyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba

Navigasyon modülünün fiyatını ve detaylarını öğrendim bugün. Sizlerle de paylaşıyorum. Çavdarlı Bursa fiyatıdır. Yaptıran varmı ? Memnuniyet durumunuz nedir? Fiyatı normal cihazlara göre çok yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myldrm3 -- 11 Ocak 2014; 16:51:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • myldrm3 M kullanıcısına yanıt
    Fiyat hariç tüm bilgiler tamam?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.