Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (275. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.973
Cevap
62
Favori
605.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LPG taktıran oldu mu acaba . 1.6 motora
  • Arkadaşlar navigasyon olayı toyotanın kendi sistemi fakat hiç bir firma kendi yazılımını yapmıyor yapamaz çok pahalı ve ciddi alt yapı hizmetleri gerektiren işlemler. Piyasadaki tüm araçların orijinal navigasyon yazılımları bu işle uğraşan firmaların. Mesela Renaultlardaki navigasyon yazılımlarının tamamı TOMTOM firmasının. Genelde Tomtom, igo ve route66 dır. Kit için bu fiyat normal olsa da değmez. 150tlye alacağınız herhangi bir navigasyon cihazı da aynı işi görür ayrıca yeni telefonların neredeyse hepsinde naigasyon ve internet mevcut olmakla bunları kullanmak daha mantıklı ve ekonomik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdemmani

Arkadaşlar navigasyon olayı toyotanın kendi sistemi fakat hiç bir firma kendi yazılımını yapmıyor yapamaz çok pahalı ve ciddi alt yapı hizmetleri gerektiren işlemler. Piyasadaki tüm araçların orijinal navigasyon yazılımları bu işle uğraşan firmaların. Mesela Renaultlardaki navigasyon yazılımlarının tamamı TOMTOM firmasının. Genelde Tomtom, igo ve route66 dır. Kit için bu fiyat normal olsa da değmez. 150tlye alacağınız herhangi bir navigasyon cihazı da aynı işi görür ayrıca yeni telefonların neredeyse hepsinde naigasyon ve internet mevcut olmakla bunları kullanmak daha mantıklı ve ekonomik.

Taktıran birisiyle konuştum çok memenunum hiç bir sıkıntımyok diyordu. Ayrıca eski aurislerdeki, corolla versodaki ve 2009dan bu yana satılan avensislerde aynı motor olmakla sorunsuz kullanıyor herkes.

• Erdemmani E kullanıcısına yanıt
    hocam google translate mi kullandın bu ne biçim cümle :)
  • ynsemreaydin18 Y kullanıcısına yanıt
    hala araşıtırıyorum muhtemelen 1-2 ay içerisinde taktıracağım.
  • ulashon U kullanıcısına yanıt
    Garantide herhangi bir sorun oluyormu lpg taktırınca?
  • WinPeAcE kullanıcısına yanıt
    Motor garanti dışı kalıyor
  • mrkapo kullanıcısına yanıt
    Uzak duralım
  • ulashon U kullanıcısına yanıt
    garanti durumu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alicilik

Pejo ilgili aklınıza gelebilecek her türlü döküman elimde var.

elektirik şemaları-parça kodları-sökme takma ve onarım metodları - güncel parça fiyatları - diyagnostik kablosu ve yazılımı. Pejoda çok rahattım bbu yüzden.

Ama auris biraz sıkıntı. Nerde ne var nasıl sökülür takılır puntu nedir ancak zamanla işim düşerse kendim uğraşrak buluyorum. Bu da zaman alıyor.

206+ a kendim ses yalıtımı - ses sistemmi (4 kapıya hoparlör tesisatı-hoparlörler-amfi-bass-teyp) - özel tasarım led aydınlatmalar fln kendim yaptım hep. Zevk alarak ve kendim ilgilenerek yaptığım için açıkçası hem eğlendim hem de sonuçtan memnun kaldım. Öğrenci olup okulu bitiremeyince süre çok oluyor bazen uğraşıyorum. mesela hava çok kötü olmadıkça -4 derecede bile araba yımamışlığım var o kkonuda çok pimpirikliyim. Araba yıkarken aldığım hazzı çok sevdiğim pizzayı yerken bile almıyorum

Bu iki hafta final dönemi atlatıyım bir istanbul ziyaretim olacak. Ondan sonra hava durumuna bağlı dalabilrim.

Bir de halen aklıdma kalipere bişiler yapmak var. Ona da fikirler yürütüyorum bakalım.

Yıl başından önce sipairş veridğim cam kaldırma modülü halen çin-tr arasında. SAtıcı Tr çok ürün gönderdiğini ve bir kaç servisle irtibatta olduğunu söyledi ama bilgileirni vermedi büyük bir ihtimal servisler bu modülleri benim adamdan alıyor. Ben 37 dolara maal ettim boşuna 150tl vermeyin.

Bahara pek birşey kalmadı hocam, Ankara'nın soğuğunda uğraşılmaz bu işlerle. Benim gibi Ege'de bir yerde olsaydınız, hadi neyse.

Kaliper denilince aklıma geldi yine. Siz aracın önündeki krom panjur çıtasını (doğru mu tanımladım?) yeşil yapmıştınız, o şekilde birşey yapmak istiyorum aslında. Ben Siyah-Kırmızı-Beyaz üçlüsünü çok seviyorum. O yüzden bazı ufak parçaları kırmızı yapıp bu 3 rengi görmek istiyorum aracımda. Tabii sadece ön taraf yeterli olmaz, ayrıca kaliperleri de kırmızı (boyanıyor sanırım) yapmak istiyorum. Belki ileride bagaj kromajı da taktırıp onu da kırmızıya çevirebilirim.

Bana ne tavsiye edersiniz, bu parçaları nasıl kırmızıya çevireceğim. Kaliperleri boyatmak, ayrıca o çıtaları da plastip(?) gibi birşeyden bahsediyordunuz, onunla mı kaplamam gerekiyor? Maliyetleri ne olur?

Fırsat bulduğunuzda bu konularda fikir verirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdemmani

O zaman size tavsiyem şu olur davlumbazları sökerek içerlini teresonla kaplatın.

Deneyimli arkadaşların kendi araçlarına yapacakları uygulamaların detaylarını beklemek en mantıklısı olacak. Maliyeti bir tarafa, herhangi bir yere gidip tanımadığım kişilere birşeyler yaptırma riskini almak istemiyorum şimdilik.

Tavsiyeler için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alicilik

Kapıalrı sökmek basit nazik davranmak yeterli.

Ön kapı için ilk önce şu dikine metal görünümlü tutma yerini aşağıdan yukarı doğru size dönük tarafından açıyoruz. Onu çıkarında 2 vida var bir de kapı açma kolunun içinde kapaklı bir vida var gerisi kenar klipsleirni sökemye kalıyor onalrda çat çat çekince geliyor.

Kapı yalıtımı cidden çok iyi sonradan tesisat çekecekler için sıkıntı yalnız körük çok ters bir yerden geliyor elle ulaşılması zor.

Aldığım kişi ile baya konuştuk ama bir yanlışlık oldu sanırsam. Ürün üzeirnde 2013 auris yazıyor TR ye çok gönderdik diyor ama soket ciddi derecede farklı.

Ayna kapatma ve kapı kilit soketi uydu onda sıkıntı çıkmadı belki uğraşsak cam düğmeleride olurdu ama oynamak istemedim.

Son durum nedir hocam, gelişme var mı?

Bu linkte ucuz bir şey gördüm camlar için ama bizim Aurislerde işe yarar mı acaba:
    http://www.hepsiburada.com/liste/modacar-ws-44-termikli-4-cam-otomatik-kaldirma-modulu-840296/productDetails.aspx?productId=otm840296&categoryId=20024923

Yeni AURİS 2013

Belki ucuz yollu iş görüyordur, belki de tamamen çöptür bilemiyorum. Fiyatı ve yorumlar pek güven vermedi bana.

Sizin aldığınızın ne gibi avantajları var, gerçi yanlış göndermişler galiba.

• @Be-Mine,

Hocam araca yaptığım ufak tefek şeyler var daha da dokunamadım. Pek de dokunmak istemiyorum açıkçası vakitte yok maddiyatta yok hepsi bir arada anca bin git yapıyorum.

-Mat çimen yeşili folyo aldım ve ön panjurdaki o krom ince çıtaları söküp kapladım. Aynalara denedim ama başarılı olamadım.
    -Kırmızı transparan folyo alıp arka stopların sadece sinyallerini kalıp yapıp kesip yapıştırdım. Çok güzel oldu.
    -İç aydınlatma ve plaka aydınlatamsını beyaz ledlerle değiştrdim.
    -Bagaja koruyucu paspaslardan aldım ve bir de file aldım
    -Arka bagaj camına "I <3 my car" sarı taban köşeli yazı alıp astım :D
    -Gri paspas seti aldım

O kadar :D

Yeşil ağırlıklı çizgi çalışmaalrı düşünüyorum ama plasti dip alıp denme yapmadım henüz. Şisesi 60tl civarlarında
    maddiyatı topalrsam şu kapıların alt kısmına (eşik değil dış kısma) nikelajlı çıtalardan düşünüyorum aynı şekidle bagaj kapağına da.

Uygun ortam bulabilrisem şu yalıtıma girişmek istiyorum çünkü yağmur kar çamur bu aralar çok ihtiyaç var. AYzın o kadr hissedilmiyor. elimde 206dan artan baya bi malzmee var.

Sİz de folyo kullanabilrisniz. hatta düşündüğünüz renklerin fiber görünümlü mat folyolarıdnan temine dip kendinizde bişiler çıkarabilirisniz krom parçalar üzerine çok zor değil. Ben ısıtamzsız yaptım araç üstündekileri.

CAm kaldırma modülü için görüştüğüm kişi ile irtibattayım bana montaj şemasını gönderdi ama cam düğmelerine girek soket kısmıdna ortak bir yol bulamadık. Detaylı bir mail attım yarın öğlene cevap atmış olur.

Ucuz modüllerle muhtemelen aynı işlemi yapıyordur benim bunu almamdaki amaç araca uyumlu olması herhangi bir kablo kes biç yapılmaması direk soketleri söküp bağlantı yapıyorusnuz.

Kaliper için çok farklı bir projem var. Vakit bulup malzeme arayışına çıkamadım. Bu file şeklinde demir levhalardan arıyorum. Bulabilirsem kalipere uygun katlatıp onu boyayacağım daha spor görünüm olacak ve kaliperleirn ısısını iletecek hava alacak.

• Teşekkür ederiz.İncelik etmişsiniz.Çok faydalı oldu
    Aynı aracı bende kullanıyorum.Yakında bende gideceğim.
    Ama Geçmiş olsun.

Arkadaşların bahsettiği gibi yağımı alıp gideceğim ( Castrol edge 5-30)
    Karter tapa contası!!+yağ filtresi Ve bakım parasından başka birşey vermeyi düşünmüyorum.

Aracımı 20 Eylülde aldım.Malum 1.5 aydır tüm yurtta olduğu gibi kayseride sis pus duman.
    Sürekli boğazımız yanıyor havadan.dış hava hep kapalı.Buğu yapıyor klima aç falan.uğraşıyorduk.
    Sanayideki yağcıma gittim polen filtresi değiştireyim diye.
    15 tl ye Aktif karbon filtre taktırdım.20x20 cm lik bir filtre
    çıkan filtre normal beyaz filtre leş gibi olmuş.simsiyah.şimdi mis gibi süzüyor.

!! Hani sizin faturada 57 TL+kdv taktıkları şey.!! 15 TL KDV si içinde YUH diyorum.ayıp yahu.
    Kazığın bu kadar büyüğüde yoktur herhalde.(Üzerinize alınmayın.şahsınızı tenzii ederim)

-Dizel enjektör temizleyici keyfe keder konulabilir.Ben Shell Nitro+ kullanıyorum.
    Depoda 4 tl fazla ödüyorum.10 bin km de 50tl civarı fark eder.
    kir oluşumuna izin vermiyor.kiri temizlemeye çalışmaktan daha iyi bence.

-"MO sprey" nedir anlamadım.??

- "Fren temizleme tertibatı" ???? fren ötmesi şikayetiniz varmıydı acaba.para koparmak için bir soygun kalemimi??

- Sıvı gres 17 TL+KDV nereyi korumaya almak için kullandılar merak ettim doğrusu..

- söktükleri her bir atığı bertaraf etmenin maliyeti de 4TL..süper

Yazıklar olsun.Devlet vergiyle satıcılar servisiyle yolmaya devam.
    bak aklıma ne geldi
    Durmak Yok Yolmaya Devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyn35 -- 13 Ocak 2014; 21:40:46 >

• Alicilik kullanıcısına yanıt
    Bu folyolar kendinden yapışkanlı mı oluyor? Birde nerden bulucam ben bunları, kırtasiyelerde satılmıyordur herhalde değil mi? Hem tecrübesiz hem de hevesli olmak da zor zanaatmış yahu .

Neyse hocam, ben de bütçe ayıramayacağım zaten tüm bu ilavelere bir süre daha. En iyisi aklımıza getirip kendimize işkence etmeyelim şimdiden .
  • kyn35 kullanıcısına yanıt
    Sizin mesajı okuyunca geçen Nisan ayında aracı alırken yaptığımız konuşma geldi aklıma:

Satış Temsilcisi: Daha fazla indirim yapmamız mümkün değil. Toyota olarak araç satarken değil, servislerde kazanabiliyoruz ancak.
    Ben: Peki, doğrudur... (Hmmm, serviste, periyodik bakımlarda öpecekler herhalde )

Sanayii ile karşılaştırmak haksızlık olur tabii, ancak servislerin haddinden fazla yüklenmesi, gereksiz masraflar çıkartması da etik dışı, hırsızlık resmen. Zaten birçok marka bakımlarını 15.000Kmde bire ötelemiş iken, Toyotanın her 6 ayda ya da 10.000Kmde bir bakım gerektirmesi hiç hoş bir durum değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be-Mine -- 13 Ocak 2014; 21:55:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: myldrm3

Arkadaşlar Active Skypack Dizel Manuel aracıma dün 10.000 km bakım yaptırdım, fikir olması açısından standart bakım kalemleri ve ücretlerini sizlerle paylaşıyorum.
     Yeni AURİS 2013

oha abi ya zamanında citroen c4 15 bin bakımı 350 tl verdik cidden uçmuş toyota .

• quote:

Orijinalden alıntı: myldrm3

Arkadaşlar Active Skypack Dizel Manuel aracıma dün 10.000 km bakım yaptırdım, fikir olması açısından standart bakım kalemleri ve ücretlerini sizlerle paylaşıyorum.

Siz hangi ildesiniz acaba?

Anladığım kadarıyla her servis kendine has bakım faturası çıkarıyor, aynı kalemler farklı ücretlendirilebiliyor örneğin. Diğer bazı arkadaşlar da ayrıntıları vermişti ama -dizel olanlar da dahil- bu kadar yüksek meblağ yoktu benim bildiğim.

Sizin yakın çevrede başka yetkili servis olmadığı için faturayı biraz şişirmiş olabilirler mi diye aklıma gelmedi değil hani Toplam tutar da 499,77 TL, sanki bilerek 500 seviyesini geçmek istememişler gibi.

Ben 1.000Km bakımı haricinde daha servise uğramadım ama, şimdiden midem bulandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be-Mine -- 13 Ocak 2014; 22:53:52 >

• Be-Mine kullanıcısına yanıt
    Folyo pek bir bütçe istemez. mtsi 10-15tl fln sizin alacağınız 30cm fln zaten eni 128cm mi ne oluyor.

Aksesuarcılarda ve reklamcılarda oluyor genelde. Ben ankarada toptancısından alıyorum (tabi top top değil perakende de satıyor) 200den fazla renk ve tip çeşidi var istediğiniz renk ve tipi alabilirisniz.

Uygulaması zor değil ama kabarcık bırakmadan nazik davranmanız lazım.
  • Alicilik kullanıcısına yanıt
    Yani uygulaması cam filmi gibi oluyor anladığım kadarıyla, kendinden yapışkanlı ve ince sanırım.

Folyo uygulamasının maliyeti birşey değil hocam, açılışı yaparsam devamı gelir diye korkuyorum ben :

* Krom parçalara kırmızı folyo uygulaması
    * Kaliperleri kırmızıya boyama
    * Krom yan kapı çıtaları ve bagaj kromajı
    * Yan kapı kuşakları (Bunları kırmızıya boyatsam, abartı olur herhalde )
    * Yan cam rüzgarlıkları (siyah ne de olsa)
    * Araç içi kamera
    * Siyah kauçuk paspaslar
    * Vs. Vs.

O yüzden masrafları tetikleyecek birşey yapmamam lazım.
  • 
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.