Şimdi Ara

YENİ ASTRA 30 binde sekman kırdı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2010 model yeni astra 1.4 140 beygirlik aracım 30 binde sekman-piston kırdı. yetkili servise götürdük, garanti kapsamında motor revizyonu yapıldı. sonrasında motorun turbosunda sorun çıktı. onu da giderdiler. bu tamirlerden sonra motor sesinde kabalaşma ortaya çıktı. bu şikayetle defalarca yetkili servislere gittim ama bir türlü bu sorunu kabul etmediler, normal deyip geçiştirdiler. araç 45 bine geldiğinde triger zincirini yırttı. bu sefer de üst kapağı değiştirdiler, garanti kapsamında. neyse onu da geçtik. en sonunda akü arızası verdi defalarca stop ettiğim yerlerde ya iterek ya da takviye yaparak çalıştırdım arabayı. durumu yetkili servise bildirdim servise gitmem gerekiyormuş. servise gittim girişte aküyü ölçtüler normal dediler. aradan yarım saat geçti çalıştırmaya çalıştılar marj basmadı. aküyü şarj etmemiz gerekir dediler 6 saat boyunca. ben aküyü değiştirecekler diye gitmiştim yoksa sarfettiğim yol zaten akü parasına bedeldi. neyse tam servisten çıkacam lanet okuya okuya tabi. motor sesi ile ilgili bir ustayla tartıştık, bunun üzerine ben de araca bindim ve rölantide 6500 devire kadar gaz verdim. madem sorun yok ben de test edeyim dedim. bu durumu işemrine yazdılar ben de altına imza attım. çünkü doğrudur ben aracı 6500 devirde test ettim. servisten çıktım 150- 200km yol yaptım motordan korkunç bir ses gelmeye başladı sanki motorun içinde bir parça yerinden çıkmış ve etrafa vuruyor gibi bir ses. ertesi gün aracı servise gönderdim. garanti kapsamında hiçbir işlem yapmayacaklarını beyan ettiler. dayanakları da benim aracı test edişim. meğerse benim formu imzalamamdan sonra şu notu da eklemişler. müşteri aracı 6500 devirde test etmiş, doğacak her türlü sorun müşteriye aittir. bunu görsem hayatta imza atmazdım ya neyse olan olmuş.

Bir de bu aracı aldığımdan beri aracın altından ses geliyordu bu şikayetle servise defalarca gittim en sonunda 50 binde ön iki amortisörü garanti kapsamında değiştirdiler ve o ses gitti. bu da ayrı bir konu...

Bu mesajı yazdımki benim gibi OPEL meraklıları bunu da gözönünde bulundursunlar.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean2453 -- 12 Nisan 2012; 0:05:09 >

• Arkadaş buraya da mı dadandın
    Diğer opel forumunda zaten yaptıklarının normal olmadığını söylediler. Tamam servis işi yokuşa sürmüş de, sen de normal değilsin yani.
    Hem madem bu kadar yazmakla uğraşacağına versene mahkemeye onlar düşünsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: butterfly_effect_53

Arkadaş buraya da mı dadandın
    Diğer opel forumunda zaten yaptıklarının normal olmadığını söylediler. Tamam servis işi yokuşa sürmüş de, sen de normal değilsin yani.
    Hem madem bu kadar yazmakla uğraşacağına versene mahkemeye onlar düşünsün.

mahkeme en az 2 yıl sürecek adamlar bunu bildiği için onlar da işi yokuşa sürüyor.
    hem kaldıki ben böyle bir olay yaşamışım ve gerekirse bunu tüm dünyayla paylaşırım. ve bu benim en doğal hakkım. herkes bilsin kimin ne mal olduğunu. dünyanın önde gelen bir firması olacaksın GENERAL MOTORS kastediyorum. ve bu tür uygulamalara müsamaha göstereceksin. hangi firmanın ne kadar büyük olduğunu herkes görsün diye paylaşıyorum. sıkıyorsa birileri çıkıp yalandır desin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean2453 -- 11 Nisan 2012; 19:06:29 >

• Son 7 yıl içerisinde 3 farklı opel aracım oldu (2001 model astra elegance + 2006 model vectra comfort + 2009 model astra h enjoy) Allah'a şükür hiçbirisinde en ufak sorun yaşamadım, sorun yaşayanıda duymadım ki sizin sıfır araçta yaşadığınız tüm sorunları 20 yaşındaki opel sahibi birinden bile duymadım, gerçekten çok ilginç.
  • Haklısın normalde 20 yıllık araçta bile bu kadar sorun olmaz :))
  • GM müşteri memnuniyeti konusunda rezalet bir firma. Bende Corsa C var. 31.000km'de otoyolda sol şeritte 110 ile giderken motorun içindeki egzantrik mili ikiye bölündü canımı zor kurtardım zar zor emniyet şeridine atıp. Sonradan araştırdım 2005 model 1.2 twinportlarda özellikle UK(İngiltere, Galler bölgesi) taraflarında bu tarz yüzlerce vaka var ve hiçbir şekilde hatalı üretimi kabul ettirememişler. Opel markasına güvenim sarsıldı. Kime sorsam bu parçanın dökme demir olduğunu kırılmasının mümkün olmayacağını söylediler. bu kadar az kullanılmış arabada motor parça kırıyorsa başka hertürlü şeye inanırım. geçmiş olsun bu arada, Opel sorun çıkardı mı çok uğraştırıyor. Allah kimseye problemli araç vermesin. Uğraş dur geçmiyor.
  • aku sorunundan kastiniz nedir? benim aracim da bazen stop ettikten sonra zor calisabiliyor ama nadiren. calismamazlik da etmedi.

bir de sol on tarafindan bazen ses geliyor ama surekli degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: micon

GM müşteri memnuniyeti konusunda rezalet bir firma. Bende Corsa C var. 31.000km'de otoyolda sol şeritte 110 ile giderken motorun içindeki egzantrik mili ikiye bölündü canımı zor kurtardım zar zor emniyet şeridine atıp. Sonradan araştırdım 2005 model 1.2 twinportlarda özellikle UK(İngiltere, Galler bölgesi) taraflarında bu tarz yüzlerce vaka var ve hiçbir şekilde hatalı üretimi kabul ettirememişler. Opel markasına güvenim sarsıldı. Kime sorsam bu parçanın dökme demir olduğunu kırılmasının mümkün olmayacağını söylediler. bu kadar az kullanılmış arabada motor parça kırıyorsa başka hertürlü şeye inanırım. geçmiş olsun bu arada, Opel sorun çıkardı mı çok uğraştırıyor. Allah kimseye problemli araç vermesin. Uğraş dur geçmiyor.

sizin de dediğiniz gibi gibi GM müşteri memnuniyeti konusunda rezil bir firma, Opel-Türkiye ondan da rezil. Hele ki Diyarbakırda Canlar Opel Yetkili servis var ki onlardan rezili olsa olsa gene kendileri olur. Allah belalarını versin. size de geçmiş olsun. Valla ben sosyal medya üzerinden opelin ne mal olduğunu herkesle paylaşmaya çalışıyorum.. Allah garibim insanımızı bu OPEL gibi kan emicilerden korusun. tek temennim bu artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

aku sorunundan kastiniz nedir? benim aracim da bazen stop ettikten sonra zor calisabiliyor ama nadiren. calismamazlik da etmedi.

basbayağı bildiğiniz akünün arabayı çalıştıramaması. gün boyunca şarj ettirdim. tekrardan gene bir kaç defa yolda kaldım, stop ettiğim yerde bir daha çalıştıramıyorsun, akü zayıf diyor. sol ön taraftan gelen ses eğer stabilize olmayan yollarda ise ya fren merkez kliperleri boşluk yapmıştır. ya da daha büyük ihtimalle sol ön amortisör boşluk yapmıştır ve ondan ses geliyordur. ilerde akü sorunu yaşamanız büyük bir muhtemeldir.. iyi günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean2453

quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

aku sorunundan kastiniz nedir? benim aracim da bazen stop ettikten sonra zor calisabiliyor ama nadiren. calismamazlik da etmedi.

basbayağı bildiğiniz akünün arabayı çalıştıramaması. gün boyunca şarj ettirdim. tekrardan gene bir kaç defa yolda kaldım, stop ettiğim yerde bir daha çalıştıramıyorsun, akü zayıf diyor. sol ön taraftan gelen ses eğer stabilize olmayan yollarda ise ya fren merkez kliperleri boşluk yapmıştır. ya da daha büyük ihtimalle sol ön amortisör boşluk yapmıştır ve ondan ses geliyordur. ilerde akü sorunu yaşamanız büyük bir muhtemeldir.. iyi günler...

evet bozuk yollarda. peki akü sorunu nasıl çözüldü ?

ben arabayı aldım ertesi gün silecek motoru sigortası atmış, su püskürtmüyordu o değişti ama önemli bir şey değil, akü sorunu yolda bırakırsa önemli olabilir. sorun vermeden değiştirmeli mi?

• garantili ise garantiden değişimini talep edin. eğer garantili değilse valla size önerim GM orjinal akülerine güven olmaz. yaşadığım olayı size anlatayım. servise gittim akü sorunludur dedim. kontrol ettiler akü iyi durumda diye bir kağıt çıkarttılar. aradan yarım saat geçti aracı teslim edeceklerdi ki aracı çalıştıramadılar, akü zayıf diye uyarı verdi. bu durumu tutanakla belgeleyelim dedim kabul etmediler. artık takdir sizin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean2453

garantili ise garantiden değişimini talep edin. eğer garantili değilse valla size önerim GM orjinal akülerine güven olmaz. yaşadığım olayı size anlatayım. servise gittim akü sorunludur dedim. kontrol ettiler akü iyi durumda diye bir kağıt çıkarttılar. aradan yarım saat geçti aracı teslim edeceklerdi ki aracı çalıştıramadılar, akü zayıf diye uyarı verdi. bu durumu tutanakla belgeleyelim dedim kabul etmediler. artık takdir sizin..

aracın garantisi var şu anda ama değişimini ne diyerek talep edeceğim ki ? Sizin dediğiniz gibi bir şey yok bunda diyip gönderebilirler.
  • akü ile ilgili şöyle bir prosedür var. akü ile ilgili bir arıza olması durumunda 1. seferde muhtemelen akü boşalmıştır denilip aküyü serviste şarj edip tekrar takarlar arabaya. eğer akü ile ilgili tekrar arıza meydana gelirse garanti kapsamında değiştirirler. sizin durumunuzda siz arabanın sizi yolda bırakmasını bekleyeceksiniz başka şansınız yok. aküyü kendiniz boşalmazsanız tabi :))
  • ARKADAŞLAR BENDE ŞU ANDA OPEL YADA GOLF ARASINDA KALAN BİRİ OLARAK NE YAPACAM ŞAŞIRDIM....BU BİRAZDA ŞANS İŞİMİ ACABA....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fastdriver.

Geçmiş olsun.
    Astra sahiplerinin geneli araçlarından memnun sizin aracınız nasıl o hale geldi hala aklım almıyor. Farklı şeyler düşünmüyorda değilim.
    Çoğu yetkili servis maalesef böyle ilgi alaka yok
    Bende size kısaca şöyle anlatayım:
    98-2004-2006 Opel vectra kullandım en küçük problem çıkarmadı.
    Sonra 2009 model passata geçtim çıkmardığı sorun kalmadı:
    ilk 15.000km
    1-Farlar buharlaşıyordu
    2-led stoplar patladı
    3-Benzer akü arızası
    4 -elektronik direksiyon arızası(servisle bu yüzden yaka paça olduk araç garanti kapsamında olmasına rağmen başlarından savmaya çalışıyorlar )
    Şu an Opel İnsignia kullanıyorum son derece memnunum.

desenize o zaman bu almanlar hizmet verme konusunda o kadar iyi değiller... şimdi olay yargıda bakalım ne olacak ? görünen o ki sorun üretimde değil. bizim türkiye distribütörlerde. yalnız bişeyden kesin olarak eminim. Diyarbakır Canlar Opel Yetkili Servisten daha adisi varsa gene kendileridir...

• quote:

Orijinalden alıntı: yozen35

ARKADAŞLAR BENDE ŞU ANDA OPEL YADA GOLF ARASINDA KALAN BİRİ OLARAK NE YAPACAM ŞAŞIRDIM....BU BİRAZDA ŞANS İŞİMİ ACABA....

yazık edersin kendine. opel ile golf arasında neyin kararsızlığındasın ki. alacaksın golf rahat edeceksin o kadar. ne şansı ya ben 10 yıllık opel kullanıcısıyım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.