Şimdi Ara

Yeni aldığım İ7-2600K sistemde sorun var. Lütfen Yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sistem imzada yazıyor ama gene yazayım. Sistemde ilk 2 gün hiçbir sorun yoktu. Sonra bi sabah pc açtım ama ne açılma tam 28dk da açıldı. İşlem hızı çok yavaş bildiiginiz gibi değil. Çok geç tepki veriyor. Format attım belki Windows da sorun vardır diye tam 6 saatte formatı tamamladı.
    Sizce neden böyle oluyo olabilir. Lütfen yardım edin çok çaresizim.

İşlemci: İntel İ7-2600K @5Ghz ///
    İşlemci Soğutucu: Thermaltake Jing ///
    Anakart: Asus Sabertooth P67 ///
    Ekran Kartı: N580GTX Twin Frozr II/OC ///
    Ram: G.SKILL RipjawsX (2x4GB) DDR3-1600MHz, CL7 ///
    Kasa: Aerocool Xpredator ///
    Psu: High Power 730W 80Plus Silver ///
    Klayve Mouse: Logitech MK710 ///
    Monitör: Viewsonic 24" LED ///
    Hoparlör : Logitech Z523

• Hard Diskte olabilir sorun benim sistemde de geç tepki vermeler oıluyordu Win 7 kurarken ben sorunu BİOS tan flopy diski disable yaparak çözmüştüm sistemde disk sürücü olmadığı için belki sizin kide öyle birşeydir denemekte fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: BroKeNSaFeTy

Hard Diskte olabilir sorun benim sistemde de geç tepki vermeler oıluyordu Win 7 kurarken ben sorunu BİOS tan flopy diski disable yaparak çözmüştüm sistemde disk sürücü olmadığı için belki sizin kide öyle birşeydir denemekte fayda var

asus tuf un biosunda floopy ibaresi yok zaten büyük ithimal sorun ısı değerleri ya da hdd
  • anakartın revizyonuyla ilgili bir sorun olabilir mi? eğer geç format atıyor ya da geç açılıyorsa (yani hoşgeldiniz yazısının ardından windowsun gelmesini baz alıyorum) HDD ile ilgili bir durum olabilir. Anakartınızın revizyonunu biliyor musunuz hocam?
  • renklem
    asus tuf son kullanıcıya b3 revizyon ile giriş yaptı ülkemize
  • quote:

Orijinalden alıntı: renklem

anakartın revizyonuyla ilgili bir sorun olabilir mi? eğer geç format atıyor ya da geç açılıyorsa (yani hoşgeldiniz yazısının ardından windowsun gelmesini baz alıyorum) HDD ile ilgili bir durum olabilir. Anakartınızın revizyonunu biliyor musunuz hocam?

Yeni topladım zaten pcyi 4gün oldu. B3 Revizyon anakart.
  • diyoruz abi alamayın intel kazıklıyor milleti diye gel anlat şak şaka pek işlemciden gibi durmuyor . hdd'den olabilir
  • Büyük ihtimal hdd problemi hdd ne olduğunu yazmamışsın yazarsan daha iyi olur. Bazı hdd ler böyle sıkıntılar çıkarıyor özellikle raid yaparken. Raid yaptıysan raid ayarlarını değiştirip bir dene. Birde hdd board bağlantıları check et. Hdd olmadığını düşünüyorsun underclock yapıp öyle dene.
  • Sistemde kaç hd var...?
    farklı sata portlarında deneyin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoOLMuSTi

Sistemde kaç hd var...?

sorun hdd deymiş gidip değiştirdim.
    http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_27294_WESTERN_DIGITAL_Caviar_Black__WD1002FAEX___3_5inc__1TB__SATA_6_Gb_s.html
    hdd de bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: haisak

quote:

Orijinalden alıntı: CoOLMuSTi

Sistemde kaç hd var...?

sorun hdd deymiş gidip değiştirdim.
    http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_27294_WESTERN_DIGITAL_Caviar_Black__WD1002FAEX___3_5inc__1TB__SATA_6_Gb_s.html
    hdd de bu

Bu yeni aldığın HDD mi ?

• bende i3 2100 aldım geçen gün.. makine bir türlü kurulmuyor.. çıldırttı gece gece.. sonra farkettimki salak gibi udma 100 kablo yerine eski cd kablolarından takmışım.. değişince sorun çözüldü.. (eski hdd leri kullanmak için ide li bir nakart aldım.. yakın vade de sata2 ye geçmem gerekiyor ama şimdilik idare etsin)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.