Şimdi Ara

Yeni Air'ları beklemeye değer mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
2.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eski seridede yeni seridede thunderbolt zaten yokmu, usb 2.0la yada usb3.0la yedekleme yapmaya (dosya boyutu ufak olmadığı sürece) ne gerek var
  • Ben bugün Bilkom'u aradım ve sordum yeni MacBook'ların Bilkom tarafından ne zaman duyurulacağını ve hiç net bir cevap alamadım. Duyurulunca sitede görebilirsiniz gibi bir şeyler söylediler. Apple'ın yetkili distribütörü olmakla geçinen bir firmanın böyle bir soruya cevap verememesi üzücü gerçekten. Ama 2010 modelleri 20 ekim'de güncellenip 30 kasım'da duyurulmuştu. 2011 modelleri 20 temmuz'da güncellenip eylül başında duyurulmuştu. Bir 40 gün bekleyeceğiz bence, bu da demektir ki temmuzun 20-25'i gibi duyurulur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

eski seridede yeni seridede thunderbolt zaten yokmu, usb 2.0la yada usb3.0la yedekleme yapmaya (dosya boyutu ufak olmadığı sürece) ne gerek var

çoğu insanda usb 3.0 destekli hdd vardır yada edinilebilmesi daha kolaydır.. ama thunderbolt öyle değil almaya kalksan bi ton para ayrıca
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

quote:

eski seridede yeni seridede thunderbolt zaten yokmu, usb 2.0la yada usb3.0la yedekleme yapmaya (dosya boyutu ufak olmadığı sürece) ne gerek var

çoğu insanda usb 3.0 destekli hdd vardır yada edinilebilmesi daha kolaydır.. ama thunderbolt öyle değil almaya kalksan bi ton para ayrıca

pahalı olduğu doğru ama ssd de pahalı ve hdd yerine tercih ediyoruz. bence hız isteyenler gözünü karartıp alırlar

/>

• quote:

Var evette hic thunderbolt destekli harddisklerle usb3.0 hdd leri karsilastirdiniz mi?
    Ayrica thunderbolt baglantili mac haricinde bir cihazda yok simdilik, video isiyle ugrasmiyorsaniz usb3 gozu kapali yapilacak bir secim

• quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

quote:

Var evette hic thunderbolt destekli harddisklerle usb3.0 hdd leri karsilastirdiniz mi?
    Ayrica thunderbolt baglantili mac haricinde bir cihazda yok simdilik, video isiyle ugrasmiyorsaniz usb3 gozu kapali yapilacak bir secim

yanlış olmasın ben var diye biliyorum

/>

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

quote:

yanlış olmasın ben var diye biliyorum

/>

Supermis mac haricinde bir bilgisayarka daha beraber kullanabiliyoruz :)

• yahu küçümseme bukadar; bir, iki derken artar o sayı. yarın öbürgün diğerlerinede gelecek, ozaman fiyatlarıda ucuzlar, rahat rahat kullanma imkanımız olur. fenamı bişeymi
  • Arkadaşım ocak ayında 13" air almıştı. Son bir iki aydır cihaz çok ısınıyor ve fanı çok ses çıkartıyor. Bakalım 2012 modelinde böyle birşey olmazsa ben de alacağım.
    O kadar para verip incecik cihaz alıyoruz, mac os rahatlığı istiyoruz. Cihaz fırın gibi olacaksa, fanı kafa şişirecekse ne anladım bu işten!
    13" kullanıcıları, sizin cihazlar da böyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wikii

Arkadaşım ocak ayında 13" air almıştı. Son bir iki aydır cihaz çok ısınıyor ve fanı çok ses çıkartıyor. Bakalım 2012 modelinde böyle birşey olmazsa ben de alacağım.
    O kadar para verip incecik cihaz alıyoruz, mac os rahatlığı istiyoruz. Cihaz fırın gibi olacaksa, fanı kafa şişirecekse ne anladım bu işten!
    13" kullanıcıları, sizin cihazlar da böyle mi?

iyide yaz aylarına girdik dışarısı gölgede 30derece fazla ısınmasını anlarım ama fanı öyle çok ses çıkaran bir makina değil o
  • yaz sıcakları başlayalı henüz 2 hafta anca oluyor. Bu iki sorun daha önceden de vardı. hem sadece gündüz de değil, akşam hava serinken falan da oluyor. havaların sıcaklıklarıyla alakalı değil yani.

Bu arada elimizdeki air i5 işlemcili olanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wikii -- 17 Haziran 2012; 13:48:49 >
  • sorun cihazda olsa aldığından beri olurdu, son bir iki aydır ısınıyorsa ya havadandır ya yüklediğin herhangi bir programdandır
  • Önemli olan ısınması değil, o ısıya ne kadar süre dayanacağıdır ve bu da tamamen malzeme kalitesine bağlıdır.. Siz şimdi macbook pro değil de alienware yada sony alırsanız buz gibi çalışacağınız falanmı düşünüyorsunuz

Sonuçta teknoloji olarak piyasadaki bütün makineler aşağı yukarı aynı, hepsi intel+nvidia/ati kombinasyonlar, hepsi benzer tepkiler veriyorlar, hepsi de iş yükü ağır bir uyglama açtığınızda benzer seviyelerde ısınacaklardır. Ama ucuz bir laptop bu yüke 6 ay dayanır, iyisi 5 sene dayanır..

Buna en güzel örnek bence HP Pavilion ve Compaq serileridir.HP Compaq lar dayanıklılık ön planda tutularak üretiliyorlar, ve senelerce en ufak bir sorun olmadan çalışıyorlar, pavilionlar ise daha çok ev kullanıcılarına hitab ediyor ve biraz fazla yüklendiğinizde genelde durduk yerde hatalar çıkarmaya başlıyorlar. 2 sene kullanıp ta bir kere servise gitmeyen pavilion varmıdır çok merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 17 Haziran 2012; 21:40:34 >

• Şimdi son karar nedir? Yeni Air'ların bir öncekilerden büyük bir farkı var mı? Yani Apple'ın WWDC'de dediği gibi gerçekten de eski nesle göre 2 kat daha mı hızlı?
  • Ben aldım sayılır, i5 işlemcili gayet güzel bence.

İş hayatımda kullanmayı düşünüyorum. Yenisi en az bin lira ile gelecek, belki daha pahalı. Neylemişim ben hd kamerayı, 4000 grafik işlemcisini, oyun mu oynıcam yoksa sürekli video mu çekicem ?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kongor

Ben aldım sayılır, i5 işlemcili gayet güzel bence.

İş hayatımda kullanmayı düşünüyorum. Yenisi en az bin lira ile gelecek, belki daha pahalı. Neylemişim ben hd kamerayı, 4000 grafik işlemcisini, oyun mu oynıcam yoksa sürekli video mu çekicem ?..

+1

sanırım benim kararımda bu yönde..
  • quote:

Yenisi en az bin lira ile gelecek derken, eski fiyatından bin lira daha mı pahalıya sunulacak diyorsunuz?
  • Yenisi eskisiyle aynı fiyattan girer piyasaya. Amerikada 100 dolar daha ucuz geldi, bizde onu yansıtmazlar. Ivy bridge işlemciler eski seriye göre daha az ısınıp aynı veya daha yüksek performans veriyor. Eskisini almak bence çok mantıksız şu durumda. Sağlam bir indirim olsa belki tercih edilebilir ama öyle birşey de yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazymafya

quote:

Yenisi en az bin lira ile gelecek derken, eski fiyatından bin lira daha mı pahalıya sunulacak diyorsunuz?

Aynen
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.