Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (212. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
36 Misafir - 36 Masaüstü
5 sn
8.823
Cevap
175
Favori
935.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bendeki aracta sunroof oldugu icin, arkalar icin sag ve solda aydinlatma var. Dolayisiyla 35mm sofit kullanmamistim.
    Harita lambasi aynidir buyuk ihtimal, T10 kullanmistim.

Uzun farlar icin ben de Philips'in urun cikarmasini bekliyorum
    Aliexpress'dekilerin odaklanmalari iyi olmadigi icin, yakin mesafede parlak gorunuyor, ancak uzun mesafede isik yayiliyor ve aydinlatma zayifliyor.

Ozellikle LED stop lambasi daha az enerji tukettigi icin, arac durdugunda ve start-stop aktif oldugunda aku icin gercekten faydali.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HesaplayanAdam kullanıcısına yanıt
    Ben tavan aydınlatmayı söküp baktım 35mm aldığım sofit led ampül 38mm çok bir fark yok. Bagaj aydınlatma,ön park ampülü,arka plaka ve harita okuma t10 hepsi değişmiş olacak. Suzuki vitara bu değişimlere değer bir araç👍 Sonraki değişim sinyal ampülleri olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ay'a gönderilecek araçta, Suzuki off-road deneyimi yer alacak

• Merhaba arkadaşlar, araçlarımızda inşallah bir sıkıntı yoktur. Geçen gün bahsettiğim bir kaç ampül değişimini yaptım. Arka stop,plakalık,ön park ampülü,bagaj aydınlatma,tavan aydınlatma ve harita okuma lambası değişimi yaptım. Gayet güzel oldu. Şimdi sirada sinyalleri led ile değiştirmek kaldı. Sinyaller için philips marka fiyatı biraz yüksek arka+ön sinyal 500₺'yi buluyor. bir ampül için çok. Bu arada karter muhafaza arayışına girdim. Aramızda yaptıran oldumu acaba.

• redloves kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık, hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Arka stop, plakalık, ön park ampülü, bagaj aydınlatma, tavan aydınlatma ve harita okuma lambası değişimi zor mu?
  • BRAVEHEART11 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler 😊 zor değil bir çoğu T10 diye adlandırılan ampülden. Plakalık,harita okuma,ön parklar ve bagaj aydınlatma. Sadece stop lambası için bir elektrikçiden yardım aldım. Tavan aydınlatması için (cam tavansız) universal çoklu soket led aldım onu yerine sabitlemek için çok az japon yapıştırıcı kullandım okadar. Sökmesi takması kolay

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Bende ön parkları değiştirdim. Çok güzel oldu. İç ve bagaj aydınlatmalarına dokunmadım. Plaka aydınlatmaları da çok dar yerde olduğu için kırarım endişesiyle değiştirmedim. Siz hepsini değiştirmişsiniz, eminim çok güzel olmuştur. İmkan olursa fotoğrafta koyarsanız güzel olur.
    Karter koruma için servislerde orjinal parça var. Ama fiyatı konusunda bilgim yok.
  • Gezgin350 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler evet çok güzel oldu. Daha önceden aliexpress'den aldığım ledleri ön parka takmıştım fakat 2-3 ay olmadan pır pır edip bozuldular. Şimdi aldıklarımın hepsi philips xtreme led fiyatı biraz yüksek fakat, kullanım ömrü ve verdiği parlaklık gerçekten farklı. Bugün vakit bulabilirsem egzoz ucu yaptıracağım inşallah beğendiğim bir model bulabilirim.

• Karter koruma galvaniz 1.5 mm lik 400tl ye satıyorlardı. Facebook grubunda bahsetmişlerdi.

• Bugün egzoz ucu yaptırdım daha önceki aracım punto evo'da da çift çıkış ucu güzel durmuştu.

• candiroglu81 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgi için. Servistemi satıyorlar bu ürünü orjinal mi yoksa kendileri özel olarak yaptırmışlar mı bilginiz varmı?

• Bi servis facebook grubunda elimizde karter muhafaza mevcut diye yazmıştı. Nasıl temin ediyorlar bilgim yok. Tahminim çinden alıyorlar. Çünkü daha önce aynı servis çinde satılan cam kaldırma modüllerini de araçlara uyguladığını söylemişti.

Face kullanmıyorum oyüzden bilemiyorum. Bulabilirsem orjinal yaptırırım,yok bulamazsam eğer uydurma bir koruma yaptırırım. Memlekete gittiğimde taşlı araziye girmem gerekiyor yayla yolunda mecbur yaptırmam lazım.

• Arkadaşlar

Aracımın arka stop Değişimi ve tamponun kısmı boyanması işlemini Aykon'da yaptırdım. Aracı alıp , tamir bitincede kendileri getirdi(ben Üsküdar Selimiye Mah 'deyim, onlar Pendik'te ) bu konuda takdir ettim. Boya da güzel olmuş, arabayı yıkatıp bana getirmişler. Tek sıkıntı şuydu, bana 4 günde biter dediler ama son güne doğru arayınca uzayacak dediler ama bende kadkodan 4 günlük araç aldığımı ve araçsız kalacağımı söyleyip ısrar ettim ve işi hızlandırmış oldum, bu zorlama ile 4 günde bitirdiler. Bu arada dipnot; ilkdefa kaza ile karşılaştığımdan bazı yeni Şeyler öğrendim

1 kasko araç verirken normalde bulunduğunuz yere aracı getirmesi lazımmış ama benimki gibi cimri kaskonuz varsa kendiniz gidip alıyorsunuz. Ayrıca servise bırakıp kendi aracınızıda alıyormuşsunuz ve onlar kendi araçlarını bıraktığınız yerden alıyorlarmış normalde.

2 Normalde kaza yapan aracınızla aynı segment araç vermelilermiş ama cimri kaskolar bunu es geçip oradan fiyat düşürüyormuş.

3 ikame araç süreside önemli, benimki de exper bu iş 4 günde biter dediğinden, 4 günlük araç verdiler. Bazı kaskolar 7 günle sınırlı imiş bazıları serviste iş bitene kadar.

Özetle kasko yaptırırken bi dahaki sefere bunlara dikkat edecem.

• mzsaglam M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam, kasko konusu önemli dediğiniz gibi

Karter muhafaza aykon otomotiv de satılıyor.

• Kaç para?

• mzsaglam M kullanıcısına yanıt
    400 tl yazmışlardı facebook grubunda

Teşekkürler bir arayıp sorayım ozaman Ahmet bey'e aslında şu kamera içinde bir gelişme varmı diye soracaktım. Her yıkamada çıkıyor artık yeni gelen araçlarda ordan çıkarılıp yan tarafa takılmış bir şekilde çözülmesi lazım.

• Merhaba,

Sormak istediğim bir konu var. Geçen gün yokuş iniş sistemini denedim. Frene basmadan belirtilen maksimum hızda iniş yapılıyor. Bu esnada gaza da bassanız bir hızlanma olmadığını gördüm. Ancak iniş esnasında fren lambaları sürekli yanar vaziyette. Bu durumda iniş süresince motor kompresyonu değil de fren sistemi ile mi hız kontrolü yapılıyor. Eğer öyle ise uzun mesafeli inişlerde bu durum bir sıkıntı doğurur mu?
  • 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.