Şimdi Ara

Yedek Subay-Astsubay Çıkma Olasılığı Hakkında SAYISAL VERİLER* (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
63
Cevap
5
Favori
55.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

2018de ben de bakayaydım. 17 ağustosta şubeye gitmiştim, bakaya kalmışsınız dediler. 2 ay sonra yedek subaylık çıkmıştı. Ama 2019da askerlik yasası değişti.

https://www.msb.gov.tr/Askeralma/Duyuru/f4688f18a32c498aa2e181613f793605

Celp duyurularına artık böyle madde ekliyorlar. Gerçi bu madde sınıflandırma olduktan sonra mazeretsiz / zamanında birliğe katılış yapmayanları kapsıyor.

Alıntı

metni:
    4. Seçim ve sınıflandırma sonuçları 03 Mayıs 2024 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır. Ancak daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar da dâhil olmak üzere yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden, tabi oldukları celp ve sevk döneminde 7179 sayılı Askeralma Kanunu’nda belirtilen mazeretleri olmaksızın bakaya kalanlar er statüsünde askere sevk edileceklerdir.

Burada şubelerin telefon numaralarına ulaşabilirsiniz. Olmadı cimer'den yazarsınız. Başlığa da Askeralma Genel müdürlüğü dikkatine diye yazarsınız.

www.msb.gov.tr
    Milli Savunma Bakanlığı
    https://www.msb.gov.tr/Askeralma

Benim şahit olduğum, eğer MSB'nin ihtiyacı varsa üçe beşe bakmaz alır.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

Bu madde Sınıflandırma olduktan sonrayı kapsıyor ise içim rahatlayacak çünkü henüz sınıflandırmam yapılmadı. 2020 de mezun oldum E devlette yoklama tarihim 31/12/24 yazıyorken birden 2023 kasım ayında mesaj geldi. Ocak 2023 den beri yoklama kaçagısınız diye. Bu benim de hatam evet ünv mezunu birine 4 sene zaman biçmezler. Umarım yedeksubay olmaya engel değildid

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.