Şimdi Ara

Yedek Disk Partition Uctu..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ArkadasLar seLamLar.. Ufaclk minicik bir sorun. Sistemimde 120 Gb Samsung ide disk yedek disk oLarak caLlslyor. Fakat bugun eLektrik kesintisi oLmus sanlrlm. Ondan sonra da sistemi actlm we ikinci boLumune erisemedim. Partition Magic iLe baktlglmda isLem yapamlyorum crc hatasl weriyor. Chk diskLe cozuLmuyor.. Dosta Hiren boot cd iLe aclp kurcaLadlglmda norton commander e benzer bir programLa diskin icerigini gorebiLdim. Icinde 60 Gb weri war we kesin oLarak kurtarmaLlylm. Simdi sistemimde bos yer acmak icin kaslyorum. Size sorum acaba ben bu diske hlzLl format atlp icinden biLgiLeri recovery programLarl iLe mi kurtaraylm yoksa hazlr oradan goruyorken dos ortamlnda tek tek kopyaLlyaylmml ?
    DetayLarl hemen aktaraylm : sistemde iki boLumde caLlslyor 60 + 60 sekLinde
    dosya formatl : fat 32
    windows tan girmeye caLlstlglmda fiX hata oLarak bicimLendiriLmemis diyor. Dosya sistemi de raw diyor..
    dos uzerinde de goremiyorum. Fakat ismini hatlrLayamadlglm norton commander e benzeyen biLmemne commander iLe gorebiLiyorum biLgiLeri.. Sizce ne yapmaLlylm durum aciL arkadasLar. Yarln 8 de dersim war birde (: bunu yapmadan uyuyamam kesinLikLe ((: msn : ferrari__550@hotmail.com yardlmLarlnlz icin simdiden tesekkur bir aklL Lutfennnnn

• valla dosta kopyalama nasıl olur pek bılmıyorum ama quick format atıp yedklerın cogunu kurtarabilsin çünkü quick formatta hd xp nın yukleneceği yerı kadar yanı 600 mb kadar bı alanı sadece temızlıyo gerı kalan herşey gene o hd de oluyo ve bı recovery programı ile cogu bılgıyı kurtarabilirsin kolay gelsın programların adı

easy recovery yada recover my files
  • Zaten o programLarl hazlr ettim ((: Ama sana bir sorum oLacak peki nereden naslL format ataylm. Yani quick formatl windows icinde cmd uzerinden mi ataylm yoksa windows sag tus bicimLendir me mi diyeyim yoksa direk dos oLarak aclp format /q komutu iLe mi ataylm yada partition magic gibi programLar uzerinden mi bicimLendireyim ?
  • bu arada bişey soryım tek hd mi kullanıyorsun eğer çift kullanıyorsan diğer hd kaç gb
  • biri sata 80 samsung digeri ide samsung 120.. 120 nin ikinci klslml probLemLi, 80 nin iLk klslmda windows kuruLu diskLer ikiye boLunmus durumda (: topLamda 2 disk.. Pardon ya boyLe sanki cok aclkLamacl hissettim kendimi ??
  • o zaman ''C'' ''D'' ve ''E'' ''F'' olarak bu bölüm var her neyse eğer 60 gb lik bir veri varsa o 80 lik sata da 60 gb boş yer olması lazım yoksa yedeklerı kaydedemezsin sadece bulduğu ile kalır yanı 80 gb lıkta bı 60 gb lık boş yer ayarla ve ondan sonra qformat at valla ben genelde ms-dos tan atarım ama sen ahngisiyle atarsan at farketmez yeterki at
  • eywaLLah saoLasln yardlmLarln icin 60 Llk disk icin 40 Gb kadar yer acabiLdim digerLerini iki seferde aLmayl dusunuyorum yani bi klsmlnl aLlp cd ye yazlp ondan sonra tekrar dosya aLmaya dewam etmek.. Tekrar cok tesekkur ederim yardlmLarln icin sonucu yazacaglm...
  • bişe değil ne demek ama kullandığın program bulduklarını tek seferde kaydet meyi isterse yanı dırek 60 gb ı tek seferde kayıt yapmak ısterse o zaman bi şekilde aç 60 gb ı açamazsan da başka bir pogramla dene tek tek sanırım recover my files ta istediğin gibi tek tek kayıt yapbılıodun yanlıs hatırlamıyorsam şimdiden kolay gelsin sonucu yazarsın iyi akşamlar
  • Yaf ben bu recover my files programl iLe dosyaLarl tekrar aLmaya caLlstlm fakat, 24 saattir caLlslyor we boyLe giderse 10 saat daha caLlsacak. DosyaLardan da sadece mp3 we avi Leri isaretLedim ama haLa uzun suruyor.. Aynl zamanda da o kadar mp3 icinden biLgiLeri Recovered_mp31.mp3 sekLin de aLlyor misaL
    50 Gb mp3 gitti.. ben agLamiimda kim agLasln yaf..
  • formatlamadan kurtar işini zora sokma
  • LiderkraL (: artlk cok gec.. 40 saatte su anda program caLlslyor.. ELektrik tekrar kesiLecek diye odum kopuyor waLLa.. neyse iLgin icin tesekkur ederim ama su anda haLa ugraslyorum
  • 62 saat sonucu diskteki biLgiLer gorundu.. Fakat hepsi ~1 sekLinde klsaca hich biri isime yaramadl sorun degiL artlk yeniden downLoad Listesi yaptlm en azlndan icinde neLer oLdugunu hatlrLayabiLiyorum (: Fakat daha buyuk bir sorunLar karslLastlm. Diskte anormaLLikLer basLadl onun uzerine Fdisk + format probLemsiz tamamLandl ondan sonra yine anormaLLik wardl yani caLlsmaslnda dir komutunu bekLeyerek caLlstlrlyordu. NormaLdir dedim ama icime sinmedi we scandisk yaptlm yine probLem yok. Bi sorun oLmaLlydl we yuzey taramaslnda Bad sector clktl.. 3 sene icinde 4. disk boLe giden. We daha once sistemim dewamLl aclk degiLdi diger 3'u power supLy sagLam diiL dedim. Gittim yeni kasa aLdlm bu da cok sagLam diiL ama en azlndan eskisinden iyidir dedim fakat buda gitti. Disk aLmaya korkuyorum artlk. Bu sefer servise gonderecegim ugrasslnLAr biraz. BeLki yaparLar.. Bi arastlraylm simdi neden badsector we naslL korunuruz diye..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.