Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

IMAC Harici Hard Diskten dosya silme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
5
Cevap
0
Favori
3.683
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Mac OS >> IMAC Harici Hard Diskten dosya silme sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      15 Mesaj
      26 Mart 2013 14:38:32 Konu Sahibi
      Herkese merhaba, IMAC OSx aldım ve şu an sudan çıkmış balığa dönmüş durumdayımDaha önce iphone ipad vb dışında apple kullanmadığımdan şimdi yeni bilgisayara başlayan biri gibi en basit temel işlevleri bile öğrenmeye çalışıyorum ve her şey çok zaman alıyor.

Örneğin bugün bir dosyayı harici hard diske atmaya çalıştım ama yapamadım, dosyayı hard diske sürükledim ama kabul etmedi; aynı zamanda harici hard diskteki gereksiz dosyaları temizlemeyi de başaramadım, silme tuşuna bastım, çöp kutusuna taşıdım, sağ tuşu aktif ettim onla denedim hiç bir şey sonuç vermedi.Yardım bekliyorum

|
      |

• Yüzbaşı
      841 Mesaj
      27 Mart 2013 04:39:27
      quote:

Orijinalden alıntı: oxgee

Herkese merhaba, IMAC OSx aldım ve şu an sudan çıkmış balığa dönmüş durumdayımDaha önce iphone ipad vb dışında apple kullanmadığımdan şimdi yeni bilgisayara başlayan biri gibi en basit temel işlevleri bile öğrenmeye çalışıyorum ve her şey çok zaman alıyor.

Örneğin bugün bir dosyayı harici hard diske atmaya çalıştım ama yapamadım, dosyayı hard diske sürükledim ama kabul etmedi; aynı zamanda harici hard diskteki gereksiz dosyaları temizlemeyi de başaramadım, silme tuşuna bastım, çöp kutusuna taşıdım, sağ tuşu aktif ettim onla denedim hiç bir şey sonuç vermedi.Yardım bekliyorum

mac os ntfs dosya biçimini sadece okuyabilir. yazma işlevi malesef yoktur. bu yüzden silme işleminide yapamazsınız.. ancak 3. parti yazılımlarla yapabilirsiniz. örneğin Tuxera programını kurup ntfs disklere dosya yazıp silebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itsthehallowman -- 27 Mart 2013; 4:40:00 >
      |
      |

• Onbaşı
      16 Mesaj
      27 Mart 2013 08:04:45
      quote:

Orijinalden alıntı: itsthehallowman
      quote:

Orijinalden alıntı: oxgee

mac os ntfs dosya biçimini sadece okuyabilir. yazma işlevi malesef yoktur. bu yüzden silme işleminide yapamazsınız.. ancak 3. parti yazılımlarla yapabilirsiniz. örneğin Tuxera programını kurup ntfs disklere dosya yazıp silebilirsiniz.
      Bu güzel bilgi için teşekkürler. Benimde aynı dertten sorunum vardı.
      |
      |

Her Can ölümü tadacaktır.

• Yarbay
      3690 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      revivo72

27 Mart 2013 11:57:15
      quote:

Orijinalden alıntı: ramhero Bu güzel bilgi için teşekkürler. Benimde aynı dertten sorunum vardı. Alıntıları Göster
      Mac OS X'in 64bit ise, NTFS kurarken sorunla karşılaşabilirsin çünkü 2006-2009 arasında ilk çıktığında NTFS hep 32bit çıkmıştı. Ayrıca NTFS harici diskte türkçe karakterli dosya isimleri bazen sorun olabiliyor, NTFS'yi sorunsuz kurmuş olsan bile o dosyaları görmeyebiliyor.
      |
      |
    • Onbaşı
      15 Mesaj
      27 Mart 2013 16:33:16 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: vonderplanitz Mac OS X'in 64bit ise, NTFS kurarken sorunla karşılaşabilirsin çünkü 2006-2009 arasında ilk çıktığında NTFS hep 32bit çıkmıştı. Ayrıca NTFS harici diskte türkçe karakterli dosya isimleri bazen sorun olabiliyor, NTFS'yi sorunsuz kurmuş olsan bile o dosyaları görmeyebiliyor. Alıntıları Göster
      Bilgi için ben de çok teşekkür ediyorum, şu anda programı indiriyorum umarım sorunu çözer
      |
      |

• Onbaşı
      15 Mesaj
      27 Mart 2013 16:47:27 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: oxgee Bilgi için ben de çok teşekkür ediyorum, şu anda programı indiriyorum umarım sorunu çözer Alıntıları Göster
      itsthehallowman işe yaradı ve sorun kolaylıkla çözüldü gerçekten çok teşekkürler:)
      |
      |

Reklamlar
nice türkiye
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
web tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.