Şimdi Ara

YDS ile hazırlık atlayabiliyor muyuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2013 yds (en son soruları açıklanan yds bu galiba) evde çözeyim dedim 62.5 puan geldi. Galiba istediğim yer 65 falan istiyor atlamak için hazırlığı (Tabi kazanırsam )

2018 YDS başvuruları açılmış sınav 9 eylül. Üni kayıtları ne zaman biter hazırlık ne zaman falan hiç bilmiyorum 9 eylüle kadar başlar mı üni?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Death -- 19 Temmuz 2018; 21:21:24 >

• Başlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dişhekimiolurmu

Başlar
    Tamam teşekkürler gerek yok o zaman.
  • White Death kullanıcısına yanıt
    İzmir de 1 yıl hazırlık oku işte ne güzel boll bol gezersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dişhekimiolurmu

İzmir de 1 yıl hazırlık oku işte ne güzel boll bol gezersin
    İzmir nerden çıktı

Öğretmenler falan da hazırlık rahat geçer ing biliyorsanız da okuyun falan derdi eskiden de 1 sene mezun geçirdiğim için atlarsam onu oradan telafi ederim gibi geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Death -- 19 Temmuz 2018; 16:37:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F0A424E64

Bu mesaj silindi.
    İngilizcem fena değil hocam, dizi filmleri altyazısız anlayabiliyorum(Çok ağır aksanı yoksa tabi). 3-4 sene önce falan çöptü okul sınavlarında 40 alıyordum Sonra oyunlar, filmler, reddit, ted konuşmaları falan derken böyle oldu.

50 doğrum var 2013 sınavında 62.5 puan yapıyormuş. Diğer yıllara göre kolay mı zor mu bilmiyorum.
  • Yds kabul ediliyor mu bilmiyorum da TOEFL girerseniz oradaki puanınızı tüm okullar kabul ediyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ape1281

Yds kabul ediliyor mu bilmiyorum da TOEFL girerseniz oradaki puanınızı tüm okullar kabul ediyorlar.
    Toefl a verecek para ne arasın hocam öğrencide
  • Öncelikle tüm okulların kabul ettiği bir sınav yok. Ben dil öğrencisiyim ve YDS'yi çoğu okul kabul ediyor (Toefl'ı da ediyorlar ama dediğim gibi hepsi etmiyor çoğu ediyor araştırmanız gerek) ben de 90 aldım geçtiğimiz nisan ve hazırlık atlamak için kullanacağım.

Sorunuza gelecek olursak, okullar başlasa bile hazırlık okurken yds ya da okul kabul ediyorsa yökdil'e girip hazırlık atlama şansınız var!
    Ayrıca çoğu bölümde yüksek lisans yaparken YDS puanı gerektiği için şimdiden girmenizin size hiç olmasa tecrübe katacağını düşünüyorum. (aldığınız puan 5 yıl geçerli) Eğer bölümünüzün yüksek lisansı YDS puanı istemiyorsa yine yukarıda dediklerimi araştırmalısınız. İki farklı şehirdeki arkadaşlarım yökdil ile hazırlığı okurken atladılar ve senelerinin geri kalanı boş geçti. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Troyn -- 19 Temmuz 2018; 20:27:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Troyn

Öncelikle tüm okulların kabul ettiği bir sınav yok. Ben dil öğrencisiyim ve YDS'yi çoğu okul kabul ediyor (Toefl'ı da ediyorlar ama dediğim gibi hepsi etmiyor çoğu ediyor araştırmanız gerek) ben de 90 aldım geçtiğimiz nisan ve hazırlık atlamak için kullanacağım.

Sorunuza gelecek olursak, okullar başlasa bile hazırlık okurken yds ya da okul kabul ediyorsa yökdil'e girip hazırlık atlama şansınız var!
    Ayrıca çoğu bölümde yüksek lisans yaparken YDS puanı gerektiği için şimdiden girmenizin size hiç olmasa tecrübe katacağını düşünüyorum. (aldığınız puan 5 yıl geçerli) Eğer bölümünüzün yüksek lisansı YDS puanı istemiyorsa yine yukarıda dediklerimi araştırmalısınız. İki farklı şehirdeki arkadaşlarım yökdil ile hazırlığı okurken atladılar ve senelerinin geri kalanı boş geçti. :)
    Teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.