Şimdi Ara

Ybr125 mi cb125 mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
5.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wRei

quote:

Orijinalden alıntı: viper17

Ybr ile cb asla kıyaslanamaz. Cb bildiğiniz çin malı motor. Cbf o parasını haketmiyor 6 ay önce 3.900 e almayanı dövüyolardı. Artık cbf rahmetli oldu.

2 seçenek var tvs apache yada ybr.

Arkadasım bindin mı kullandın mı da bu kadar emin konuşuyorsun Çin malı falan. Bilmeden etmeden yorum yapmayın ybr güzel motor ama 2006dan sonra bozdu ben şimdi ybr'ye 5 kr vermem Apache hoşuma gidiyor güzel motor ona lafım yok ama cb ile ybr her halükarda karşılaştırılır.

Cb ancak çin motosikletleri ile karşılaştırılır. Titriyo, devir saati yok, sele sert, arka amortisörler sert, ayak marşı yok, lastikler şambriyelli.

• ybr alacagına cb al ne demek arkadasım?

sen ybr'nın ne oldgnu bellı kı bılmıyorsun, ne yonden karsılastırırsan karsılastır ybr agır basar her yonden

kargaya yavrusu kuzgun görünürmüş
  • Para sorunun yoksa YBR öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S R T

Para sorunun yoksa YBR öneririm.

Buyuk ihtimal oyle yapcam zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cbf150>YBR125>CB125
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ybr ile cb asla kıyaslanamaz. Cb bildiğiniz çin malı motor. Cbf o parasını haketmiyor 6 ay önce 3.900 e almayanı dövüyolardı. Artık cbf rahmetli oldu.

Arkadasım bindin mı kullandın mı da bu kadar emin konuşuyorsun Çin malı falan. Bilmeden etmeden yorum yapmayın ybr güzel motor ama 2006dan sonra bozdu ben şimdi ybr'ye 5 kr vermem Apache hoşuma gidiyor güzel motor ona lafım yok ama cb ile ybr her halükarda karşılaştırılır.

Cb ancak çin motosikletleri ile karşılaştırılır. Titriyo, devir saati yok, sele sert, arka amortisörler sert, ayak marşı yok, lastikler şambriyelli.

Ybr'de kullandım kuzenimde de ybr 2012 var ben devir saatine zaten bakmam sesten anlarım. Ayak marşına gerek yok Mars butonuna dokunduğun anda motor saydırmaya başlıyor. 1000 km bakımından sonra titremenin kesildiğini konuya yazdım. Sele sertliği çok büyük sıkıntı yaratmaz ve ben hic sert olduğunu düşünmemiştim lastiklere rağmen yol tutuşu tartışılmaz. Lastikleri değiştirmekte çok zor değil. Ybr'yi Çin malı motor ile karıştırıyorsan gayet tabi cb125'ide karşılaştırabilirsin.

Biz burda boş konuşmuyoruz;

Asya motor
     Ybr125 mi cb125 mi?

Ybr125 mi cb125 mi?

Ybr125 mi cb125 mi?

Motoran
     Ybr125 mi cb125 mi?

Honda
     Ybr125 mi cb125 mi?

Edit; Foto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viper17 -- 13 Ağustos 2012; 1:56:01 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ybr'de kullandım kuzenimde de ybr 2012 var ben devir saatine zaten bakmam sesten anlarım. Ayak marşına gerek yok Mars butonuna dokunduğun anda motor saydırmaya başlıyor. 1000 km bakımından sonra titremenin kesildiğini konuya yazdım. Sele sertliği çok büyük sıkıntı yaratmaz ve ben hic sert olduğunu düşünmemiştim lastiklere rağmen yol tutuşu tartışılmaz. Lastikleri değiştirmekte çok zor değil. Ybr'yi Çin malı motor ile karıştırıyorsan gayet tabi cb125'ide karşılaştırabilirsin.

Biz burda boş konuşmuyoruz;

Asya motor
     Ybr125 mi cb125 mi?

Ybr125 mi cb125 mi?

Ybr125 mi cb125 mi?

Motoran
     Ybr125 mi cb125 mi?

Honda
     Ybr125 mi cb125 mi?

Edit; Foto

Dış görünüş benziyor diye sn Asya ila Hondayı aynı kefeye koyamasın bu motorda Honda ile aynı sağlamlığı. Bulabilecek mi bu motoru kac yıl kullanabilecek bizde boş konuşmuyoruz burada ybr'yi övecem diye cb125'i kotuleyemessin ben kullanıyorum diyorum değil mi. İskenderun'dan demiscelige kuzenimi almaya gittim az önce ve hemen her lambada durduğumda Çelik - kanuni - Kangda gibi motorlar kafa tutuyorlar böyle seyleri sevmem ama motorumuda yerine göre kanıtlamak isterim emin olun öyle atik bir kalkışı varki tozuma yetişemiyorlar diyebilir ve hepsi apaçi yani trafik teröristi ybr 2012 ile karşılaştırdık ve kendisinin eski motoru Honda titan kendisi bile diyor keske bekleseydimde bundan alsaydım diye bakın amcamın oğlunda var diyorum eğer istenirse bayramda yanına Gidecem size fotolarını atabilirim benim motorun yanında oyuncak gibi kalıyor benimki beyaz onunki kırmızı ve Çin malı motorları bilen bilir hemen hemen her kendini kenetlenmiş motor şirketlerinin commuter motorlarını taklid ederler eminim ki arasam ybr'nin Çin malı kopyasını bulurum önemli olan malzeme makine sağlamlığı ben 1 haftalığına Ankara'ya gittim motor yağmurun altında vs kalmış geldigimde çalıştırdığım da motor tek seferde sorunsuz çalıştı hemde marş butonundan ? Ne gereği var marş pedalinin? Eğer bir kullanıcı motoruna temiz bakarsa emin ol 10 yılda olsa sağlam kalır ( Çin malı motorlara aynı şeyi söyleyemem) ben ybr kötü demiyorum ama 1000 tl farkla aynı motoru alamam sırf devir saati ve marş pedali icin bu arada şimdi benim altıma 125 hangi motoru verirsen ver bana mükemmel gelmez zaten kısa bir süre sonra 600luk motorumu alacam inşallah. Ama suan bu motoru kullanıyorum ve memnunum ben size seviyeli bir sekilde motorun iyi olduğunu ve deneyimlerimi anlattım ama siz ybr diye tutturduğunuz icin savunma durumundasınız şimdide söylüyorum her zamanda söylerim cb125 gayet kaliteli bir motor. Alacak kısıyordu öneririm ama motor kisiden kisiye değişir kimisi yamana ybr sever kimi kanuni breton kimi r6 kimi Cbr 600 hangi motor alıcının icine sinerse onu alır ben bunu sevdim bunu aldım ve pişman olmadım hatta beğeniyorum hatta beğenmekten fazlası sürerken keyif alıyorum.

Aradaki fark 640 tl

• Masallah baslikta motorlor haric butun motorlar tartisildi

• Bende şehir içi için az yakan bir motor almayı düşünüyorum ikinci motor olarak.En yakın zamanda gidip denemeyi düşünüyorum(cb125 ve ybr125i).Yakıt tüketimi nasıl motorunun?Kazasız belasız binmen dileğiyle hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ducati 1199 Panigale

Bende şehir içi için az yakan bir motor almayı düşünüyorum ikinci motor olarak.En yakın zamanda gidip denemeyi düşünüyorum(cb125 ve ybr125i).Yakıt tüketimi nasıl motorunun?Kazasız belasız binmen dileğiyle hayırlı olsun

Ben ybr nin daha dusuk diye biliyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gıdıkcı

quote:

Bende şehir içi için az yakan bir motor almayı düşünüyorum ikinci motor olarak.En yakın zamanda gidip denemeyi düşünüyorum(cb125 ve ybr125i).Yakıt tüketimi nasıl motorunun?Kazasız belasız binmen dileğiyle hayırlı olsun

Ybr ne kadar yakıyor bilmiyorum ama cb125 100-110 km 2 litre

100 km 2 lt ise çok iyi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

100 km 2 lt ise çok iyi

Yakıt konusunda gercekten iyi.

Konuyla bir alakası yok ama bu tip motorların lastikleri kötü oluyormuş.Kaliteli lastikler ne kadar acaba?Alır almaz değiştirmeyi düşünüyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

100 km 2 lt ise çok iyi

Yakıt konusunda gercekten iyi.

Konuyla bir alakası yok ama bu tip motorların lastikleri kötü oluyormuş.Kaliteli lastikler ne kadar acaba?Alır almaz değiştirmeyi düşünüyorum

Tubeless lastik önerimdir onlarda 70ten başlıyor diye biliyorum. Ama emin ol motoru ilk kullandığın anda aslında lastikleri değiştirmeye gerek olmadıgını anlayacaksın.

Cevapların için teşekkür ederim.Bir arkadaşımda ybr 125 var.Bana ertesi gün değiştirmek zorunda kaldım demişti(motoru aldıktan sonra)

• Tecrübeye göre değişiyor lastikler. Motorun limitlerinde kullanırsanız sorun olmaz. Arkadaş cb125 ten değilde cbr600rr dan bahsediyor gibi konuşuyor. Motorun ne olduğu belli lütfen abartmıyalım.
  • Kaç derece yatıyorsunuz virajlarda ?
  • Şuan kullandığım motorum da devir saati bulunmakta.Cb125 de olmaması sorun çıkarır mı acaba?(Alışkanlık nede olsa )
  • quote:

Tecrübeye göre değişiyor lastikler. Motorun limitlerinde kullanırsanız sorun olmaz. Arkadaş cb125 ten değilde cbr600rr dan bahsediyor gibi konuşuyor. Motorun ne olduğu belli lütfen abartmıyalım.

Benimle bir sorunun mu var kardesim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wRei -- 14 Ağustos 2012; 0:25:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tecrübeye göre değişiyor lastikler. Motorun limitlerinde kullanırsanız sorun olmaz. Arkadaş cb125 ten değilde cbr600rr dan bahsediyor gibi konuşuyor. Motorun ne olduğu belli lütfen abartmıyalım.

Bende biliyorum cbr 600 olmadığını fakat kaç yıllık motorcu arkadaşım bile şikayet ediyorsa kulak vermekte fayda var.Zaten Cbr 600 ün lastiklerini sorun yaratacak kadar dandik lastik koymuyorlar.150 250 cc de bir çok marka rekabet amaçlı çok dandik lastik kullandıklarını biliyorum.
  • quote:

Benimle bir sorunun mu var kardesim ?

Hayır yok tabikide Sadece motorunu çok abartan birisiniz

quote:

Bende biliyorum cbr 600 olmadığını fakat kaç yıllık motorcu arkadaşım bile şikayet ediyorsa kulak vermekte fayda var.Zaten Cbr 600 ün lastiklerini sorun yaratacak kadar dandik lastik koymuyorlar.150 250 cc de bir çok marka rekabet amaçlı çok dandik lastik kullandıklarını biliyorum.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=IFW6rsjUl6E#t=404s

Saniye otomatik açılmaz ise 06:45

• quote:

Aynen katiliyorum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.