Şimdi Ara

Yazılım, Programlama ve Programlama Dilleri İle İlgili Twitch't eYayın Yapıyoruz. Herkesi Bekleriz!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar eğlenerek muhabbet ederek sıkmadan yazılım programlama ve programlama dilleri hakkında konuşuyoruz. Amacımız yayını derse çevirmeden bilgi paylaşımında bulunmak. Herkesi bekliyoruz.

https://www.twitch.tv/lambda_cd

• Arkadaşlar yeni başlayanlar için Kodlama ve Programlama yayınlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Yazılım muhabbetimize katılmak isteyen herkesi yayınımıza bekleriz.

https://www.twitch.tv/lambda_cd/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en taro adun -- 9 Nisan 2020; 21:38:21 >
  • Arkadaşlar yeni başlayanlar için Kodlama ve Programlama yayınlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Yazılım muhabbetimize katılmak isterseniz her zaman yayınımıza bekleriz.

• twitch.tv Proxy/VPN girişlerinde pek iyi çalışmıyor. (Kullandığım Proxy ile Youtube u sorunsuz kullanabiliyorum) o yüzden pek bakamadım fakat zaten oyun ağırlıklı galiba? ben ilk ve tek oyunumu fi tarihinde yaptım, yine fi tarihinde 100+ üstünde oyun oynadım oyuna doydum o yüzden oyunla pek ilgim yok. fakat son 1-2 yıldır AI dolayısıyla özellikle AI kullanılarak gerçekçi grafikler yapılmaya başlanması dolayısıyla, o açıdan oyunlarla ilginmeye de başladım (biraz karışık bir durum)

"you implement programs to solve problems, I implement languages to do that" kısmında anlaşılmayan birşey var. yani bir problemi çözmek için o probleme uygun yeni bir programlama dili mi tasarlıyorsun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Probleme uygun dil tasarlamak biraz overkill değil mi?

• Arkadaşlar Twitch kanalımızda Yeni Başlayanlar İçin Programlama yayınımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün Fonksiyonel programlama üzerinde duracağız. Hepinizi yayınımıza bekleriz.

• Site bu sefer açtı. Video 20 sn oynadıktan sonra takıldı ve chat'e mesaj göndereyim dedim. register istedi olayım dedim, cok garip bi captcha cıktı, topu döndür resmi dik yap diye, resmi dik yaparken "hoop yapamadınız" deyip kabul etmedi bi kez daha denedim aynısı. siteye üye olamadım. bu teknoloji çağında bir video yayınlayamayan doğru dürüst bir captcha bulamayan bu siteyi cok aradınız mı?

• Yayını seyretmek için hesap açmanız gerekmiyor fakat chat'e yazmak veya kendi yayınınızı yapmak için hesap oluşturmak zorundasınız. Bahsettiğiniz sıkıntı kullanmakta olduğunuz browserdaki eklentilerden kaynaklı olabilir emin değilim fakat Twitch.tv arkasında Amazon'un olduğu aynı anda milyonlarca kişiye video stream eden şu anda açık ara en iyi stream platformudur. Yaşadığınız problemi aşmak için eklenti olmayan başka bir browserda denemenizi tavsiye ederim.
  • en taro adun kullanıcısına yanıt
    Bence siz bu Video yayın sevdanızdan vazgeçin. Olmuyor böyle.

Functional Programming diyorsunuz. İnsanlar daha Imperative Programming'i bile kıvıramıyor.

• Amacımız bu sevdadan vazgeçmek değil bir kişiye bile olsa hatta en ufak da olsa faydamızın dokunabilmesi. O yüzden bu tavsiyenizi dikkate alamayacağımızı söylemek isterim. Functional Programming diyoruz ve bilgimiz dahilinde anlatıyoruz. Yayına ve yayını izleyen kişilere sağlayabileceğiniz bir faydanız varsa sizi de yayın chatine bekleriz.
  • Arkadaşlar bugün yayınımızda Unity ile Oyun Geliştirmeye kaldığımız yerden hem öğrenerek hem de muhabbet ederek devam ediyoruz. Yayınımızda Yazlım ve Programlama ile ilgili aklınıza gelen her türlü soruyu sorabilirsiniz. Hepinizi yayınımıza davet ederiz.

• Arkadaşlar Yazılım ve Programlamayla ilgili twitch yayınlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün sıfırdan yazılımcı nasıl olunur, yazılımcı olmak için diploma şart mı gibi konular hakkında konuşacağız. Yayında sormak istediğiniz bütün herşeyi sorabilirsiniz. Birilerine biraz faydamız olabilirse mutlu oluruz. Çayınızı kahvenizi kapın gelin.

Hepinizi yayınımıza bekleriz.
    video indirilebilir mp4 dosyası olarak var mı?

• hocam baslikta kendiniz hakkinda bilgi verseniz daha iyi olurdu, gelecekler de ona gore beklentilerini duzenleyebilir.
    takibe aldim. twitchdeyken live gorursem selam vermeye yayina girerim.
  • Yazılım ve Programlama yayınımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Hepinizi aramıza bekleriz.

hocam belki cevaplarsın. unityde soru cevap oyunu yapıyorum. oyunu kaydetmeyi başardım. oyunu açtığımda kaldığım soru geliyor karşıma. sonra o soruyu doğru cevaplayınca değer sıfırlanıyor ve en baştaki soruyu getiriyor tekrar.

bu çektiğim veri nasıl sıfırlanıyor bir anda anlayamıyorum.

kodlarım bu şekilde

//// son kaydettiğim soruyu çekiyorum
    public int sorusayisi=PlayerPrefs.GetInt("sorusayi");

void Start()
    {
    sr=GetComponent<Sorular>();
    sonsoru(); // en son hangi soruda kaldıysam onu getiriyor.
    }

// son soruyu başlangıçta getirme metodu
    public void sonsoru(){
    son=PlayerPrefs.GetInt("sorusayi");
    skor2=PlayerPrefs.GetInt("puan");
    skoryazi.text="Skor "+skor2;
    soruismi.text=sr.sorular[son].soruismi;
    cevapa.text=sr.sorular[son].cevapa;
    cevapb.text=sr.sorular[son].cevapb;
    cevapc.text=sr.sorular[son].cevapc;
    cevapd.text=sr.sorular[son].cevapd;
    cevap=sr.sorular[son].cevap;
    }

// cevap doğruysa soru sayısını 1 arttırıp yeni soru ekliyor.

public void CevapVer(int deger)
    {
    if(deger==cevap){ //cevap doğruysa
    sonuc=1;
    AudioSource.PlayClipAtPoint(tr,Camera.main.transform.position);
    skor=skor+10;
    sorusayisi++;
    SoruEkle();
    }else{
    AudioSource.PlayClipAtPoint(fl,Camera.main.transform.position);
    skor=skor-20;
    skoryazi.text="Skor "+skor;
    }
    }

işte bu fonksiyon çalıştığında PlayerPrefs.GetInt ile çektiğim veri sıfırlanıyor ve en baştan başlıyor.
    Ben zaten en yukarıda public olarak tanımlamışım son çektiğim veriyi bu nasıl sıfırlanıyor ?

public void SoruEkle()
    {

if(sonuc==1)
    {
    Debug.Log("Soru sayısı"+sorusayisi);
    skoryazi.text="Skor "+skor;
    soruismi.text=sr.sorular[sorusayisi].soruismi;
    cevapa.text=sr.sorular[sorusayisi].cevapa;
    cevapb.text=sr.sorular[sorusayisi].cevapb;
    cevapc.text=sr.sorular[sorusayisi].cevapc;
    cevapd.text=sr.sorular[sorusayisi].cevapd;
    cevap=sr.sorular[sorusayisi].cevap;
    PlayerPrefs.SetInt("sorusayi",sorusayisi);
    PlayerPrefs.SetInt("puan",skor);
    }

}

• Cevap nedir bir int mi?Demek ki degerle cevap esitlenmiyor.Onu bi debugla test edin. Yani sonuc 1 olmuyor galiba.Baska scriptle baglantisi var hepsini gormeden bisey demek zor.Birde text bazli bir soru cevap icin cok gereksiz uzattilmis bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.