Şimdi Ara

Yazılım öğrenmek istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 17 yaşındayım ileride yazılım ile ilgilenmek istediğim için erken öğrenip kendimi geliştirmek istiyorum.
    Pc mühendisi, yazılım işi yapanlar vb. Nereden, hangi uygulama veya destek ile nasıl başlamam gerektiğini söylerse yani başlangıç adımlarını sevinirim.
    16 yaşında internetten araştırmıştım hiç işim olmayan html ve biraz da C+ öğrendim ama ilgimi çekmiyor ve çok basit bu diller bu yüzden bilen birisine sorma ihtiyacı duydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6341 -- 12 Nisan 2020; 10:33:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "yazılım ile ilgilenmek" derken ne gibi yani?

Google'ın geliştirdiği yeni işletim sistemi projesinde çalışmak ta, esnaf için Magento tabanlı web mağazası yapmak da, Python ile algoritma soruları çözmek te, yazılımla ilgilenmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 12 Nisan 2020; 13:44:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • C++ basit mi? C++ da bellek yönetimi, işaretçiler, nesneye dayalı programlama prensipleri, operatörleri aşırı yükleme, çoklu-miras, veri yapıları ve aklıma gelmeyen birçok TEMEL konulara hakim olmak bile yıllarını alır.
  • Herhangi bir şey öğrenmek, merak ister.

Ailesinin, çevresinin, iyi olur vs mantığı ile yazılım mühendisi bırak yazılım herhangi bir mühendislik fakültesinden bu kafa ile mezun olanlar. 20 senenin sonunda hep satış pazarlama müdürü olmuşlardır.

Projen olmalıdır. Benim ustanın bir çırağı var, bundan yaklaşık 3 4 sene önce tanıştık, İzmirin Limontepesi gibi bir mekanda, Abisi ilk okul mezunu hurdacı, kendisi o zaman endüstri meslek lisesine gidiyor. İlk zamanlar kabüratörlere takmış, hidrojen yakıt sistemlerine takmış. Bir tane brodwayları var onunla oyunuyor (ehliyet falan yok).

Oğlum yapma etme, abi şöyle edecem böyle edecem, yahu olmaz. Neyse, sonra bıraktı kabüratörleri, elektrikli bir motor bulmuş hurdadan onu topladı tamir etti, okuldan proje çıktı, bu 0 dan şase, bisiklet lastiği, hurda motor, günej enerjisi, hibrid bir araba yaptı 4 teker, sonra universiteyi kazandı.

Alilesi bir tane honda racing almış, abi dedi arduino biliyormusun, he biliyorum ne olacak, işte bu motorların otomatik vites artırma şesi var, şudur budur, anlattım basitçe. 6 ay sonra gördüm çatır çatır yapmış motoru da otomatik vites atıcısınıda.

Yarın otomatik şanzumanlara parmak atar. C, C++, Python vs bunların hepsi araçtır, senin bir amacın varsa oturur araçları kullanmayı öğrenirsin.

Buraya gelip bilmemne programlamayı öğrenmek istiyor. Bunun, beko loader yükleyici öğrenmek istiyorum, vinç kullanmayı öğrenmek istiyorum dan farkı yok.

İstek var, arzu var, hırs var, çalışma var.

Öyle oturduğun yerde, falanyum öğreneyim iyi olur, ha evet olur. Bu modelde bir şey başarmak hevesindeyseniz, gidin kamera nasıl tutulur video su izleyin, sonra da youtuberlıkta şansınızı deneyin....

Başarı şansınız daha yüksek...

• Delifisek.Tux kullanıcısına yanıt
    Ben zaten 1 yıldır yazılım ile kendimi geliştirmeye çalışıyorum oturduğun yerden konuştuğumu nereden çıkardınız ? Sadece bu uzun yolda bilen birisi tavsiye verirse daha iyi olur diyorum

• patatessiz patso kullanıcısına yanıt
    Ya işte demek istediğim bu temeli az çok bakıyorum daha sonrasında sizin dediğiniz gibi kendiki geliştiricek ne yapsam bilemiyorum. Mesela kendime proje yapamıyorum öğrendiğim dil ile

• üniversite bilgisayar mühendisliği istiyorum. Ama 1-2 önemli dili önceden kendim öğrenip üniye kadar daha geliştirmek istiyorum. O anlamda

• quote:

Orijinalden alıntı: 6341

Ya işte demek istediğim bu temeli az çok bakıyorum daha sonrasında sizin dediğiniz gibi kendiki geliştiricek ne yapsam bilemiyorum. Mesela kendime proje yapamıyorum öğrendiğim dil ile
    Neden proje yapamıyorsun? Yapacak proje mi bulamıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6341

Ben zaten 1 yıldır yazılım ile kendimi geliştirmeye çalışıyorum oturduğun yerden konuştuğumu nereden çıkardınız ? Sadece bu uzun yolda bilen birisi tavsiye verirse daha iyi olur diyorum
    C++ a basit demek için ya süper zeka olman lazım yada bildiğimiz ergen.

c++ ile ne yaptın söyle bakalım. Basit ya ondan sordum.

Benim c++ ile json parse etmem lazım. O bana bakıyor ben ona.
  • Bir dil basit diye sevmemek ne demek
    ingilizce de basit ama çok kullanılıyor. C ayrıca basit bir değil.Zor olması kullanışlı olduğunun anlamına gelmez.
    python kullanlan BASİT ve kullanışlı.

Basit diye öğrenmek istemiyorsan java ile uğraş.2dk yapıcağın şeyi 20dkda yapınca mutlu olursun belki:)

edit:Ben büyük olmak için yeterince basit ve basit olabilecek kadar büyük olan öğretmeni arıyorum.Diye imzana eklemişsin burda bir dil basit diye konu açıyorsun.Konu açarken troll amaçlı açtığınızı düşünüyorum.Sizin gibi ergenler yüzünden sanırsam forumu bırakıyorum.Eskiden burda gerçekten bilgi amaçlı gelen insanlar olurdu.Şimdi 'zebani'ler basmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARKKO70 -- 12 Nisan 2020; 15:26:26 >
  • patatessiz patso kullanıcısına yanıt
    Evet yani baktığım diller web site yapımı üzerine olduğu için kendim bi site yaptım ama başka ne yapabilirim bu diller ile bilmiyorum ve sadece internetten bulabildiğim basit kodlar ile kalmak yerine daha detaylı bir şeyler varsa onları öğrenmek istiyorum ki elbette vardır

• DARKKO70 D kullanıcısına yanıt
    Hayır basit derken ben sadece internette web sitesi yapma ile ilgili şeyler buldum fakat daha farklı ne yapabilirim bu diller ile veya daha detaylı nerelerden öğrenebilirim bilmiyorum

• Delifisek.Tux kullanıcısına yanıt
    C++ biraz biliyorum dedim.
    insanlar bu dilde gelişmek için yıllarını harcarken ben 1 senede kendi başıma bir şey nasıl yapabilirim ?

Ben sadece internette kendi bulduğum basit kodlar dışında daha detaylı, bu alanda işime yarayabilecek kodlar ile 2-3 sene daha erken uğraşmak istiyorum fakat dediğim gibi bir kaynak bulamadım

• https://forum.donanimhaber.com/c-programlama-odev--142440661

bu konudaki soruyu çözmekle başlayabilirsin zaten senin için basittir
  • DARKKO70 D kullanıcısına yanıt
    Egonu falan mı tatmin ediyorsun ? Ben ne diyorum sen diyorsun. Tamam sensin sen

• yazılım diliyle ilgili bi tutorial ı baştan sona bitir. Sonra bir proje seç kendine ve onu bitirmye çalış o bitince başka bitane...
    en iyi bu şekilde ööğrenirsin
  • Trust.Me T kullanıcısına yanıt
    işte tutorial bitirdim fakat proje bulamıyorum

• 6341 6 kullanıcısına yanıt
    Proje şöyle mesela kafanda bişi vardır onu yaparsın veya c++ ile 1 saatte bilmem ne oyunu yapanlar var onları yapmaya çalış yani ornek problem çözmek gibi düşün
    Tutorial sana tekniği öğretir asıl işi proje yaparken öğrenirsin

• Dostum bir dil öğrenmek zor değil ama ilk öğrenmen gereken şey Algoritmadır ilk olarak buradan başla yapmak istediğin iş için uygun dili bulacaksın benim önerim GitHub dan projelere bak kod yazmak kadar kod okumakta önemli bol bol alıştırma yap 5-6 ay içerisinde büyük yol kat edeceksin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.