Şimdi Ara

Yazılım ağrlıklı dersler mi anlamadım yardım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu ünivesite yazılım ağırlıklı mı arkadaşlar yardım eder misiniz ?
    Yazılım ağrlıklı dersler mi anlamadım yardım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tipik bilgisayar mühendisliği müfredatı. hepsi genel hatlarıyla birbirine benzer. mühendislikte yazılım dersi azdır. bazı derslerde verilen ödev ya aldığınız ya da seçmeli derslerle yapılacaktır.
  • rukaplan R kullanıcısına yanıt
    Türkiyede malum pek yazılım mühendislipi yok yazılım istiyorum Bilgiaayar Mühendisliği istiyoruö bu sebepten çok yanlış bir tercih mi ?

• NARSİL_BERKAY kullanıcısına yanıt
    Yazılım mühendisliği de Bilgisayar Mühendisliği de benzerdir. Yanlış tercih değil. hevesliysen yapabilirsin. yazılım müh seçeceğine bilgisayar müh tercih etmeni öneririm.
  • ODTÜ müfredatına çok benziyor. Ağır bir müfredattır. Tipik mühendislik dersleri.

Daha önce yazdım: Binayı dikmek tabelaları asmak kolay, aldanmayın, içinin nasıl doldurulduğuna bakacaksınız. Burası Almanya değil, bir standart falan yok, işte Fetöcü deyip bazı üni'leri hepten kapattılar, şimdi de lisansüstü giriş sınavlarında sahtekarlık olayı çıktı. Katalogdan seçer gibi üni/bölüm seçmeyin, gidip araştırın akademik kadro kimdir nedir..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rukaplan R kullanıcısına yanıt
    Yazılımla ilgiliyim lisede yazılım gördüm zaten yazılım okumak istiyorum azda olsa hakimim bu konulara ama insan ünide yazılım görmekte istiyor.

• seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    Zaten yazılım bölümünde kendisini geliştirmeyen insan işe alınmaz.benim olayım okuldada az çok yazılım görmek.

• NARSİL_BERKAY kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/130313812
    yazılım bölümü diye birşey yok, yazılım görmek diye birşey yok. mühendis olacaksan bu pazarcı ağzını bırakcaksın önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyfi84 -- 19 Aralık 2017; 11:58:3 >
  • Almanya'da üniversitelerde bilg müh / computer science bölümleri olan Informatik deniliyor ve inşaat, makina gibi klasik mühendislik bölümlerinin aksine en çok 3 sene sürüyor, bi ara bakmıştım. Yani Almanya'da yazılım alanında üni bitirmekten cok işin pratiğine önem veriliyor şeklinde de yorumlayabiliriz . Geçenlerde yapay zeka / makina öğrenmesi gibi alanlarda iş ilanlarına bakarken birşey dikkatimi çekti, atıyorum kafadan İspanya, Ukrayna, Amerika 'daki firmaların ilanlarında computer science bitirmiş olma şartı varken Almanya'daki firmaların ilanlarında o şart yoktu.

Onun dışında bilg müh bölümlerinin esprisini kaybettiğini de tahmin ediyorum. Bilg müh bitirmek, bilgisayar olayının temellerini öğrenmek ve alanında öncü olmaktan cok aynı etikete sahip bir kulüp üyeliği görüntüsü de veriyor.

• seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bi derdün mi var insan gibi konuşsana problemli misin adam gibi soru soruyorum ikidir verdiğin cevaplara bak sanane benim ağzımdan konuşmamdan rahatsızsan yazma zorunlu musun ? sen düzgün konuşuyosunda ne oluyo insanlara saldırıyosun.Ne olmuş yazılım bölümü dediysem dediysek paran mı eksildi yüzünde sivilce mi çıktı ? Allah allah ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NARSİL_BERKAY -- 19 Aralık 2017; 17:55:0 >
  • Aslında bakarsan sebebi özel ünivesiteler bence.Önüne gelen ben bilgisayar mühendisiyim nerede okudun özelde.Kendini geliştirmeyen okuduğuyla kalan çok insan var belkide bu yüzdendir.Teşekkür ederim cevabın için 🤚

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.