Şimdi Ara

Yazıcımı bir türlü kullanamadım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
56
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • CANON MP250 Yazıcım var. Kartuşlu. Bir süre önce kullanmıştım tavan arasında duruyordu. Yazıcı ihtiyacım oldu kullanayım dedim. Uzun zaman geçtiği için kartuşların işlemeyeceğini bildim için kartuş dolum seti alıp siyah kartuşu doldurdum. Fakat yine çalışmadı. Siyah, renkli ve hata ışığı yanıyor yahut yanıp sönüyor. Fark ettim ki siyah kartuş tam verim vermiyor. Yeni bir orijinal boş kartuş sipariş ettim aldım onu da doldurdum yine aynı sonuçları aldım. Sonra dedim herhalde tıkalı. Kaynamış suda bekletme, ıslak peçeteye batırma gibi yollar denedim. Siyah kartuşların ikisi de baya açıldı. Renkli yine aynı(sanırım o dolu değil). Fakat yazıcı yine aynı ışıkları yakmaya ve E05 hatası vermeye devam ediyor. E05 hatasına kullanma kılavuzundan baktım, "ince kartuş boş olabilir veya oturmamış olabilir." diyor. İnce kartuş hangisi veya ne bilmiyorum. Ama kartuşların hepsi oturuyor onda sorun yok. Servise gönder veya tamirciye ver gibi tekliflere açık değilim. Çünkü yazıcıyı zaten 80-90 liraya aldık bi de ona para vermeyelim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• hocam renkli kartusun cipi bozulmus olabilir. o yuzden kartus yok gibi gorebilir. ben de mp 250 var. tanklıydı. bir sure kullanmayınca renkli kartus tıkandı çöpe gitti. sonra murekkep hortumları hava yaptı derken randumanlı kullanamadım. oylece duruyor kartuslarını cıkardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

hocam renkli kartusun cipi bozulmus olabilir. o yuzden kartus yok gibi gorebilir. ben de mp 250 var. tanklıydı. bir sure kullanmayınca renkli kartus tıkandı çöpe gitti. sonra murekkep hortumları hava yaptı derken randumanlı kullanamadım. oylece duruyor kartuslarını cıkardım.

Renkli kartuş olmadan kullanma şansım yok mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceks-arif

quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

hocam renkli kartusun cipi bozulmus olabilir. o yuzden kartus yok gibi gorebilir. ben de mp 250 var. tanklıydı. bir sure kullanmayınca renkli kartus tıkandı çöpe gitti. sonra murekkep hortumları hava yaptı derken randumanlı kullanamadım. oylece duruyor kartuslarını cıkardım.

Renkli kartuş olmadan kullanma şansım yok mudur?

bildigim kadarıyla yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.