Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.209
Cevap
112
Favori
643.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. Tamamen evde kullanmalık, aylık ortalama 200 sayfa harcayabileceğim ancak kartuşumun en az 2-3 ay dayanacağı bir yazıcı almak niyetindeyim. Bir elektronik eşya mağazasına gittim ve HP Deskjet 2130 ile HP Deskjet 2630 arasında kaldım. Orada bana yardımcı olan çalışana göre tanklı, pahalı yazıcılara gereksinimim yokmuş ben de katılıyorum zira ayda kullanacağım maksimum 250 sayfa olacak. Satıcının söylediğine göre bu cihazların kartuşları siyah çıktıda yaklaşık 1.000, renklide 600-700 sayfa kullanıma olanak sağlıyormuş. Ayrıca haftada 1 yazıcının kurumaması için birkaç sayfa çıktı almak iyi olurmuş. Yazıcılar hakkında bilgim olmadığı için çalışanın bu söylediklerinin doğru olup olmadığını sizlere sormaya geldim. Yazıcıların özellikleri şöyle:

HP Deskjet 2130: 250 TL, 1.000 sayfaya kadar kapasite, kartuşu 125 TL
    HP Deskjet 2630: 350 TL, 1.000 sayfaya kadar kapasite, kartuşu 75 TL, ayrıca Wi-Fi özelliği var

edit: internetteki mağazalara baktım; kiminde 2630 modeli 229, kiminde 289 tl. neden böyle acaba? internetten almak daha mı iyi sanki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanKnay -- 17 Aralık 2018; 14:51:9 >

• merhabalar...
    a3 renkli baskı alabileceğim.
    çipsiz dolan tonerli bir yazıcı bakıyorum ama bulamadım...
    sadece çıktısı olsun tarayıcı wifi vss işim olmaz.
    dubleks özelliği şart bu arada

renkli lazer yazıcılarda hangi markanın çıktısı daha sağlıklı onu merak ediyorum.

tahminen böyle yazıcı üretilmedi gibime geliyor :D

kullanan varsa püskürtmeli yazıcı sakın önermeyin övmeyin...
  • arkadaşlar selam ;

şu anda ricoh mp201 kullanıyoruz , ancak yenilememiz gerekiyor.
    fax olmasa da olur , sadece siyah beyaz baskı alıyoruz.
    bu makinanın özellikle mürekkep fiyatı uygun.
    buna muadil bir makina arıyoruz.
    tavsiyelerinizi bekliyorum.

teşekkürler

1-fiyat üst limit)......................................................: 2000
    2-aylık ortalama çıktı sayısı...........................................: 1500
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: yazıcı tarayıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.................: bilmiyorum
    5-Renkli çıktı gerekli mi?..............................................: hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: bilmiyorum
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...............: yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ...........................................: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) .........................: ethernet

• Tanklı yazıcı için hangisini tavsiye edersin? Uygun fiyatlı ve sorun çıkarmayacak bir model olmalı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba abiler. Tonerli ve toneri doldurulabilen en ucuz yazıcı hangisidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisces11

arkadaşlar selam ;

şu anda ricoh mp201 kullanıyoruz , ancak yenilememiz gerekiyor.
    fax olmasa da olur , sadece siyah beyaz baskı alıyoruz.
    bu makinanın özellikle mürekkep fiyatı uygun.
    buna muadil bir makina arıyoruz.
    tavsiyelerinizi bekliyorum.

teşekkürler

1-fiyat üst limit)......................................................: 2000
    2-aylık ortalama çıktı sayısı...........................................: 1500
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: yazıcı tarayıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.................: bilmiyorum
    5-Renkli çıktı gerekli mi?..............................................: hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: bilmiyorum
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) .........................: ethernet
    güncel

• quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

Merhaba abiler. Tonerli ve toneri doldurulabilen en ucuz yazıcı hangisidir?
    Bilen yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OzanKnay O kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    bahsettiğiniz yazıcılarla uyumlu hp kartuşların bir seferde bu kadar sayıda çıktı vermesi mümkün değil. o yazıcı kartuşları ile 1000 sayfa alabilmeniz ancak 4-5 kartuş harcama ile ya da dolum kitleri ile mümkündür. yazıcı tanıtım sayfalarında verilen 1000-1500 "kapasite" rakamı ise cihazın stabil şekilde verebileceği, tavsiye edilen sayfa basım sayısıdır, -kartuşun kapasitesi değil-

hp 2130 modeli ile gelen hp 302 siyah kartuşu, hp nin kendi sayfasında verdiği bilgiye göre yaklaşık 190 sayfa,
    hp 2630 modeli ile gelen hp 304 siyah kartuşu, yine hp nin sayfasında yaklaşık 120 sayfa basmakta.

varın, renki kartuşun kaç sayfa basabildiğini siz düşünün. aynı kartuş modellerinin XL kartuşları ile de ancak 400-480 sayfa basım rakamlarına ulaşabiliyorsunuz.

önemli olan nokta -çok fazla çıktı almayacak olsanız dahi- yazıcının kullandığı kartuş modelinin fiyatıdır. yukarıdaki bir arkadaşımız çok güzel bir tavsiyede bulunmuş, hp 652 kartuşunu örnek vererek.

şu an fiyatı 65-70 tl bandında ve bu kartuşu kullanan yazıcılara yönelmenizi tavsiye ederim.

syg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seckinar -- 29 Aralık 2018; 23:35:44 >

• FIRAT_G_ kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Brother marka yazıcıları incelemeniz tavsiye olunur. Tonerleri çipsizdir ve orjinal tonerleri diğer markalara göre oldukça ucuzdur. Muadiller de keza öyle. Sanırım dolum da yapılabiliyor. Samsung ve HP yeni yazıcılarında çipli toner kullanıyorlar ve dolum yapmaya çalışsanız dahi çip nedeniyle kafanız ağrıyacak, muadil kullanmak zorunda kalacaksınız. Muadil tonerin kalitesi ve ömrü de şans işi genelde.
    Syg.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar Arkadaşlar, kendim tasarımcı olduğum için sürekli referans olarak veya kendi tasarımlarımı basıp asıyorum.
    Odam şöyle diyebiliriz.

Benim mükemmel bir yazıcıya veya mükemmel doğrulukta renklere ihtiyacım yok. Sadece motivasyon ve ilham almak için kullanacağım. Ve en azından 2-3 sene sıkıntısız kullanmak istiyorum. Piyasada birçok yazıcı var, fakat bir çoğu yazıcıyı sattıktan sonra kartuş fiyatları ile insanı bitiriyor. Kısa bir araştırma yaptım ve dolduralabilir kartuşlar, tıpalı kartuşlar, lazerli, püskürtmeli derken kafam acayip karıştı. En iyi yardımı donanım haberdeki arkadaşlardan alacağımı düşünerek geldim, buyurun hocam dinliyorum.

1-fiyat üst limit)......................................................: 400
    2-aylık ortalama çıktı sayısı...........................................: 5-10
    4-özellikle lazer ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.................: bilmiyorum
    5-Renkli çıktı gerekli mi?..............................................: Kesinlikle
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: Uzun süre ve maliyeti düşük şekilde en uygun
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) .........................: Öncelik Wifi, 2cil ethernet, 3cül usb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxer1 -- 1 Ocak 2019; 15:34:4 >

• Büroda kullanmak için yazıcı almam gerekiyor. Hızla karar verip internet üzerinden sipariş verecektim fakat karar vermek o kadar da kolay olmadı. Çok fazla detay var .Öne çıkan, tavsiye edilen bir model de bulamadım açıkçası.
    1-Fiyat :max 750tl
    2-Aylık çıktı sayısı: 100-300
    3-Fonksiyon: Yazıcı-tarayıcı ve Fotokopi şart
    4-Lazer ya da İnkjet tercihi: Lazer daha iyidir diye bilmekle beraber farketmez.
    5-Renkli çıktı gerekli mi: Hayır
    6-Kartuş ve toner dolumu: Mümkünse kendim doldurabileceğim,değilse muadil toner-kartuş ucuz olmalı.
    7-Özellikle tercih edilen marka model :Yok
    8-Fax : olursa iyi olur ama şart değil.
    9-Bağlantı türü: Notebookla kullanacağım ama farketmez .

Canon pixma e484 , brother dcp-1511 , panasonic kx mb2130 tk b modellerine baktım kararsızım. Brother bütçemi aşıyor ama kesinlikle değer derseniz zorlarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: oxer1

Merhabalar Arkadaşlar, kendim tasarımcı olduğum için sürekli referans olarak veya kendi tasarımlarımı basıp asıyorum.
    Odam şöyle diyebiliriz.

Benim mükemmel bir yazıcıya veya mükemmel doğrulukta renklere ihtiyacım yok. Sadece motivasyon ve ilham almak için kullanacağım. Ve en azından 2-3 sene sıkıntısız kullanmak istiyorum. Piyasada birçok yazıcı var, fakat bir çoğu yazıcıyı sattıktan sonra kartuş fiyatları ile insanı bitiriyor. Kısa bir araştırma yaptım ve dolduralabilir kartuşlar, tıpalı kartuşlar, lazerli, püskürtmeli derken kafam acayip karıştı. En iyi yardımı donanım haberdeki arkadaşlardan alacağımı düşünerek geldim, buyurun hocam dinliyorum.

1-fiyat üst limit)......................................................: 400
    2-aylık ortalama çıktı sayısı...........................................: 5-10
    4-özellikle lazer ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.................: bilmiyorum
    5-Renkli çıktı gerekli mi?..............................................: Kesinlikle
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: Uzun süre ve maliyeti düşük şekilde en uygun
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) .........................: Öncelik Wifi, 2cil ethernet, 3cül usb
    Renkli çıktı şartsa maliyet açısından tanklı yazıcı seçmelisiniz. Ben Epson orijinal tanklı yazıcı öneriyorum. Forumda konum var, belki görmüşsünüzdür, öncelikle ilk sayfasını okumanızı öneriyorum. Uzun aralar vermeden düzenli kullanmak şartıyla Epson orijinal tanklı yazıcı almanızı tavsiye ederim. Yalnız bütçeyi biraz artırmanız gerekecek. Evet yazıcılar biraz pahalı ama sadece yanında gelen mürekkeplerle bile diğer yazıcılarla aradaki fiyat farkını kapatırsınız, sonrası ise inanılmaz derecede tasarruf.

• oxer1 kullanıcısına yanıt
    aylık 5-10 tane için lazer düşünme. birde renkli istiyorsunz ona vereceğiniz para en kötü 1000tl olsa siz ömür boyu kırtesiyeden çıktı alsanız o kadar para yemez. 5-10 tane için Lazer alacağına kırtesiye veya kopya merkezlerinden çıktı al onlar da ekmek yesin sayenizde sizinde printer paranız cebinizde kalır. mürekkep kartuşlu printer alın ama ucuz kartuşlu olsun. Kuruttuğun zaman üzülmez gider yenisini alırsınız. Printerdan önce kartuş fiyatlarını araştırın uygun bulduğunuz kartuşun yine uygun fiyatlı printerını alınız. Ben hp652 kartuş kullanıyorum. Şırınga ile doldurup kullanıyorum. Sıkıntı yaşamadım. Kendiniz dolduracaksanız eğer 3-4 dolumda bir en fazla 5.'de kartuşları değiştirin. Kullanmadığınız zaman 7-10 günde bir mutlaka basit test çıktısı alınız kartuşunuz uzun ömürlü olur. İyi yıllar

• Merhaba arkadaşlar. Karakalem portre ile uğraşıyorum. Bana siyah beyaz resimleri çok ayrıntılı çıkartacak bir yazıcı lazım. Hangisini tavsiye edersiniz ? Bulunduğum ildeki bir matbaada kuşe kağıda siyah beyaz çıktı aldım ve görüntü mükemmeldi. Bütün ayrıntılar belliydi. Aynı çıktıyı a4 kağıdında istedim onda görüntü iyi değildi. Tabi kağıt farkından dolayı 1 çıktıya 3 tl ödedim. Kuşe kağıdı kendim alıp yazıcısını da kendim alıp kendim istediğim kadar çıktı almak istiyorum. Şuan elimde pek randıman vermeyen canon mp230 bitmeyen mürekkepli var. Ona kuşe kağıt ile aynı çıktıyı alayım dedim sanırım arızalı olduğundan dolayı pek iyi sonuç vermedi. Yeni bir yazıcı alacağım. Almışken sorun çıkartmayacak ve çok net siyah beyaz resim elde edeceğim bir yazıcı tavsiye ederseniz sevinirim.
  • 1-fiyat üst limit)......................................................: 2500
    2-aylık ortalama çıktı sayısı...........................................: 1500-200
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: çok fonksiyonlu, yazıcı tarayıcı fotokopi
    5-Renkli çıktı gerekli mi?..............................................: Siyah Beyaz
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) .........................: Kesinlikle wifi'li , network özellikli

Arkadaşlar istediğimiz yazıcı özellikleri yukarıdaki gibi. yazıcı konusunda çok bilgimiz yok. Yaklaşık 10 kişilik bir ofiste herkesin ortak wifi üzerinden kullanabileceği, uzun vadede toner/kartuş maliyeti fazla olmayan bir yazıcıya ve tavsiyeye ihtiyacımız vardır. Bilgili arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim.

• oxer1 kullanıcısına yanıt
    merhaba,

tanklı yazıcılar, çıktı maliyeti açısından mükemmel seçimdir ancak ayda 5-10 çıktı için de o kadar ücret ödenmeli midir, tartışılır. Şu an hepsiburada sitesinde indirimli 600 tl bandında tanklı yazıcılar mevcut.

ben hp 652 kartuşu kullanan hp 3635 kullanıyorum. kenarlıksız basma özelliği mevcut ancak ben denemedim. çıktı kalitesi görecelidir, kişiden kişiye ve amaca göre değişir, lakin çıktı kalitesi bana yetiyor.

wifi ile, evin bir köşesinde duruyor elektriğe bağlı olarak. kablosuz olarak yazdırma yapıyorum. mürekkep fiyatları 65-75 bandında.

g_boz arkadaşın belirttiği gibi bu defada kartuş almayıp dolum yapmayı deneyeceğim. dolum verimli olursa kartuş maliyeti de çok aza inecek.

syg.
  • 1-fiyat üst limit) 1000TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısI 400 siyah beyaz- 100 150 renkli
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....:çok fonksiyonlu tercihimdir
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................:bu konu hakkında bilgim yok
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............:evet (epsonun tanklı yazıcılarına bakıyorum özellklede)
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: önerilere açığım
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: çok gerek yok
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................:çok fark etmez

cevaplarınız için teşekkürler.
  • 1-fiyat üst limit): Maksimum 500 tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı : Bazen 3-4 bazen 200-300
    3-çok fonksiyonlu
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz : Farketmez
    5-Renkli çıktı gerekli mi? : Evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? : Evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? Yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? Hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) Usb ancak wifi de olursa iyi olur.
  • Merhaba ilk defa yazıyorum. Doktora öğrencisi ve akademisyenim, genelde siyah-beyaz, ama bazen highlight edilmiş metinler basacağım. Bir de aşağıdaki sorularda yok ama benim alacağım çıktılar (genelde siyah-beyaz pdf veya powerpoint) uzun olduğu için baskı hızı benim için önemli

1-fiyat üst limit)................: aşağıda saydığım özellikleri verecek ve sağlam
    2-aylık ortalama çıktı sayısı..........: 2000-3000
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: sadece yazıcı yeterli
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz......: laser daha iyi diye anladım ama hangisi yararlı olacaksa
    5-Renkli çıktı gerekli mi?...............: ara-sıra
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.......: bilemiyorum
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?.......: hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) .......: wifi ve usb girişi olması önemli

Şimdiden çok teşekkürler!

• arkadaşlar

HP PageWide Pro 477dw bu yazıcıyı almaa düşünüyorum
    kullananlar yada bilgisi olanlar bu yazıcı hakkında bir yorum yazabilirlermi

--renkli çıktı kalitesi nasıl
    --bitmeyen kartuş sistemi ile kullanmak istiyorum, bu sistem stabil mi
  • 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.