Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (162. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.209
Cevap
112
Favori
643.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................: 2000
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 500
    3-çok fonksiyonlu mu ....: Evet
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: Bakım maliyeti daha uygun olacaksa lazer
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Evet Hem renkli hem A3 çıktı alabilmeliyim.
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet ama muadilleri ve doldurulabilenleri de ucuz olmalı
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: Hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: Mümkünse wifi

• murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Murat hocam teşekkür ederim cevabınız için HB den alacağım orjinal mürekkepli sanırım. Satıcı olarak yine HB nin kendisinden.
    1248 tl diyor.L3060 modeli için , Sipariş vermişken yedek mürekkep te alsam mı ? Mürekkep hangisinden almam lazım ?
  • darkoteam D kullanıcısına yanıt
    Şu an Amazon'da 1124 TL.
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0773ZMVDM/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&psc=1&smid=A1UNQM1SR2CHM

Ben Photoink mürekkep kullanıyorum. (Daha ucuzları da var ama denemedim.) Photoink 4x1L set fiyatı 219TL - 299TL arasında satılıyor.
    https://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/epson-claria-ve-l-serisi-yazicilar-icin-uyumlu-4x1000-ml-murekkep-P277697828

N11'in 11.11 kampanyasında iyi bir kupon yakalanıp daha ucuza alınabilir.

• Arkadaşlar eve yazıcı almak istiyoruz.Ara sıra kullanacağız ama kartuşu bizi üzmesin istiyoruz.
    Eve yakın kırtasiye vs yok.Her seferinde uğraşmak zor geliyor.

1-fiyat üst limit)......................................................:200-300 civarı
    2-aylık ortalama çıktı sayısı...........................................:20
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....:yazıcı+tarayıcı+fotokopi
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.................:en mantıklısı ve uygunu
    5-Renkli çıktı gerekli mi?..............................................:renkli taraması yeterli
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............:bilmiyorum. fiyat perf önemli.
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...............:hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ...........................................:hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) .........................:wifi

• candova C kullanıcısına yanıt
    Hp 2630 iyi gibi tanklı bulunmaz bu fiyatta orj. Kartuş Pahalı ama belki doldurabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1u2i3o4 -- 10 Ekim 2018; 22:50:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • artenis kullanıcısına yanıt
    Kartuş sıkıntı değilse hp 7612 zaten epsona vereceğiniz parayla 10 set orj kartuş alırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1u2i3o4 -- 10 Ekim 2018; 22:53:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1u2i3o4

Kartuş sıkıntı değilse hp 7612 zaten epsona vereceğiniz parayla 10 set orj kartuş alırsınız
    Hp 7612 mürekkep püskürtme en ideal çözüm mü demek istediniz A3 formatta özellikle?
  • artenis kullanıcısına yanıt
    Fiyat olarak evet 1300 tl civarı ben a3 pek bilmiyorum ama güzel bir makineydi özellik olarak.

• Merhaba arkadaşlar. Önceden almaya niyetlenmiştim, sonradan vazgeçtim. Artık almak şart oldu. Her gün fotokopiciye gidip sıra beklemek canımı sıkmaya başladı.

Önerilerinize açığım.

Konuya uygun olsun:
    1-fiyat aralığı (ve üst limit) -- 300Tl-400Tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı - 200 - 400
    3-çok fonksiyonlu mu (yazıcı, tarayıcı, fotokopi, fax) - Tarayıcılı olursa iyi olur olmasa da olur
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. - Laser
    5-renkli çıktı gereklimi? - Renkli gerek yok
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? - Evet mutlaka toneri dolabilmesi gerekiyor
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka varmı? Brother veya HP

Renk: Asıl işim siyah beyaz. Renkli basabilmesi benim için önemli değil.
    Sayfa başı maliyeti düşük olması önemli.
    Üniversite öğrencisi olduğum için 1 ay, yazın da 3 ay uzaklaştığım için mürekkep tanklılar gibi geldiğimde donmuş/çalışmaz şekilde bulmak istemem yazıcımı. Lazer olması tercihimdir.
    Üstünde tarayıcı kısmı olursa iyi olur. Olmak zorunda değil.
    Artık tonerli mi mürekkepli mi alırım bilmiyorum fakat evde kendim doldurabilmem önemli. Yakınlarımda herhangi bir yazıcı/matbaa yok. Malesef kendim halletmek zorundayım.
    Koşullar fiyata göre değişiklik gösterebilir.
    Aylık 150 sayfayı aşacağımı düşünüyorum. Mühendislik öğrencisiyim ve sadece akademik olarak kullanmayacağım. Kişisel araştırmalarım için de kullanacağım.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler. İyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Kaç yıl kullanmaktan ziyade ne kadar çıktı aldığımız önemlidir. Bendeki yazıcılardan biri 3 yıllık bir diğeri de 2,5 yıllık. Her ikisinde de ayrı ayrı 100 000 çıktıyı geçmiş durumdayım. Hedefim 200 000 çıktı bakalım ulaşabilecek miyim.

Şu an tavsiye edebileceğim kablosuz bağlantılı model Epson L3050'dir.

Şu an için en iyi fiyat Amazon'da:https://www.amazon.com.tr/Epson-Ecotank-Mürekkep-Püskürtmeli-Tanklı/dp/B076D99J9V/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1538909780&sr=8-1&keywords=epson+l3050
    Kardeş bunda fotokopi özelliği var mı? özelliklerde göremedim

• Merhabalar acil yazici tavsiyesine ihtiyacim var.

Aradigim Ozellikler

Aylik ortalama 500 sayfa cikti

Otomatik cift tarafli yazdirma

Uzun omurlu kartus veya toner (kolay kolay bitmeyecek)

Butce max 700 tl

• Arkadaşlar İyigünler,
    A3 Formatında tarama yapacak bir ürün arıyorum. Ayrıca yazıcı özelliğide bulunsun istiyorum. 1500 Tl ye kadar bütçem var. Bana ürün önerirmisiniz. Teşekkürler.
  • Merhabalar,

CANON marka yazıcılardan 416dw ile 426dw arasında kaldım. Sadece Canon marka yazıcı alacağız.

416dw modelin toneri 6400 sayfa çıktı sunuyor ve muadil toneri 50-70 TL arasında. 426dw modeli ise 9100 sayfa sunuyor ve muadil toneri ise 120-150 TL arasında fiyatlanıyor. Ama ben muadil toner kullanacağım. 426 olan model ise çipliymiş, bu ne demektir ki? Neden muadil toneri daha pahalı?

Ayrıca, 426 modeli 416nın bir üst modeli, çünkü fonsiyonları daha iyi (çıktı süresi vs.)

416dw modelin satın alımı daha fazla olduğu için yorumları da iyi. Ama 426dw için pek yorum yok. 426dw modeli daha gelişmiş ama toneri pahalı ve çipli olduğu için tereddüt yaşıyorum. Hangisini almalıyım sizce? 426dw tercih sebebi olabilir mi? Muadil toner fiyatı diğerinin iki katı, çıktı sayısı ona göre iki katı ise 426dw mantıklı değil midir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• 1-fiyat üst limit:duruma gore degisebilir.4-6 yas kuran kursuna alinacak.Fiyat performans olmasi iyi olur.
    2-aylık ortalama çıktı sayısı:3000
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili):cok fonksiyonlu.tarama-fotokobi-yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz:hangisi daha karli uzun vadeli ise o secilebilir.
    5-Renkli çıktı gerekli mi?:Evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?: Doldurabiliriz de doldurtturabiliriz de.
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?: Yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? : Farketmez
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi:farketmez
    100/90 A4 olarak basım yapilacaktir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adab-ı_erkan -- 18 Ekim 2018; 20:23:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • onursumer kullanıcısına yanıt
    Hocam bana önerirmisiniz? hukuk burosunsa kulanilacak.
    renkli cok fonsikiyonlu. muadil toner sorunu olmayan. cipsiz v.s. tak kullan olacak. tonerli olsun. tarayicisi hizli ceksin evragi v.s

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................:500tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................:50-100
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....:sadece yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................:farketmez
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................:gerekmiyor
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............:farketmez
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................:yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................:yok
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................:usb olmalı

Arkadaşlar okul için kullanacağım yardımcı olursanız sevinirim.

• Merhabalar,

1-Fiyat 20 bin tl civarına kadar olabilir 10-15 bin ideal aralık
    2-aylık değil ama yılda 30 bin baskı yapacağız yani belli bir dönemde yoğun diğer dönemler çok yoğun olmaz
    3-renkli olması ve bilgisayara bağlanabilmesi yeterli
    4-lazer ya da inkjet meselesini tam olarak hangisi avantajlı olduğunu anlayamadım ancak hızlı olmalı ve kağıt mürekkep dağıtmamalı
    5-Renkli çıktı şart
    6-hangisi ucuz olursa onu tercih ederiz en önemli kriter hızlılık ve sürdürülebilir maliyetin ucuzluğu
    7-fax lazım değil
    8- kaliteli uzun ömürlü bakım masrafları uygun bir cihaz
    9-usb, wifi Ethernet olsa olur

çok acil yardıma ihtiyacım var ilgilenen olursa çok mutlu olurum.
    NOT: Özel ya da ticari bir iş için kullanılmayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrekarakas10

Kardeş bunda fotokopi özelliği var mı? özelliklerde göremedim

Alıntıları Göster
    Fotokopi özelliği var ama sayı tuşları yok maalesef.
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................:1000
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................:350
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....:çok fonksiyonlu
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................:hangisi ekonomik olursa
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................:evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............:evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................:hayır (canon mx725 ile mx925 i sevdim ama tr de yok heralde...)
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................:hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: wi-fi
    10- extra olarak: dublex baskı ve wife kesinlikle olmalı fotokopi çift taraflı çalışırsa çok güzel olur.

şimdiden teşekkür ederim....

• Merhaba, aşağıdakine uygun bir şey tavsiye edebilir misiniz?

https://www.hepsiburada.com/hp-laserjet-pro-200-color-m276nw-faks-tarayici-fotokopi-renkli-laser-wifi-yazici-cf145a-pm-bd301342

Bu linkteki gibi olacak. Yazıcı, tarayıcı ve fotokopi olması yeterli. Wifi, Fax gibi özelliklere ihtiyaç yoktur. Bunlar yerine baskı sayısı daha fazla olabilir. Kurum için birkaç tane almayı düşünüyoruz. Bunun için toner mi ya da kartuş mu önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.