Şimdi Ara

Yazdığım yazı hakkında görüşlerinizi bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aynı konuyu konu dışına açtım pek tutmadım.Burayada açayım belki burada görüşlerini alabileceğim bir kaç kişi bulabilirim.Amacım reklam değildir.Yalnızca yaşıma göre (15) yazı yazma kabiliyetimin nasıl olduğunu öğrenebilmektir.

http://oturgacligoturgec.blogcu.com/ufak-bir-kagit-parcasinin-seruveni/8069635

• Konusu her ne kadar ilgimi çekmesede baştan sona okudum. Blog'unada yorum bırakmayı ihmal etmedim.

Bence yazma kabiliyetin var. Yazıda güzel olmuş. Green Peace vari bir hava var.

diptnot : bu konu burda tutmaz. Ya konu dışına yaz ya da kitap bölümüne.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Narrator

Konusu her ne kadar ilgimi çekmesede baştan sona okudum. Blog'unada yorum bırakmayı ihmal etmedim.

Bence yazma kabiliyetin var. Yazıda güzel olmuş. Green Peace vari bir hava var.

diptnot : bu konu burda tutmaz. Ya konu dışına yaz ya da kitap bölümüne.

:).Teşekkürler..Tutsun tutmasın 1 kişi olsa bile görüş almak önemli bir adım bence :).

• Çok güzel olmuş tebrikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dönüşüm

Çok güzel olmuş tebrikler.

Zaman ayırdığınız için teşekkürler
  • bir kağıt sayfası için güzel hikaye.

yazının giriş, gelişme ve sonuç bölümleri için atıfta bulunacağım.

giriş bölümünde mayhoş kelimesini kullanmışsın. sanırım hoş olmayan kokusu demek istediydin? nahoş kelimesi var.

mayhoş:
    1 . tadı şekerli ve az ekşi olan.
    2 . mecaz (dostluk ilişkisi için) bozulmuş veya bozulmaya yüz tutmuş olan.
    kaynak: tdk

gelişme bölümünde yani yazının ortalarında bir yerde de sayfanın biri koparılırken, gözlerime inanamadım cümlesi kullanılmış.
    sanırım burada gördüklerime inanamadım kelimesini kullanmak istedin. belki de duyduklarıma inanamadım da olabilir? :D

sonuç blümünde ise " Karanlık tamamen gözüme çöktüğünde,bir kağıt parçası daha yokolmuştu..." cümlesinin sonundaki
    yok olmuştu ifadesinde problem var. cümle başında "ben vurgulaması yer aldığı için sonunu da aynı şekilde getirmek daha güzel olur.
    mesela "karanlığın tamamen gözüme çökmeye başlamasıya, geri dönüş yolunun kapıları da kapanıyordu." felan gibi

edebiyat hocası olsaydım, sana on üzerinden 4 verirdim. o da birşeyler yazdığın ve güzel bir konu seçtiğin için.
    bunun haricindeki herşeyde sorun var. forum nickinde bile sorun var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 10 Haziran 2010; 0:53:09 >

• Aferin evlat, eleştirilecek çok nokta var yazım hataları olsun, daha mantıklı cümleler olsun vs. vs. ama bunların çözümü daha çok yazmaktan, kitap okumaktan ve kelime dağarcığını geliştirmekten geçer.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.