Şimdi Ara

Yaz okuluyla üniversiteyi erken bitirmek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42
Cevap
0
Favori
17.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mesela 2. sınıfın yazında 3. sınıf derslerinden alabilir miyim veya hatta 4. sınıf dersi alabilir miyim 2. sınıf yazında?

Her yaz böyle yaz okuluna gidip 3 ders alsam(sınır 3), son dönemde de 5 tane ders alsam(son sene mezuniyet söz konusuysa 5 derse kadar izin veriliyor)

4 senelik bölümü 3 senede bitirebilir miyim? Yaz okulunun parası filan sorun değil yazın vakit ayırmak da sorun değil.

Böyle bir şey yapabilir miyim üni işlerinden anlayan arkadaşlardan yanıt bekliyorum

• Yapay Zekanın Yanıtı

Yaz Okuluyla Üniversiteyi Erken Bitirmek

Üniversite eğitimini erken bitirmek isteyen öğrenciler için yaz okulları cazip bir seçenek olabilir. Yaz okulları, öğrencilerin yaz aylarında normal akademik programlarının dışında ders almalarına olanak tanır. Bu sayede öğrenciler, üstten ders alarak veya ek ders yükü alarak üniversiteyi daha kısa sürede bitirebilirler.

Üniversiteyi erken bitirmenin birkaç avantajı vardır. Öğrenciler zaman kazanabilir, maliyetleri azaltabilir ve iş piyasasına daha erken girebilirler. Ayrıca, yaz okulları öğrencilerin akademik programlarına uymayan veya pratik deneyim gerektiren dersleri alma fırsatı sunar.

Üstten Ders Alarak Erken Bitirme

Üstten ders almak, üniversiteyi erken bitirmenin en yaygın yollarından biridir. Üstten ders, daha yüksek seviyede ders almaktır ve öğrenciler bu sayede daha hızlı ilerleyebilirler. Üstten ders almaya uygun olup olmadığınızı öğrenmek için akademik danışmanınızla görüşmeniz önemlidir.

Yaz Okuluyla Okulu Erken Bitirme

Yaz okulları, üniversiteyi erken bitirmenin bir başka etkili yoludur. Yaz okulları, öğrencilerin normal akademik programlarının dışında ders almalarına olanak tanır. Yaz okullarında genellikle yoğunlaştırılmış dersler verilir ve öğrenciler daha kısa sürede daha fazla ders alabilirler.

Üniversiteyi erken bitirmeyi düşünüyorsanız, yaz okullarını ve üstten ders almayı araştırmanız faydalı olacaktır. Bu seçenekler, zaman kazanmanıza, maliyetleri azaltmanıza ve iş piyasasına daha erken girmenize yardımcı olabilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Hayır.Sadece erken bitirmene yardımcı olabilir yaz okulu.
    Asıl üstten ders alman lazım normal okul vaktinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

Hayır.Sadece erken bitirmene yardımcı olabilir yaz okulu.
    Asıl üstten ders alman lazım normal okul vaktinde.
    zaten erken bitirmeyi sordum hocam, dersi verdikten sonra okulda ne yapıcaz ki? :D

normal dönemde de ders alırım da asıl sorum yaz okulunda da üstten ders alamaz mıyım

yani sorumun cevabı hayır mı yaz okuluyla 3 senede bitiremez miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1593E8EC2 -- 22 Haziran 2020; 15:26:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1593E8EC2

zaten erken bitirmeyi sordum hocam, dersi verdikten sonra okulda ne yapıcaz ki? :D

normal dönemde de ders alırım da asıl sorum yaz okulunda da üstten ders alamaz mıyım

yani sorumun cevabı hayır mı yaz okuluyla 3 senede bitiremez miyim?

Alıntıları Göster
    BAK KARDEŞİM SEN HERHALDE LİSELİSİN.

ÜNİVERSİTEDE HER YAZ 3 DERS ALMA DİYE BİRŞEY YOK
    ZATEN SENİN ALABİLECEĞİN 3-4 TANE DERS AÇILIR
    ONLARDA MATEMATİK FİZİK.
    BÖLÜM DERSLERİ YAZIN AÇILMAZ.
    O DERSLERİ VERDİKTEN SONRA YAZ OKULUNDAN DERS FALAN ALAMAZSIN ÇÜNKÜ ALMAN
    GEREKEN DERSLER AÇILMAZ YAZ OKULUNDA.
    YAZ OKULUYLA ÜSTTEN SADECE 1-2 TANE DERS VERİRSİN O DA SENİ ERKEN MEZUN ETMEZ.
    HER YAZ 3ER 3ER ALAM DA GEÇEM DİYE BİR ŞEY YOK.

• Ortalaman belli bir değerin üstündeyse yaz okulunda üstten ders alabiliyon bizim ünide . Belki aynıdır sistem

• quote:

ONLARDA MATEMATİK FİZİK.

Alıntıları Göster
    sakin hocam ünideyim ama hazırlıkta olduğum için bu işler hakkında bilgim yok kağıt üstünde olanları okudum ama iş gerçeğe gelince nasıl işliyor bilmiyorum

özel okuldayım bu sene için baktım bölüm derslerini açmışlar fiyatlar baya tuzlu tabii kredisi 540 TL. Ve yazmışlar kurallara da 3 dersten fazla alınamaz son sene mezuniyet söz konusuysa 5 derse kadar izin verilebilir diye. 3 ders alınıyor yani.

Ben de zaten onu merak etmiştim her yaz 3er 3er alayım 1 sene erken bitireyim diye

Teşekkürler cevap için

• Hocam yaz okulunda dersi açıp açmamak hocanın tercihi. Bakarsın sadece 1 ders açılır bi bakarsın 10 ders. ona güven olmaz. Üstten ders almanız daha iyi ama bazı danışmanlar siz almak isteseniz bile onaylamıyor öle gıcık insanlarda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7FA365660

Hocam yaz okulunda dersi açıp açmamak hocanın tercihi. Bakarsın sadece 1 ders açılır bi bakarsın 10 ders. ona güven olmaz. Üstten ders almanız daha iyi ama bazı danışmanlar siz almak isteseniz bile onaylamıyor öle gıcık insanlarda var
    Hocam ozeldeyim çoğu ders açılıyor

Onaylarlar ozel okul zaten para bayilcaz derslere kredisi 540 TL 4 kredilik bir ders alsan hesapla işte ne kadar eder tek ders bu

Onaylarlar o yüzden
  • Oooh, ekmek kapısını nasıl da aralamışlar.Allah bilir sırf yaz okulundan para kazanayım diye bilerek zor sorup bıraktırıyorlar dersen şaşırmam

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7FA365660

Oooh, ekmek kapısını nasıl da aralamışlar.Allah bilir sırf yaz okulundan para kazanayım diye bilerek zor sorup bıraktırıyorlar dersen şaşırmam

Parası onemli degil hocam valla esyalarimi satarim calisirim veririm

Derslerin acildigini ve onaylandigini varsayarsak

Her yaz 3er 3er alip erken bitirebilir miyim mumkun mu bu?
  • Şimdi öncelikle notlarını yüksek tutup gelecek yıllarda üstten de dersler alırsın.Sonra yaz okullarında her yenrde olmuyor bazılarında oluyor bazı üstten dersleri alıyorsun.Yetişirse biter ama çok zor.Ha şey olabilir son seneye 2.3 ders bırakırsın.4.sınıfta rahat rahat bitirirsin okulu

• Gereken SAAT ve AKT 'yi sağlarsanız bitirirsiniz hocam. Ne kadar SAAT ve AKT almanız gerektiği ile ilgili bilgi üniversitenizin öğrenci işleri daire başkanlığında, enstitülerde yazar. Yalnız mezun olan arkadaşlardan dolayı "hatırladığım" kadarı ile mezun olduktan sonra diploma verme işlemi güz ya da bahar dönemi sonunda veriliyor.(yanlış olabilir.siz bunu bir araştırın)

• Hocam dediğin şey kesinlikle mümkün, örnek olarak 3 sene ve bolca da 3,5 senede okulu bitirenleri duydum.

Ama burada okulun yaz okulu yönetmeliğini dikkatli okumak lazım. Örnek veriyim bizde alttan dersin varsa yaz okulunda üstten ders alamıyorsun, aynı zamanda üstten ders için okul belli bir not ortalaması da şart koşar.

Öte yandan, okul içi dönemde de kendi müfredatına ek yine yönetmelikleri sağlıyorsan üstten ders alabiliyorsun. Yani dediğin şeyi yapmak kesinlikle mümkün bir şey, tabi ki yapılması ne kadar mantıklı olur orası kendi kararın.

• Özel okul bunu düşünmüştür, etken mezun etmezler, daha fazla sömürme imkanı varken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi an agony -- 23 Haziran 2020; 0:14:35 >
  • Okuluna göre değişmekle beraber. Bitiremezsin dönem de açılan tüm dersler yazın açılıyorsa belki ama sanmam.
    Bizim okulda yazları max 2 ders alınabiliyor. Bölümden bölüme de değişiyor mesela bizim bölüm must dersleri asla yazın açmaz. Seçmeli alabiliriz. Econ mesela hiç bir dersini yazın açmıyor vs vs. Dönem de 12 haftada verilen eğitimi yazın nasıl verecekler onu da anlamadım gerçi de ülkede üniversite olmadığı için adam akıllı belki oluyordur dediğin gibi okulunun yönetmeliklerini okuyarak bunu öğrenebilirsin burada kimse sana bir şey söyleyemez.
  • quote:

ONLARDA MATEMATİK FİZİK.

Alıntıları Göster

Geçen arkadaş programlama dersi aldı nasıl bölüm dersi açılmaz?

• Kardeşim üniversiteler özerk yapılardır. Ortak bi yönetmelikleri yok. Her okulun sistemi farklı. Hele özel okullarınki bambaşka. Bunu okuldaki bilgili birine sorup ve yönetmeliği çok iyi okuyup öğrenmen lazım.
  • Açılırsa alırsın

Ama uğraşmaya değmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TheDifference-

Hocam dediğin şey kesinlikle mümkün, örnek olarak 3 sene ve bolca da 3,5 senede okulu bitirenleri duydum.

Ama burada okulun yaz okulu yönetmeliğini dikkatli okumak lazım. Örnek veriyim bizde alttan dersin varsa yaz okulunda üstten ders alamıyorsun, aynı zamanda üstten ders için okul belli bir not ortalaması da şart koşar.

Öte yandan, okul içi dönemde de kendi müfredatına ek yine yönetmelikleri sağlıyorsan üstten ders alabiliyorsun. Yani dediğin şeyi yapmak kesinlikle mümkün bir şey, tabi ki yapılması ne kadar mantıklı olur orası kendi kararın.

süper hocam o zaman. forumda bolca maalesef zırlama konusu açtım 1 sene mezun + 1 sene hazırlık okudum sene kaybım çok o yüzden 1 sene erken bitirmek için gerekirse uyku uyumam yemek bile yemem. Bölümüm zaten basit alttan ders kalacağını sanmıyorum ortalama da sıkıntı olmaz. Yarım dönem erken bitirsem o da fayda sağlar ama 1 sene kaymaklı ekmek kadayıfı olur resmen

Hocam peki yaz okulunda üstten ders alabilir miyim? mesela 2. sınıf yazında 4. sınıf derslerini alabilir miyim? Yani totalde 3 senede bitirmek istiyorum her yaz üçer üçer yaz okulunda ders alsam 1 sene erken biter dimi? Böyle bir şey kağıt üstünde mümkünse kesinlikle yaparım.

Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için hocam. Benim için bunu yapmak baya mantıklı hatta elzem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Metufkcr

Okuluna göre değişmekle beraber. Bitiremezsin dönem de açılan tüm dersler yazın açılıyorsa belki ama sanmam.
    Bizim okulda yazları max 2 ders alınabiliyor. Bölümden bölüme de değişiyor mesela bizim bölüm must dersleri asla yazın açmaz. Seçmeli alabiliriz. Econ mesela hiç bir dersini yazın açmıyor vs vs. Dönem de 12 haftada verilen eğitimi yazın nasıl verecekler onu da anlamadım gerçi de ülkede üniversite olmadığı için adam akıllı belki oluyordur dediğin gibi okulunun yönetmeliklerini okuyarak bunu öğrenebilirsin burada kimse sana bir şey söyleyemez.
    Dönemde açılan dersler yaz okulunda açılıyor hocam özel okuldayım. Bizde de 3 ders alınıyor son sene mezuniyet söz konusuysa 5 derse kadar izin verilmesi mümkün.

Yaz okulunda ders saatleri normal dönemin 2 katı.

Çok merdiven altı bi okul değil 2. klasman bir okuldayım özel okul sonuçta illa ki paragözler ama o kadar da vahşi değiller @an agony

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1593E8EC2 -- 23 Haziran 2020; 13:3:3 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.