Şimdi Ara

Yaya geçidinde duruyor musunuz? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
2.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaya gecidinden gecen yayaya bir arabanin durup yol verirken baska bir magandanin yol veren arabayi solladiktan sonra yayaya carpip oldurup kactigi ve hala yakalanamadigi bir ulkede yasiyoruz. daha fazla yoruma gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raphaël -- 15 Ağustos 2015; 9:55:07 >
  • Elimden geldigince evet fakat bir ay once onde trafik var zaten diye yavasca durarak yaya gecidine yol verdim arkadan adamin biri vurdu arabaya neyseki hic hasar yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Yaslilar haricinde durmam

Yaslilar gecidi degil yaya gecidi. Herkese durmaniz lazim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yurtik

quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Yaslilar haricinde durmam

Yaslilar gecidi degil yaya gecidi. Herkese durmaniz lazim

Oldu kardes herkese duralim gitcegimiz yere varamadan yakiti bitirelim

• İşin doğrusu yol vermek ama kaldırım varken yoldan yürüyen adama , yada yaya geçidi olmayan yerden salına salına geçen ,sürücüye saygısı olmayan yayalara yol vermek içimden gelmiyor açıkçası.

• Dunyanin heryerinde suruculer usenmeden,bikmadan,usanmadan,kufretmeden yaya gecidinde yol veriyor,neden acaba?

Arkadasin biri de yazmis,herkese yol verirsek gidecegimi yere varamayiz,hem benzin bedava mi diye...Iste klasik Turk kafasi,kendinden baskasini dusunmeyen,bencil insan dusuncesi.Millet bu tartistigimiz seyleri coktan asmis,uzaya gidiyor,aya gidiyor,bizden hic bisey olmaz.Medeniyet sadece yollar,kopruler ,barajlar vs degil insan yetistirmek demek.Bu zihniyet oldugu surece bir adim ileri gidemeyiz.Kimilerinin kucumsedigi,kimilerinin ise ozendigi arap ulkelerinde bile insanlar yayalara yol veriyor.Parayla pulla gelistigini sanan cahil insanlar surusu doldu memleket.

• Atmosphere kullanıcısına yanıt
    Bizim ülkemizde olmaz o iş. Bizim ülkemizde insanların neredeyse tamamı eğitimsiz ve istismarcı. Arabalara yeşil yansa bile sırf yayalara öncelik tanınıyor diye bunu istismar edecek milyonlarca insan var. Ve herkesin de mutlaka bir bahanesi olur.

Ben şu hali ile kalması taraftarıyım. Yayaya yeşil yanıyorsa yaya geçsin. Araba dursun. Arabaya yeşil yanıyorsa da yaya beklesin. Araba geçsin. Araba hiç bir zaman yaya geçecek diye yeşilde durmasın. Bizde kurallar böyle bıçak gibi keskin olmalı. Esnetilmesi istismara açıktır.
  • Ben kesinlikle yol veririm yayalara... yaya geçidi her halikarda yaya'nın hakkıdır. ben de motor kullanmayınca bir aracın bana yol vermesini isterim, kavga bile edebilirim bu yüzden...
  • Evet duruyorum. Bazen kaçırdıklarımız oluyor tabii ama istisna sonuçta.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.