Şimdi Ara

Yatırım sohbetleri, anlık muhabbet, kaynaşma, selamlaşma (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.261
Cevap
230
Favori
90.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
78. Sırada  bugün en iyi #17
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aktiften alınan dovizi havale yapabılıyor muyuz?

• victoribarbo kullanıcısına yanıt

hocam tablodaki fonlar günlük bazda kazançlı gibi duruyor. peki bugün satın aldığımız fonu ertesi gün satabiliyor muyuz kazancı ile.

• Genel olarak bilgili olan arkadaşlar olduğu gibi daha az bilgili arkadaşlar da vardır. Usdt dolara endeksli bir stable coindir, yani kesinlikle dolar değildir. Bir firmanın karşılığında dolar göstererek ürettiği ve piyasada en yüksek dolaşıma sahip olan stable coindir. Kripto piyasasında ufak spekülasyonlar bile büyük sonuçlar doğurabiliyor maalesef. Benim kişisel görüşüm piyasayı çok düşürmek istedikleri zaman ya Binance hacklenmesiyle ya da Usdt ile ilgili bir haber kullanacaklar. Benim de kripto ile ilgili tüm birikimim Binance’ta ve ara ara usdtde oluyorum bakiyemin bir kısmı ya da tamamıyla. Sürekli takip gerektiren bir dünya orası stable coin bile olsa. Usdt çok sağlam hiçbir şey olmaz diyen arkadaşlarım UST/USD grafiğini incelesinler. Piyasanın en bilgili insanı bile o çöküşte milyonlarca dolarını kaybetti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • soniquakee kullanıcısına yanıt

fonu lot gibi düşün. 1 lot ppnde 1.98 tl, atıyorum yarın değer kazanıyor 2 tl oluyor. sormak istediğiniz şey bileşik getiri sanırım, evet bileşik getiri var. fonları aynı banka ise 16.30a kadar, farklı banka veya aracı kurumunsa 13.30a kadar satabiliyorsunuz. paranız da 15 gibi kullanılabilir hale geliyor aynı gün

• salihmetu S kullanıcısına yanıt
    Terra başka tether başka korkutmayın insanları

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    Ben tetherde tutuyorum çünkü bu ülkede hiçbir kurum veya tüzel kişiye, gerçek kişiye her neyse güvenim yok
    Bu arada tetherin al-sat özgürlüğünün kaymağını yiyorum daha çok, yoksa düz usd almam veya faiz için değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ry4n -- 29 Mart 2024; 17:7:30 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 1 yıl sonra ödemem gereken euro borcum var.Her ay belli miktarda euro alıyorum.Aldığım euroları 1 yıllık sürede risksiz nasıl değerlendirebilirim ? Eurobondda risk var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FTekke6161 F kullanıcısına yanıt

hocam her yatırımın tabiki bir riski var ama eğer bilginiz yoksa fonlara bakmanızı öneririm.

• pisst0n kullanıcısına yanıt

dövizin bir bankadan diğerine gönderilmesine swift deniyor (uluslararası bankalar arası bir yapı) ve oldukça masraflıdır (bankadan bankaya değişir). aynı ülkedeki iki banka arasındaki işlem bile bu swiftten geçiyor.

• ysahin2000 Y kullanıcısına yanıt
    Midas üzerinden ETF alıcam ama çok makas var hocam öneriniz var mı?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • FTekke6161 F kullanıcısına yanıt

hocam birkaç sayfa geride eurobondlarla ilgili birkaç şey yazmıştım aratınca görürsünüz, bence 1 sene için eurobond anlamlı olmaz alış satış farkını anca karşılar

yurtdışında hesap açan sistemler var makasları daha dar, çok işlemim olmadı şimdiye kadar o yüzden iddialı cümleler kurmayayım ama epey tecrübeli bloglar var bu konuda

Swift için uption kullanabilirsiniz anlaşmalı bankalara 1 dolar ücretle swift yapabilirsiniz, midasta da swift ücreti yokmuş Özbey bey yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam fakat bu konuda fazla bilgim yok. Diğer bankalar arası iki banka da masraf kesmese bile aracı banka (yurtdışı bankası) masraf çıkarıyor bu da bakiyeye ve bankaya göre değişmekle birlikte swift ücretleri epey yüksek.

1.5 dolar ücreti var ne makası çok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • glumerna G kullanıcısına yanıt
    Kur makasından bahsediyorum nklay 32.40 dan veriyor midas 33.5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisst0n -- 29 Mart 2024; 22:40:11 >
  • Realsatoshi R kullanıcısına yanıt

Dolar usdt grafiğini incelerseniz ara ara makas bir miktar açılsa bile dolarla tether'in paralel gittiğini ve asla yarı yarıya fark açılmadığını dolar 32 tl iken tether'in 15 olduğu bir durumun daha önce hiç yaşanmadığını görebilirsiniz. Lütfen yanlış bilgi vermeyin.

Yatırım sohbetleri, anlık muhabbet, kaynaşma, selamlaşma
    Yatırım sohbetleri, anlık muhabbet, kaynaşma, selamlaşmatradingview
    Tether Price Chart — USDT USD — TradingView
    https://www.tradingview.com/symbols/USDTUSD/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aramis327 -- 29 Mart 2024; 22:48:13 >
  • yanlış bilgi

• quote:

Orijinalden alıntı: Aramis327

Dolar usdt grafiğini incelerseniz ara ara makas bir miktar açılsa bile dolarla tether'in paralel gittiğini ve asla yarı yarıya fark açılmadığını dolar 32 tl iken tether'in 15 olduğu bir durumun daha önce hiç yaşanmadığını görebilirsiniz. Lütfen yanlış bilgi vermeyin.

tradingview
    Tether Price Chart — USDT USD — TradingView
    https://www.tradingview.com/symbols/USDTUSD/
    :)) siz yenisiniz galiba bu piyasada. Trade history duruyor brcturkte. Şuan oldu demiyorum dolar 8-9 ken usdt 4-5 tl ye kadar düşmüştü 1-2 gün öyle kalmıştı diyorum.

Tether in davası hala sürüyor ne olacağı belli değil

• Realsatoshi R kullanıcısına yanıt

Siz de baya geri kalmışsınız..Tether davası haklı gerekçe görülmediği için hakim tarafından reddedilmişti, temyiz de reddedildi ve dava 2023'te nihai olarak sonuçlandı. Yani verdiğiniz bu bilgi de yanlış..

"The court decided that no facts could be found to show that "the actual value of USDT has decreased" and that there were no "reasonable claims of rights violation" in the plaintiffs' complaint."

USDT ilk launch edildiği tarihler haricinde yüksek volatilite görmedi. Bunun sebebi usdt karşılığı dolar rezervi tutuyor ve pegging datalarını da günlük olarak paylaşıyor olmaları. Tradingview'da 2017 tarihinden itibaren usd usdt hareketlerini görebilirsiniz, grafiği paylaştım. Bu 7 senelik süreç içerisinde bahsettiğiniz türde bir volatilite yaşanmadı. Tabi ki kripto para piyasası merkezi bir sistem değil, BDDK OCC gibi kurumlarca denetlenmiyor fakat gelecekte herşey gibi tüm para birimleri de dijital dönüşüm geçirecek ve bahsettiğiniz kripto piyasasının en büyük hacimli 3. para birimi. 7 senelik dolarla başa baş giden stabil de bir grafiği var.

Herşeyi geçtim bilgi verirken en azından doğruluğunu kontrol etmenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aramis327 -- 30 Mart 2024; 5:0:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aramis327

Siz de baya geri kalmışsınız..Tether davası haklı gerekçe görülmediği için hakim tarafından reddedilmişti, temyiz de reddedildi ve dava 2023'te nihai olarak sonuçlandı. Yani verdiğiniz bu bilgi de yanlış..

"The court decided that no facts could be found to show that "the actual value of USDT has decreased" and that there were no "reasonable claims of rights violation" in the plaintiffs' complaint."

USDT ilk launch edildiği tarihler haricinde yüksek volatilite görmedi. Bunun sebebi usdt karşılığı dolar rezervi tutuyor ve pegging datalarını da günlük olarak paylaşıyor olmaları. Tradingview'da 2017 tarihinden itibaren usd usdt hareketlerini görebilirsiniz, grafiği paylaştım. Bu 7 senelik süreç içerisinde bahsettiğiniz türde bir volatilite yaşanmadı. Tabi ki kripto para piyasası merkezi bir sistem değil, BDDK OCC gibi kurumlarca denetlenmiyor fakat gelecekte herşey gibi tüm para birimleri de dijital dönüşüm geçirecek ve bahsettiğiniz kripto piyasasının en büyük hacimli 3. para birimi. 7 senelik dolarla başa baş giden stabil de bir grafiği var.

Herşeyi geçtim bilgi verirken en azından doğruluğunu kontrol etmenizi öneririm.

Bak bu tether in usd ye olan oranı. 4 günlük grafik bu. Kraken borsası en eski borsalardan. Usdt/usd yazıp bütün borsaların grafik geçmişindne bakabilirsin buna. 1 usdt 0.82 usd ye eşitlenmiş ve 2 gün boyunca kalmış. Stabil olması gereken coin %20 düşmüş. Benim hatırladığım konu bu. Dava konusu dediğiniz gibi 23 ağustos 2023 de bir sonuca varılmış ama bu tether in manipülatif olduğunu değiştirmez, kaldıki sec hala bu piyasaya düzenleme getirmedi. Herneyse konu gereksiz bir inatlaşmaya dönüştü. Benim burada bahsettiğim şey şu. 1 usdt her zaman 1 usd etmeyebilir. Buna güvenmek buraya büyük paralar bağlamak saçma. Bunu demek istiyorum

Yatırım sohbetleri, anlık muhabbet, kaynaşma, selamlaşma

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.