Şimdi Ara

Yatay Geçiş Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben beykent üniversitesinde inşaat mühendisliği bölümündeyim ama bu yıl hazırlık sınıfındayım. Hazırlık sonunda ösym puanım ile devlet üniversitesine geçiş yapmak istiyorum. Sorum ise şu devlet üniversitesine geçtikten sonra birinci yıl bittiğinde ortalama ile başka bir yere daha geçiş yapılabiliyor mu? Bazıları olur diyor bazıları iki kere geçiş olmaz diyor çok arada kaldım yardımlarınız için teşekkürler..

• 1 kere merkezi geçiş yapılabilir. Ortalama ile geçişte ise sınır yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Osteoporos O kullanıcısına yanıt
    Hocam eminsin değil mi çünkü eğer merkezi geçiş yaptıktan sonra ortalama ile bir daha yapamazsam hiç değiştirmeyeceğim
  • Hocam %90 eminim ama bir de yök çagrı merkezine sor istersen, yardımcı oluyorlar.

• Osteoporos O kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağolasın
  • Yapabilirsin, sıkıntı olmaz merak etme.

• Şimdi klasik not ortalamasıyla yapılan kurumlar arası yatay geçiş başka bir şey, merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş başka bir şey.

Merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş 1 defaya mahsus yapılabiliyor. Ama merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yapan birisi, gelecek yıl da not ortalamasıyla kurumlar arası yatay geçiş yapamaz diye bir şey duymadım. Daha sonradan mağdur olmamak için konuyu teyit etmekte fayda var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.