Şimdi Ara

Yaş 23 anjiyo olmalı mıyım..5 aydır kalp ağrım yardım lütfen :/ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
2.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Avatarım Ağır Çekim

Ufurum olabilirmi
    ufurum olsa kesin çıkardı heralde diye düşünüyorum
  • Bizde şu sağlıklı halimizle cuğara içip dert çok dert çok diye gezelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: steganography

Bizde şu sağlıklı halimizle cuğara içip dert çok dert çok diye gezelim
    Sağlık olmadan birşey olmuyor hocam şükretmek lazım

• Uzun süre bu durumu yaşayan var mı hiç arkadaşlar

• Damar tikanikligi, üfürüm, kirli kanın temiz kana karismasi, damarlarda kalsiyum birikmesi, dolasimda zorluk gibi durumlar olabilir.

Psikolojik diye dusunup goz ardi etme. Psikolojik olmadigi kanaatindeyim.

Alaninda uzman doktorlara git ve butun ihtimallerin uzerinde dur.

Vucudunu çok yoracak şeylerden uzak dur.

Beslenmeni duzenle. Abur cubur, yagli ve sekerli yiyecekleri tuketmemeye ozen goster. Yeterli miktarda su tuket. Kafeinden mumkun oldukca uzak dur.

Tansiyonunu kontrol ettin mi ?

• Bunun kesin çözümü holter hocam,ağrı olduğu vakit direk kaydedersin,doktor bakacak ve ne olup bittiğini görecek.
    Tabi onun kararını da anda doktor verebilir,senden istemediğine göre demekki kassal bir sıkıntı olabilir ama kalpte yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oksygen -- 25 Nisan 2018; 13:27:48 >
  • Yediğiniz şeylere dikkat edin.Mide ağrısı kalbe vuruyot olabilir.Asitli,baharatlı,aşırı yağlı şeylerden kaçının.Gece yatmadan önce su için.

• Murat Kınıkoğlu diye bir doktor var.Bir ona görün istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: £XE

Damar tikanikligi, üfürüm, kirli kanın temiz kana karismasi, damarlarda kalsiyum birikmesi, dolasimda zorluk gibi durumlar olabilir.

Beslenmeni duzenle. Abur cubur, yagli ve sekerli yiyecekleri tuketmemeye ozen goster. Yeterli miktarda su tuket. Kafeinden mumkun oldukca uzak dur.

Ettim hocam normal çıkıyor tansiyon

Sağolun tavsiyeler için dikkat ediyorum ağrım olduğundan beri öyle şeylere fakat geçmiyor bide kalpte ağrı olunca 5 aydır ne yapcağımı bilemedim o yüzden son çare anjiyo olsam mı diye düşünüyorum

• reflü olabilir delikanlı, biçok kişi kalp ağrısı ile karıştırır, kalp ağırmaz buarada çoğu belirti aynı zaten karaciğer yağlanması da, düzensiz uyku saati, uygun olmayan yatak ve yastık, kafeinli içeceklerin fazla tüketilmesi özellikle hazır kahveler, tek tip beslenme ve sigara... imkanın varsa gastrologu da görün, geçmiş olsun.
  • Aynı şekilde ağrı ve çarpıntı yüzünden doktor a gitmiştim 17 yaşımda doktor psikolojik dedi yaptigi tahliller sonucunda yani senin kide eğer tahliller normal çıktı ise psikolojik hiç korkma onu yenmek senin elinde rahatça ustesinden gelebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: £XE

Damar tikanikligi, üfürüm, kirli kanın temiz kana karismasi, damarlarda kalsiyum birikmesi, dolasimda zorluk gibi durumlar olabilir.

Ne yaptın müdür sen , temel şeyleri 2 farklı kardiyolog göremiyorsa ölsünler . Üfürüm diyorsunuz . İlk evresi harici bırak eko ekgyi steteskola anlar . Kirli kanın temiz kana karışması dediğiniz kısım ise septal defektlerdir . Bu durumda arkadaşta gözlerde ellerde morarmalar şekillenirdi(o2 yetersizliğine bağlı) .

Dolaşımda zorluk cft(crt) süresinin uzamasına yol açar . Olmadı yine siyanotik görünüm şekillenir .

Demem o ki bariz şeyler olduğunu düşünmüyorum . Fakat hastayı görmeden bir şey denemez . Ama 3. Bir görüşe yer verebilirsiniz .

Psikolojik olabilir , son zamanlarda değiştirdiğiniz alışkanlıgınız oldu mu ?

• DSA yani kateterle yapılan anjiyonun yanında daha nasitybir uygulama olan ve doktorunun istegi ile cekilen bt anjiyoda uygulanabilir. Korkan hastalars veya DSA yapilamayan durumlarda genelde bu tercih ediliyor.

Doktorunuza danisip fikir alabilirsiniz kalp şakaya gelmez.

• Merhaba kardeşim. Şu an sende kendimi gördüm. Ben aynı durumu yaklaşık 10 aydır çekiyordum. Bendeki sıkıntılar bitmek bilmeyen göğüs ve sırt ağrısı, baş dönmesi, sol el parmaklarında sızlama, yine sol kolda bazen ağrı bazen uyuşma, kalp çarpıntısı, devamlı yorgunluk hali vs vs. Bu süre zarfında kardiyoloji, kbb (kulak çınlaması da var), dahiliye, 3 ekg, 2 eko, kan testleri, 1 acile kaldırılma vs vs. durumlarını yaşadım. Hepsi herşey temiz çıkıyor strestendir strestendir diyor doktorlar. En son internette araştırma yaparken boyun düzleşmesi diye bir rahatsızlık buldum, hemen fizik tedavi uzmanına gittim ve tahmin ettiğim gibi bu rahatsızlık çıktı. 15 gün fizik tedavi gördüm ve doktorun verdiği boyun egzersizlerini yapıyorum, sadece arada bir boyun ağrısı dışında sorunum kalmadı.

Ayrıca bu teşhis konulamaması durumu insanların psikolojisini de etkiliyormuş ve benim fazlasıyla etkiledi, bende kaygı bozukluğuna da neden olmuş, fizik tedavi uzmanı psikiyatriye de yönlendirdi, antidepresan ilaçta kullanıyorum. Şu an tamamen iyi hissediyorum.

Hemen bir fizik tedavi uzmanına gitmeni tavsiye ederim. Çok yüksek ihtimalle aynı rahatsızlık var.

• Yaptırmadıysan tavsiyem olucak.
    ALIÇ SİRKESİ aktarlardan bulursun. İnternetten araştır ama netten alma aktardan mümkünse yeni yapılmış al.
    Şisesi 10-30tl yerine göre.
    3 şişe bitir 6-12 ay şişeler bitince bırak.
    Aktara sor oda anlatır.
    Konya bölgesinin alıçları daha faydalı bunun için. Orda yapılır esas.

İlk şişeyi bitirdiğinde faydasını kendin görüceksin.
    Yan etkisi/zararları yok. Ama netten kendinde araştırabilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.