Şimdi Ara

Yaş 23 anjiyo olmalı mıyım..5 aydır kalp ağrım yardım lütfen :/

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,benim yaklaşık 5 aydır kalbimde ağrı var hayat düzenm bozuldu..çoğu zaman sol kolum,parmaklarım sızlıyor arada sol boynuna çeneme vuruyor,özellikle yorgunken çok fazla ortaya çıkıyor ve bugünlerde kalbim ve kalbimin alt tarafı(göğüs kafesi bittiği yer) çok ağrıyor.

Acile kaldırldm,kardiyolojiye,dahiliye gittim birşey yok dediler,streslik bir durumumda yok ama geçmedi artık buraya yazmak zorunda kaldım.Lütfen yardımcı olun arkadaşlar..

Yaş:23 kilo:68 anjiyo olmalı mıyım? Yaşımdan dolayı mı birşey gözükmüyor olabilir bilmiyorum lütfen yol gösterin..Allah razı olsun şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canerpamuk -- 24 Nisan 2018; 2:59:27 >

• Anjiyodan korkuyormusun? Yada ne oldugunu bilmiyormusun?

Anjiyo cok basit bi operasyondur. Anjiyo stent ve bypass olaylarinin ilk evresidir. Anjiyo sonucuna gore geri kalan iki secenekten birine basvurulur. Sabah 19 da anjiyoya girsen akşam 18:00-19:00 gibi taburcu olursun egerki birseyin yok ise.

Birde yokus yukari yururken bogazinda bir baski hissediyormusun?

Genc yasta kalpsakaya gelmez. Genclerin damarlari ihtiyarlara gore daha sert oldugu icin olasi bi krizde o sert ve genc damarlar kasilmalara cok fazla dayanamaz.

Kesinlikle bi anjiyo yaptirmalisin
  • Bir şey çıkmadıysa psikolojik ağrı olması muhtemel hocam.Bende daha önce olmuştu ciddi derece ağrı yaptı hemde antidepresan kullandım ve geçti sonra.Psikosomatik ağrı veya panik atak olabilir.
  • Muhtemelen anlık bir ağrı olmuştur takıntı yaptığından dolayı ağrıyordur oralar.Bende de çok oluyor bu tür şeyler niyeyse başım ağrısa bile çok kötüye yorumluyorum ağrımaya devam ediyor hatta daha da artıyor sonra kafadan atınca bu düşünceleri geçiyor.Kardiyoloji temiz dediyse bir şey olmaz ancak çok istiyorsan bir dahiliye git tam kan sayımı yapsınlar.
    Edit:dahiliye gittim demişsin tam kan sayımı yaptırdıysan ve yine bir şey çıkmadıysa psikolojiktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Citizen'in Pengueni -- 24 Nisan 2018; 6:39:10 >
  • Kalp degilde norologa gorunmen daha faydali olur
  • anjiyoluk durumun olsaydı şuan yaşamaıyordun zaten

stresten felandır
  • quote:

Orijinalden alıntı: 200ugececekaga

Anjiyodan korkuyormusun? Yada ne oldugunu bilmiyormusun?

Anjiyo cok basit bi operasyondur. Anjiyo stent ve bypass olaylarinin ilk evresidir. Anjiyo sonucuna gore geri kalan iki secenekten birine basvurulur. Sabah 19 da anjiyoya girsen akşam 18:00-19:00 gibi taburcu olursun egerki birseyin yok ise.

Birde yokus yukari yururken bogazinda bir baski hissediyormusun?

Genc yasta kalpsakaya gelmez. Genclerin damarlari ihtiyarlara gore daha sert oldugu icin olasi bi krizde o sert ve genc damarlar kasilmalara cok fazla dayanamaz.

Kesinlikle bi anjiyo yaptirmalisin
    Yok hocam yokuş yukarı boğazımda baskı hissetmiyorum çok fazla yorgunken kalbimde ağrı oluşuyor

Sağolun cevabınız için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

Muhtemelen anlık bir ağrı olmuştur takıntı yaptığından dolayı ağrıyordur oralar.Bende de çok oluyor bu tür şeyler niyeyse başım ağrısa bile çok kötüye yorumluyorum ağrımaya devam ediyor hatta daha da artıyor sonra kafadan atınca bu düşünceleri geçiyor.Kardiyoloji temiz dediyse bir şey olmaz ancak çok istiyorsan bir dahiliye git tam kan sayımı yapsınlar.
    Edit:dahiliye gittim demişsin tam kan sayımı yaptırdıysan ve yine bir şey çıkmadıysa psikolojiktir.
    Anlık değil malesef sürekli nerdeyse hergün oluyor ağrı ve hiç bir streslik durumum vs. yok.kardiyolojiye gitmeme rağmen 5 aydır geçmedi anlam veremiyorum sağolun cevap için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8643D86AA

anjiyoluk durumun olsaydı şuan yaşamaıyordun zaten

stresten felandır
    5 aydır stresten ağrır mı kalp veya sol kola çeneye vurur mu sürekli? Genç olduğum için mi sonuçla hep iyi çıkıyor ama ağrı sürekli devam ediyor bilmiyorum
  • 1 doktorla yetinme

geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: R3DROS3V3RTIGO

1 doktorla yetinme

geçmiş olsun
    2 ayrı kardiyoloji doktoruna gittim hocam birşey yok dediler fakat hergün kalp ağrılarım 5 aydır devam ediyor ondan son çare buraya yazmak zorundayım kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerpamuk

2 ayrı kardiyoloji doktoruna gittim hocam birşey yok dediler fakat hergün kalp ağrılarım 5 aydır devam ediyor ondan son çare buraya yazmak zorundayım kaldım

Alıntıları Göster
    derslerde bize tahliller sonucunda bir şey çıkmazsa sorunun somatoform bozukluk olabileceği ve psikolojik destek alınması gerektiği söylenmişti

emin olmak için 3.doktora da git yine bir sorun gözükmezse psikiyatriye git çünkü doktorların hepsi yanılıyor olamaz

geçmiş olsun tekrar
  • Hocam aynı şekilde benimde yaş 23 sürekli sol kolum uyuşuktur sabahlar uyandıktan sonra 1 saat kadar kalbime iğne batırıyorlarmış gibi ağrıyor bu hastalık yaklaşık bende 10 yıldırvar gitmediğim doktor kalmadı hepsi temiz dediler yani yapacak bir şey yok bende böyle yaşamaya alıştım
  • Ufurum olabilirmi
  • Doktor birşey yok deyince seni kim anjiyo yapacak. Kendi kendine ki olacan.

Hem psikolojik dedilerse öyledir. psikiyatri bölümüne muayene ol. Gerekli ilaçları kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: North10293

Hocam aynı şekilde benimde yaş 23 sürekli sol kolum uyuşuktur sabahlar uyandıktan sonra 1 saat kadar kalbime iğne batırıyorlarmış gibi ağrıyor bu hastalık yaklaşık bende 10 yıldırvar gitmediğim doktor kalmadı hepsi temiz dediler yani yapacak bir şey yok bende böyle yaşamaya alıştım
    Bu yaşlarda oluyo mu böyle ağrılar kalpte bilmiyorum ama bişy olmadanda niye ağrı olsun diye insanın aklına soru geliyor,psikolojik olduğunu düşünmüyorum durduk yere ağrı oluyor.Geçmiş olsun sizede
  • quote:

Orijinalden alıntı: aye aye

Doktor birşey yok deyince seni kim anjiyo yapacak. Kendi kendine ki olacan.

Hem psikolojik dedilerse öyledir. psikiyatri bölümüne muayene ol. Gerekli ilaçları kullan
    Kardiyoloji sonuçlarında birşey çıkmıyor fakat 5 aydır psikolojik olarak kalp ağrır mı?

Edit: son seçenek olarak anjiyo yaptırabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canerpamuk -- 24 Nisan 2018; 19:55:6 >
  • Kalbin krizin bekçisi olmuş.

Geçmiş olsun.
  • Aynı ağrıları yaşadım hala arada yaşıyorum. Sorun kalple ilgili değil panik atak rahatsızlığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk321

Aynı ağrıları yaşadım hala arada yaşıyorum. Sorun kalple ilgili değil panik atak rahatsızlığı
    sizin ne kadar süredir var bu sorun? bana ne önerirsiniz bıktım ağrılardan artık
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.